Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: семеен бюджетнови [re: Polkovnika]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано24.01.07 18:20



Въzхищавам се на куража ти, но не zабравяй, че ти може да живееш с по една милинка дневно, но едно малко дете_не...има раzходи, които не може да намалиш.




Simona-25.01.2006

Тема Re: семеен бюджетнови [re: surfline]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано24.01.07 19:47



Е то е ясно, че има някакъв жизнен минимум и той не е нула. Става дума, че може да се живее с малко, може и дете да се отгледа ама колко е това малко зависи от купчина неща - къде живееш, има ли помощ от село или от другаде, как се отопляваш, как изобщо ти се налага да живееш. Но има неща от които не можеш да се лишиш, а още по-малко едно бебе да лишиш. Но ако става дума примерно за семеен бюджет от 500-600 лв., и ако не трябва да се плаща наем за жилище от ранга на софийските наеми мисля, че е напълно реално да се отгледа едно дете по методите споменати до момента





Тема Погледнете ...нови [re: NikiFin]  
Автор jana (...)
Публикувано25.01.07 09:16



... майката с 9-те деца!!! Наскоро даваха репортаж за изписването й с деветото дете от болницата - тя в майчинство, таткото журналист на свободна практика - има няма 500лв. на месец. Важно е да можеш да преценяваш разходите според приходите.

Дете не се гледа с много пари, а с много любов. Това е формулата.




Тема Re: семеен бюджетнови [re: Джaя]  
Автор Bianka12 (непознат)
Публикувано25.01.07 12:43



Ще споделя как ние се справяме с парите. Аз лично не робувам на марки, но гледам дрехите, който копувам за детето да удобни и да се събличат лесно:)
Много ни помогнаха роднини и приятели за екстрите като например столчето за кола (ползваме го и за люлка в къщи) сгъваема кошара за път. Една приятелка ми даде проходилка скоро. Даже и количка можеше да не копуваме, но не намерихме втора ръка от познати :)



Тема Re: семеен бюджетнови [re: Джaя]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано25.01.07 13:00



Здравей!

Според мен с 2 заплати може да се живее и да се гледа дете и може и да не живее и да не стигат за дете, зависи. Тука има много моменти за доуточняване като например: колко са големи заплатите, какви разходи имат хората, какви приоритети в разходите имат, колко са склонни да се ограничават, има ли кой да помага на младите, колко на широко са свикнали да живеят, към какъв стандарт се стремят и т.н. На така зададен въпрос, малко трудно е да се даде категортичен отговор. За едно семейство 500 лв. може да стигат, за други изобщо да не стигат! Просто хората, семействата са различни, потребностите, разходите и нуждите им са различни.
Що се отнася до това какво виждаш по улиците, има още толкова неща и хора, които не виждаш, просто защото те не ходят по центъра....
Освен това по мое наблюдение, малко българи преживяват само от едната заплата, почти всеки има някакъв друг източник на допълнителни доходи или друг вид помощи, например: вила, къща, село, от където идват плодове, зелнчуци, зимнинина, почти във всяко семейство, което познавам има някой, който работи или е работил в чужбина, или живее там и изпраща пари, пътува по кораби, много хора успоредно с основната си работа вършат нещо допълнително, има доста,които притежават имоти и живеят от наеми и т.н. Не знам до колко е вярно, но чувам, че в определени сектори заплатите вече съвсем не са малки за българския стандарт, разбира се това вероятно се отнася за големите градове, в малките все още сигурно е трагедия. Така, че всеки си е намерил някакъв начин да се правя, защото може би да се разчита на едната заплата е доста трудно.



Тема Re: закачам се за теб,като последнанови [re: NikiFin]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано26.01.07 00:15



Честно казано..надявам се да сме от тия родители на които ценностната система все още не е заминала..




Тема Re: закачам се за теб,като последнанови [re: yoanence]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано26.01.07 00:18



Знаеш ли..за мен приоритет е образованието и спорта за децата..дрехите..са лукс който си позволявам за лично удовлетворение(понеже мога) защото аз съм живяла във време в което нямаше такаова разнообразие и самата аз не съм се чувствала добре от това,че не съм облечена като бонбон..
Обаче..истината е,че човек може да е облечен като бонбон и без особено много средства..По-важното тук е да има вкус

и собствен стил..




Тема Re: семеен бюджетнови [re: NikiFin]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано26.01.07 00:38



Момичета, не забравяйте,че "бебето" един ден ще стане дете, а след това ученик и..разходите само се увеличават..
Да..съгласна съм,че за бебе може всичко да е втора ръка, не е нужно да е марково, не е нужно да е дори стилно, но..като тръгне детето на училище, вече не може така.
Преди години като бяхме с униформи на училище-можеше.Понеже всички изглеждахме еднакви, независимо от парите (то и доходите на родителите ни са били почти еднакви),но сега..разликата е огромна..
Дори в кварталните училища..
Детето може да не е скъпо облечено, но трябва да е спретнато, трябва да е нахранено, трябва да е обуто..и..не може все с втора ръка...
Въпреки това съм на мнение,че пари за отглеждане на едно дете винаги могат да се отделят.Виж за повече е проблем,макар,че моите износваха едно на друго дрешките..
Вярвам,че при правилно разпределение и при подреждане на приоритетите няма начин човек да не се справи





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.