Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема майки на 40нови  
Автор orнeнa (liglata)
Публикувано15.01.07 23:41



аз съм от категорията бъдещи майки и искам да попитам има ли във форума майки на 40 години като първо раждане-с какви проблеми са се срещали и какво биха ме посъветвали.
Ако някой смята ,че е неморално да се ражда след 40-ще го разбера-но нека ми го каже.
За първи път пиша тук и ви благодаря за гостоприемството-



БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !

Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор bubulina (член)
Публикувано16.01.07 08:09



Здравей и ДОБРЕ ДОШЛА В КЛУБА!!!!
Аз не съм на твоята възраст, но мисля, че това да имаш дете е страхотно!
И щом сега ти е дошъл момента СУПЕР!
Лека и безпроблемна бременност ти желая!





Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано16.01.07 10:07



Ама как така "неморално"


Никога не е късно да дариш едно дете с обич! Имаш едно голямо БРАВО от мен!

Бременността над 35 годишна възраст се води по-рискова, затова за теб ще са задължителни БХС и евентуално амниоцентезата. Лекарят ти със сигурност ще ти обясни повече

Леко бременеене ти желая от сърце!



Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано16.01.07 10:26



Добре дошла и честито коремче, сигурна съм, че по темата ще се вклЮчат някои от "старите пушки" на форума с конкретна информация, но zа всеки твой въпрос спокойно можеш да се обръщаш и към д_р Даскалов и проф. Кременски(zакованите теми). Лека и беzаварийна бременност ти желая.

Няма неморална въzраст, zа да бъдеш добра майка_просто си или не такава

. Иначе около мен ставам свидетел на много бременности над 39_единственото, което мога да иzкоментирам е, че мамите направо стават като тийнита след като родят. Не се впечатлявай от zавистници.


Simona-25.1.2006

Редактирано от surfline на 16.01.07 10:28.



Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано16.01.07 11:17



Честито! Лека бременност и леко раждане ти пожелавам


А за "неморалното" - който е толкова ограничен да приказва такива глупости, да си яде ушите!
Майка ми ме е родила на 45, и имаме едно приятелско семейство идентичен случай. Та моите наблюдения са, че и двете майки изглеждат с по 20 години по-млади от наборките си и са едни такива свежи и росни, никога няма да им дадеш възрастта, а и на акъл не приличат на грохналите бабки от градинките, които често се оказват дори по-млади от тях.
Та майчинството на тази възраст страхотно подмладява Наслаждавай се на новите емоции



Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано16.01.07 12:06



Добре дошла!
Честита хубава новина на теб и половинката ти!
Никога не е късно да дариш топлина на дете - особено на родено от теб.
Моя много добра приятелка роди първото си дете на 38 години - всичко мина нормално и без проблеми. Стискам ти палци всичко да е наред. Момичетата преди мен вече са ти посочили темите, които са с важна информация за теб.
Дано срещнеш много приятели тук и дано наистина се появят повечко мами на 40





Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано16.01.07 17:36



Добре дошла в клуба ни!


От сърце ти желая леко и приятно бременеене! А после най-здравото, красиво и добро бебче на света!
Не е важна хронологическата възраст, а това ТИ самата на колко години се чувстваш! И какво означава "неморално"?!?!? Няма такова нещо!!! Аз съм на 28 години, но реших да ти отговоря въпреки това...



А пропо, огнена, ти коя зодия си?

Редактирано от desykv на 16.01.07 18:12.



Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.07 18:05



Честито!Лека бременност и живо и здраво бебче на финала!
Не знам дали има много мами на 40 години в нашите редици, но дори и да не намериш такива искам да ти кажа две неща: тук ще намериш истински приятели и няма нищо неморално в това да родиш дете(с брак или без, на 40 или на 20),детето е богатство за цял живот и е скъпо съкровище.
А кога чакаш появата на бебечето?



Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано17.01.07 10:48



аз родих за първи път на 39 години. за неморалност изобщо не може да се говори при раждането на дете. нашите баби и прабаби навремето са раждали докато могат - тоест, поне до към 45 години.

задължително направи амниоцентеза и внимавай за вдигане на кръвно.

не разбрах, бременна ли си или тепърва планираш? ако още не си бременна, но искаш дете - съветът ми е да не губиш време и да предприемеш активни действия, защото фертилността след 37 години спада рязко с всяка година.



Тема В какъв смисъл неморално? [re: orнeнa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано18.01.07 16:30



За пръв път чувам такова определение.
Иначе много хора смятат, че е неуместно, неподходящо, неразумно, недобре за детето и за майката (глупости!).
Но неморално... ?! Какво имаш предвид?
Я споко! ;-)
Моята майка, между другото, е родила за пръв път на 39 години и за втори - на 41.
Не съм я питала специално, но не знам да е имала някакви особени проблеми.



"Нека твоят имен ден да прилича на рожден!" (песен)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.