Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор Gerda.sFaith (непознат)
Публикувано19.01.07 17:57



Странно! Как точно ще го разбереш този дето ще ти каже, че е НЕМОРАЛНО да се ражда на 40 !!!





Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано19.01.07 20:22



Поздравления за чудесната новина!!
Аз лично за първи път родих на 21 а за последен почти на 39,така,че..в момента сме почти наборки(или напълно

)..За мен е четвърто, за теб първо..Но да си призная..повече хора гледат среанно, като чуят,че е четвърто на моята възраст, отколкото първо, така,че...изобщо не се притеснявай от това дали околните могат да разберат колко е страхотно да ставаш майка..на каквато и да е възраст.
Определено мен лично много повече ме притесняваше тази бременност (на 38),но преди всичко от гледна точка на това дали с детенце всичко ще е ОК, поради моята възраст..Мамите по-горе са ти казали за амниоцентезата...
Обаче..не се шашкай от сега.Вероятността да си родиш здраво, красиво и умно бебе е огромна и аз искрено ти го пожелавам
Относно притесненията ти,че някой може да гледа на решението ти като "неморално"..моето лично мнение е,че детето ти ще е "от стара коза яре"...т.е. умно, красиво и добро като Александър(надявам се не си загубила чувство за хумор)


Прави са мамите,че раждането на тия години подмладява..Не ми изчезнаха побелелите коси, но...покрай младите мами и покрай грижите за Александър малко след раждането си влизах отново в абитурентските тоалети.. та...не се притеснявай- само хубави неща ти предстоят..

Още веднъж добре дошла в клуба и вярвам,че ще намериш приятели тук, както и съм убедена,че всички с радост ще споделяме своя опит с теб, за всичко, което те вълнува..
Леко бременеене и здраво и усмихнато бебе ти желая




Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор ANlNV (непознат)
Публикувано24.01.07 12:39



Привет на всички!
Аз също съм позакъсняла майка.Родих първото си дете на 11.11.2006г. и съм на 38 години. Предлагаха ми да си направя биохимичен скрининг, но като отидох за това изследване ми казаха, че трябва да си направя направо амниоцинтеза. Доста се бях ровила за тези изследвания и реших, че е достатъчно да си направя само БХС, въпреки настояването на лекарката в Пловдив за амниото, дори останах с впечатлението, че просто си търсят клиентела / колкото и грубо да звучи/.Имай напредвид, че ако рзултатите са положителни, изхода е или аборт по лекарско предписание или психическа настройка за раждане на болно дете.А доколкото разбрах много често има фалшиви положителни резултата, които се дължат на използването на някакъв коефициент, формиран от годините на майката, абе глупости на търкалта. Всичко това мен направо щеще да ме побърка докато си получа резултата от изследването.
Но бях решила резултатите каквито и да са да си родя детенце. И ето сега имам най-хубавото момченце на света-Мони.
Родих го по нормален начин, като в 4 часа посореднощите постъпих в болницата и сутринта в 7,05 се появи на бял свят моят бебчо.И нямах никъкви шевове.Така че горе главата всичко ще бъде наред и ще се радваш на едно прекрасно бебе.



Тема Re: майки на 40нови [re: ANlNV]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано24.01.07 14:08



нищо не си разбрала! от амниоцентезата НЯМА фалшиво-положителни резултати, недей да заблуждаваш жената. амниоцентезата дава 100% вярна диагноза.
фалшиво-положителни резултати дава БХС. но също така, дава и фалшиво-отрицателни...



Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор myri65 (непознат )
Публикувано21.03.07 15:56



Няма нищо лошо да си майка на 40. Аз съм на 42 и имам 8 месечно бебе-момиченце + 18 годишна дъщеря. Како по-хубаво от това.

niama ni6to lo6o da si maika na 40. az sym na 42 i imam 8 mesechno bebe-momichence + 18 godishna dyshteria. kakvo po-hubavo ot tova.

Редактирано от surfline на 21.03.07 18:18.



Тема Re: майки на 40нови [re: myri65]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано21.03.07 21:13



Честито!!! Да ти е живо и здраво..И аз имам почти 18 годишна дъщеря и сега бебе ба 8месеца и половина- момченце..( и още две дечица между тях ..)И съм на 39...
Да са ни живи и здрави...На всяка възраст майчинството е страхотно..Най-важното е децата да са здрави и да са желани






Тема Къ щурчо, myri65, jam, оrнена и всичкимами над 35нови [re: orнeнa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано22.03.07 11:20



Момичета, лично аз ви се възхищавам и имате моите аплодисменти! Евала за смелостта, куража, желанието и волята да раждате, когато вие си го планирате и пожелаете, без да ви смущава общественото мнение. На мнение съм, че хора като вас ще променят закостенелите мозъци в тази страна и поколението, което ще оставите ще носи в гените си тези промени! Не само не е неморално, ами е просто страхотно и куражлийско това, което сте направили или пък ще направите, дарявайки на страната ни още българчета. И аз съм чувала, че децата, родени от майки в по-зряла възраст са рядко интелигентни.

А второто ми евала е за многодетните майки - тук в класацията пак е щурчо

, хепи_мама, бъдещата многодетна мама НикиФин и всички, които евентуално съм пропуснала.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор angelche (непознат )
Публикувано26.03.07 23:46



Ей поздравления за смелостта...Не се учудвам на страховете ти, може би е нормално, защото и аз допреди 3-4 месеца бях същата... На 41 години съм все пак, но родих /Слава на Бога/ прекрасно живо и здраво бебенце. Но през цялата бременност бях обезумяла от какви ли не страхове, угризения, съмнения и т.н. и т.н. Сега вече нямам време да мисля за такива неща и лека полека се успокоих, а пък и щастието е невероятно независимо от всичко. Даже открих, че такива като мен / на повечко години / не са изключение и си намерих майки на моята възраст. Важното е да сме смели, отговорни, да си гледаме децата, пък нека който иска да говори каквото си ще!
Стискам ти палци!!!! Желая от сърце късмет !!! И един съвет - РАДВАЙ СЕ на всяка минута от бремеността си, гледай позитивно на нещата и не се съмнявай че всичко ще ок



Тема Re: майки на 40нови [re: orнeнa]  
Автор jana (...)
Публикувано27.03.07 09:06



Аз се възхищавам искренно на жени решили на тази възраст да имат дете независимо дали е първо или не.

Рискове има като при всяка една бременност, наистина малко повече са на тази възраст, но с добър специалист всичко минава добре (стискам палци, за което)
Единстевното, което не ми допада при това късно първо забременяване е, че ако не са близнаци оставаш с едно дете




Тема Re: майки нанови [re: orнeнa]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано27.03.07 10:52



И аз съм на мнение, че късното майчинство ще те подмлади, въпреки, че няма да ти е лесно. А ако ти кажат, че е неморално почти ти гарантирам, че ти завиждат. Колкото си по-възрастна толкова повече ще оцениш и ще се радваш на детето си. Жени родили млади още ненаживели се и не като че ли по-скоро приемат детето като бреме. Докато узрелите му се наслаждават изцяло






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.