Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ПРИПОЗНАВАНЕнови  
Автор cingarela (непознат )
Публикувано17.01.07 17:22



Ззравейте момичета,

Бихте ли споделили с мен опита си по темата за припознаването на детето. Какво се прави къде се ходи и тн. Предстои ми такова нещо до няколко месеца. Не знам с припознаването детето какви права има по отношение на своя баща и дали те са същите като тези на децата ,които не са извънбрачни?
Моля ви за вашето мнение, ако вече сте минали по този път.



Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: cingarela]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано18.01.07 07:52



Здравей, аз минах по тоя път. Ако бащата е съгласен да припознае детето от общината, където е издаден акта за раждане се вземат две декларации и се попълват от бащата, освен това е нужна и нотариално заверена молба от таткото. Ако е само това е много лесно. Но ако е нужно да се докаже, че той е биологичния баща на детето се прави ДНК анализ /до Александровска б-ца/, струва 970лв., взема се кръв от пръстчето на детето, майката и бащата, резултатите са готови за 10 работни дни, после се води дело за установяване на бащинство. След това бащата си има всички законни права над детето. Ако те интересува нещо повече пиши





Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: cingarela]  
Автор cingarela (непознат )
Публикувано18.01.07 10:28



Нотариалната заверка извън болничното заведение ли става или вътре в болницата е първият ми въпрос.
Другото което много ме вълнува с тази нотариална заверка детето става ли пълноправен наследник на своя баща или закона ще разграничи извънбрачното дете което е припознато с деца от брак.



Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: cingarela]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано18.01.07 10:47



Припознаването се извършва от бащата и представлява негово изявление,че е роденото от майката дете произхожда от него.
Прави се доброволно. Съответно майката не трябва нищо да прави.
В болницата няма нотариуси

. Просто бащата е добре да донесе там декларацията си за припознаване, която вече е заверил нотариално. За да се впише като баща на детето в акта за раждане.
Да, припознатото дете има всички права, равни с тези на децата, родени в брак (име, наследяване и пр.).



Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: SlaveyaLEX]  
Автор cingarela (непознат )
Публикувано18.01.07 11:15



С други думи бащата взима декларацията и отива при нотариус после се връща в болницата и се вписва в акта за раждане на детето.

Искам много да Ви благодаря за отговорите. Това ми предстои след няколко месеца.
Да си призная откровено много ме измъчва тази процедура ...но...Нещо повече дори ми предстои разговор с таткото по темата. Убедена съм че той не знае за тези заверки. Той си мисли че отиваш в родилното попълваш там една декларация и си тръгваме.
Но ме посъветваха да има такава заверка от нотариус.



Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: cingarela]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано18.01.07 11:23



Е при нотариуса не боли...в същност zаверките стават доста бърzо

.


Simona-25.1.2006

Редактирано от surfline на 18.01.07 11:25.



Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: cingarela]  
Автор steffy (познат)
Публикувано18.01.07 11:57



Въобще не са ми искали никакъв документ от нотариус, на 4-я ден след раждането отидохме с таткото в районното кметство по моето местоживене с личните си карти и документите от болницата за раждането на детето и там точно за 10 мин. ни издадоха акта за раждане на сина ни с фамилията на бащата, подписахме се и двамата на 1 лист и това беше.





Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: SlaveyaLEX]  
Автор steffy (познат)
Публикувано18.01.07 12:00



Има нововъведения и вече в доста болници не се занимават с припознаване, това става в районното кметство, по местоживеенето на майката.





Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: steffy]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано18.01.07 12:30



А, то не им е и работа на болниците да се занимават, това си е грижа на бащата

Там само записват детето, и изпращат съобщение за раждането му до съответната община.
Аз отговорих на Cingarela специално каква е ролята на нотариуса. Той е необходим, когато бащата не се явява лично да си подаде декларацията.
Иначе, да , права си, спокойно може таткото да направи това направо пред длъжностното лице по гражданско състояние, и тогава не трябва нотариус.
Няма нищо сложно.



Тема Re: ПРИПОЗНАВАНЕнови [re: cingarela]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано18.01.07 12:38



Миличка, не се притеснявай излишно! Ако таткото е съгласен да го направи, процедурата е елементарна. Понеже виждам, че искаш да си уредиш нещата овреме, те съветвам следното : идете сега двамата в една нотариална кантора, там имат бланки на декларация за припознаване - просто да видите какво представлява. И после като се роди бебето и му измислите име - таткото отива, заверява си декларацията (нали вече му е ясно какво се прави) и ти я носи. От теб нищо не се иска, пък и за него не е голяма работа. Всичко ще е наред!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.