Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема семеен бюджетнови  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано20.01.07 22:32



Привет!
Надявам се темата да не ви се стори прекалено лична, в сми-задълбаваща в личия ви живот.
Чудя се от доста време значи - как, при положеие, че сега сме само двама и едва устискваме от заплата до заплата, ще се оправяме след време с едно, Дай Боже, две или три деца? Просто не го измислям този вариант


Много се изненадвам, когато видя по улиците добре облечени майки и също толкова красиви деца. Да са живи и здрави всички, разбира се. Просто умът ми не го побира как се оправят тези хора.
Сигурна съм, че няма някаква неземна хитрост. Може би на първо място е генът на българина, който е свикнал да оцелява при всякаки екстремни условия... Но пак продължаам да се чудя....




Тема Re: семеен бюджетнови [re: Джaя]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано20.01.07 23:00



Аз не разбрах - какво точно се чудиш и какво се опитваш да кажеш ?

[V] - Свобода за българските медици и Ашраф


Тема Re: семеен бюджетнови [re: Джaя]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано20.01.07 23:12



Българите дават погрешни впечатления от една страна. А от друга - има доста семейства, на които парите им не са проблем - предимно тях виждаш по улиците. Другите или си седят в къщи или са пред блока с децата, а не по кафетата. Начи аз съм от Видин, беден край в общи линии. Когато свекъра и свекърва ми (датчани) посетиха града знаеш ли какво казаха? Че българите изобщо не били бедни, а били мързеливи. И останаха с това впечатление именно защото кафетата бяха пълни, много майки с деца облечени и те и децата по последна мода и със скъпи колички. Изобщо като видиш по центъра камара добре облечени хора киснещи по кафетата и наистина оставаш с впечатления, с каквито ти си останала. Но те са нереални. Хората пак може да са си бедни, и пак да са облечени добре - ако не богато, то с вкус - и пак да са с хубави колички. Ами защото душа радостта от раждане на дете е голяма. И бабите и дядовците си дават и последната стотинка за тях и да подпомогнат младото семейство, което обкновено е нуждаещо се. Може да гладуват, но пак ще заделят и ще купят най-хубавото на магазина. Българинът не е като циганина - иска да е хубав, да се покаже, че има, пък може и да няма всъщност и да е отгладувал всички неща, които е взел за детето и себе си. Бъди сигурна, че много майки едва свързват двата края и че много баби и дядовци също мизерстват за да има всичко за единственото им внуче. Това е душа - виждаш едно, но всъщност е друго





Тема Re: семеен бюджетнови [re: Kapakoлю]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано21.01.07 10:24



От къде имаш пари да си гледаш децата...струва ми се

.


Simona-25.1.2006

Тема Re: семеен бюджет [re: surfline]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано21.01.07 19:39



Точно това е струва ти се

.
Иначе ако това е въпроса - бачкам и ми плащат заплата. С нея си гледаме децата

[V] - Свобода за българските медици и Ашраф

Тема Re: семеен бюджетнови [re: Джaя]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано21.01.07 21:41



Значи, във вашия случай или с мъжа ти печелите малко, или харчите много

. Ти си прецени какъв е случаят и как да излезете от тази ситуация



Тема закачам се за теб,като последнанови [re: Kitten]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано21.01.07 22:28



ндааа,..и аз оставам с това впечатление..,но..ще споделя как е според мен и как е при мен..

Хората са различни.Образованието им е разлчино, професиите им са различни,заплатите им са разлчини, разходите им са разлчини..

В моето семейство например доходите са големи..а личните разходи са ни малки(като изключим разходите на децата).Не пием алкохол, не пушим цигари..и кафе аз лчино не пия, макар да имаме винаги в къщи..
Сега..в кръга на майтапа, но..след всички раждания дрехите от абитуренския бал продължават да ми стават..т.е..природа, но...разходите и тук са по-скоро за разнообразие
Виж за децата инвестирам предимно в образование..(големите) и..освен това държа да изглеждат спретнати и стилни..
А Александър ми е слабост в момента..така,че..гледам да изглежда като един бонбон, както и батко муи каките..
Обаче..всичко с честен труд съм си спечелила( и таткото също) и си го харчим с удоволствие

УСПЕХ в разгадаването на тази тайна..




Тема Re: закачам се за теб,като последнанови [re: *щypчo*]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано21.01.07 22:42



Вие сте от късметлиите. Но за съжаление не всички имат вашия късмет и възможности. То верно, че човек как сам си го направи. Но понякога дори няма шанс да си го направи. Наистина има много съвсем нормални и образовани работещи хора, които едва свърват двата края и за тези, които не са минали по техния път е трудно да разберат как така. Но това са фактите - в БГ все още заплатите са смешни и много хора живеят на ръба и се чудят да имат ли дете или да нямат. Защото и 18 лв за памперси нямат възможност да отделят, да не говорим за по-крупните разходи. По-добре такива мислещи хора, отколкото като някои други, които знаят, че искат да имат деца и просто ги раждат и после понеже не могат да им осигурят нормално същесвувание, ангажират други хора, най-често баби и дядовци да им гледат децата и така за техния кеф плащат други, и то често това са и самите деца. За мен раждането на деца без да имаш ясна представа как ще ги гледаш е циганска работа.





Тема Re: закачам се за теб,като последнанови [re: NikiFin]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано21.01.07 23:01



нда...съгласна съм,че има такива хора..За съжаление ще стават все повече..понеже поколението на младитем които сега им е ред да създават семейства и деца е супер зле образовано и мързеливо в болшинството си..
Не обвинявам само обстоятелствата..-просто родителите им са се втурнали да оцеляват след промените и..са ги зарязали на училището, което пък се срина пак поради ниските заплати..и..в крайна сметка поколението е много ощетено..
Е..има и читави деца де..Не слагам всички под общ знаменател..
Но..не е само до късмет






Тема Re: семеен бюджетнови [re: Джaя]  
Автор jana (...)
Публикувано22.01.07 09:37



Ха ха затова М.Тачър беше казала, че бълкарите са феномени "Харчат повече, отколкото получават!!!" Това в рамките на шегата естествено.
Сега на въпроса всеки разполага според чергата си, това което виждаш по улиците не е нужно да се купува с много пари, може да имаш 5 дрешки, но да са стилни, а може да имаш и 100 и пак да не приличаш на нищо.

При нас докато не бяхме женени парите се харчеха по дрехи, признавам си без бой, докато бях бременна си накупихме повечко дрешки естествено по-скъпи, за да не ми се протрият и скъсат на 3-то пране, като се роди Ния всичките пари отиваха по нея, ние си носим оттогава накупените "парцалки" да не говорим и колко добре ми идват дрешки от разни приятелки с по-големи деца. Верно всичко е фирмено, но дебна като лисица намаленията и си заслужават цените за това качество което купувам. Спестихме доста и от бебешките аксесоари като столчета за коли, за хранене и т.н. Да са живи и здрави приятелките и роднините.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.