Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема дете родено без брак  
Автор krisi_83 (непознат)
Публикувано15.01.07 18:56



Здравейте мамчета , някоя от вас да е чувала за нов закон(влязъл в сила) , според който дете родено без брак между мама и тати автоматично се записва с баща "Неизвестен" и след това се водят съдебни дела за припознаване от бащата? Само това остава в 9тия месец сватба да стягам





Тема Re: дете родено без бракнови [re: krisi_83]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано15.01.07 20:11



На мен ми звучи много странно, не съм чувала, а и не вярвам да излезе такава нелепост... нали сме ЕС вече



Аз се надявам да сменят това "неизвестен" с някоя чертичка или нещо подобно, че е супер нелепо и всеки път като го видя ме дразни невероятно
]



Тема Re: дете родено без бракнови [re: krisi_83]  
Автор dawn4e (на тъмно)
Публикувано15.01.07 20:13



Да имат късмет да направят подобна простотия...

Finally I found that I belong here ...


Тема Re: дете родено без бракнови [re: dawn4e]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано15.01.07 20:36



Хора, стегнете се. Не вярвайта на агенция $една жена каза$. Или виждате сами нещо в закона, или не си губите времето. Няма такава постановка. Дете на родители без брак се припознава от бащата. Никакъв ЕС няма общо тук.

Разнообразие -



Тема Re: дете родено без бракнови [re: dawn4e]  
Автор krisi_83 (непознат)
Публикувано15.01.07 20:40



Аз да попитам , информацията ми е 3-та ръка (позната на моя позната се забързали да се женят , защото чули , че има такъв закон) и аз като разбрах се опънах като струна , само това остава. Всъщност не бих се учудила , защото нали се сещате ,че всички ще се забързат да се женят или след това да водят дела , а всичко това са си чисто и просто парииииииички!!!!



Тема Re: дете родено без бракнови [re: krisi_83]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано15.01.07 20:51



Не разбрах на теб бракът ли ти е проблем или сватбата? Защото ако е сватбата, разбирам. Но тогава може само да подпишеш без сватба и ако държиш на сватба да я направиш след като родиш детето. Разбира се ако не искаш да сключваш брак е друг въпрос.



Тема Re: дете родено без бракнови [re: NikiFin]  
Автор krisi_83 (непознат)
Публикувано15.01.07 21:02



Нито брака, нито сватбата са ми проблем , просто си решихме с таткото, че засега няма се женим , а пък неискаме да подписваме едва ли не насила (без тържество , бяла рокля и т.н.)





Тема Re: дете родено без бракнови [re: krisi_83]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано15.01.07 21:06



Дори в случаите на необходимост от съдебна процедура, не е никокво водене на дело, а най-прост $акт$. Не се впрягай, ами си гледай коремчето.

Разнообразие -



Тема Re: дете родено без бракнови [re: NadG]  
Автор krisi_83 (непознат)
Публикувано15.01.07 21:37



благодаря Ви , успокоихте ме ,че няма да ставам булка в 9тия месец





Тема Re: дете родено без бракнови [re: krisi_83]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано15.01.07 22:05



По законово предположение (презумпция) детето, родено в брака, винаги има родител - съпругът на жената, която го е родила. И съответно - когато няма брак, ако не се появи желаещ да се запише като баща на детето в акта му за раждане, то си остава с баща - неизвестен. Но, ако жената не е омъжена и роди дете, за което мъж признае, че му е баща - записва се още в родилния дом и си му е баща. Освен ако някой не реши да оспори това. Последното, принципно, може да се получи и с дете, родено в брак.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.