Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Детска кухня трови децата ни!нови  
Автор emibp (непознат )
Публикувано15.01.07 14:09



Здравейте!
Вижте на какво попаднах, аз съм меко казана възмутена от това, което прочетох!

"Пиша настоящето защото съм потресен от собствените си разкрития в едно детска млечна кухня. Мой дълг на родител и гражданин е да запозная всички и това да стигне до колкото е възможно повече хора.

Откакто синът ми навърши 8 месеца го записахме на детска кухня. Целтта беше да получава разнообразна и питателна храна. Пък и малко да отменим мама в и без това тежкото домакинство. Първоначално храната беше добра и на детето му харесваше. От няколко месеца насам обаче храната стана еднообразна и недостатъчна, а и не беше съобразена с възрастта на детето. От 03.01.2007г. се отказахме от услугите на държавната детска млечна кухня и се записахме в друга кухна, само че частна. Кухнята носи името "Junior menu" и има няколко раздавателни центъра на територията на гр.София, но храната се приготвя в сградата на ІІ-ска болница. На вторият ден забелязах, че детето се буди със страшна жажда и отказ от следообедната закуска. На следващият ден с ужас установявам, че храната, която ни дават от млечната кухня е с много високо съдържание на сол. За тези, които незнаят ще поясня, че до 3годшна възраст на децата е абсолютно забранено да се дава сол и каквито и да е остри и силни подправки. Единствените подправки, които са разрешени са: магданоз, копър, целина и сладък червен пипер и то пресни. Нищо друго! Посетих на мястото където се приготвя храната и установих, че същата кухня храни и възрастни хора и то със същата храна, която се дава и на децата. След като направих забележка на готвачката, че храната е много солена се почнаха оправданията и версиите от страна на персонала.

Версия 1: Постъпило оплакване, че храната е безсолна и безвкусна и за това слагали сол в яденето!
Отговорих им, че в храната на бебета и малки деца е абсолютно забранено слагането на сол. Тогава се появи,

Версия 2: Не били слагали сол, ами понеже работели с готова кайма и консервирани домати, та разбирате ли в тях имало сол и оттам и яденето било солено. След грандиозен скандал от моя страна се появи,

Версия 3: Пред мен застана човек, който твърдеше, че е човекът който изпробва храната. Същият този човек обясни, че храната е солена защото готвачката използва подправката "Пикантина", която подправка си имала сертификат. Изтръпнах!!! Честно ви казвам, че косата ми се изправи! "Пикантина" в храната на деца от 8м до 3год. възраст !!!! След направена от мен справка открих следното : Подправката "Пикантина" е с 30% съдържание на сол, както и наличието на глутамат, останалото са консерванти и оцветители.
Глутаматът е абсолютно забранен, защото се отлага директно в мозъка на човек и най-лошото е, че не се отделя от организма.

Справка: http://www.yosif.net/bg/med/index14.htm

Вече съм сигнализирал компетентните органи за този случай. Чувствам се длъжен настоящето да стане обществено достояние. Защото тези хора наистина тровят децата ни. В следващите дни ще направя стъпки и да сезирам прокуратурата. Тези хора заслужават решетки."

Ето тук е източника на този постинг:

http://www.radioatlantic.net/forum/viewtopic.php?t=2166



Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: emibp]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано15.01.07 14:20



Ах! Е, затова моите никога не са ползвали детска кухня...

Има много предимства, наистина, особено ако идеята е реализирана добре, професионално и с грижа за децата....

Обаче!
Тъкмо се наканя и изскочи нещо такова дето да ме откаже...

За първото и второто - таман бях решила, събрала буркани и прочие....айде стафиликокова ли, каква беше, инфекция....

Сега за третото - имам детска кухня на съседната пресечка, към една ясла и тъкмо отново се замислях - хем да улесня майка ми, хем да разнообразя бебчо, хем и да улесня бюджета..... и то какво! сега пък некачествени продукти и забранени подправки...

Ще взема да проуча нашата кухня конкретно, ама май и Виктор ще се размине, особено пък нашия татко като каже "Не!"

Дано компетентните органи вземат мерки и да се разчуе!



Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: emibp]  
Автор jana (...)
Публикувано15.01.07 14:22



Не съм забелязала такова нещо. Детето ми яде от 8-ия м. от детската кухня, рядко се повтарят яденетата, винаги са пълни бурканчетата, безсолна е и много вкусна.

Нямам никакви оплаквания.




Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: emibp]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано15.01.07 14:51



Ужасно е, а е сигурно, че не ги тровят само с това.

Аз изначално недоумявам как е възможно някоя жена да помисли дори за секунда, че някой друг може да готви за детето й по-добре, отколкото тя самата. Уточнявам, че не си падам по готвенето, но откакто имам деца, всеки ден вкъщи има готвено и изобщо това не ми тежи. И без това децата ще ядат задължително храна от големите казани, като тръгнат на детска градина, защо да ги прецакваме още от бебенца? Детската кухня предлагала разнообразие, да бе да. Пълна глупост.

Въобще детската кухня за мен е някаква отживелица от социализма. Как е възможно вечер да сготвиш вечеря за мъжа си, а за детето си да не можеш? (Защото всички жени, които познавам и ползват детска кухня, готвят за мъжете си)

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: Kapли]  
Автор jana (...)
Публикувано15.01.07 15:09



Веднага отговарям на този въпрос (за готвенето), ти ще сготвиш нещо, но ще го ядете поне 1-2 вечери като се приберете, а детето ще трябва да го яде обяд и вечер, мисля че малко разнообразие няма да е излишно за детенце. Да не говорим колко често се прибирам много късно и нямам време да готвя и поръчваме готови храни по тел. или нета.






Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано15.01.07 15:32



АбсолЮтно...не върви на детенце да му бутнеш една zамраzена калцоне във фурната

...
Приzнавам, че искренно zавиждам zа кухнята. Тук няма. А иначе, че стават иzдънки е ясно, но с малко повече внимание и подбиране мисля, че човек може да има много добро попадение в таzи област.
Все пак е неприятно това, което е писано zа таzи кухня...даже много, но не е причина да слагаме всички такива под общ zнаменател.


Simona-25.1.2006

Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: surfline]  
Автор jana (...)
Публикувано15.01.07 15:49



Това ми беше мисълта, пуснат един слух къде верен къде не и хоп анатема на кухните. Еми не съм съгласна.

То не бе плюене по пюретата, по памперсите, по кухните ... какво остава, майките да не се отделяме от печките?




Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: emibp]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано15.01.07 16:01



Мерси за информацията на автора на темата!!!

Макар че Алекс вече ходи на ясла и като цяло не ме касаят детските кухни.

Обаче пускам постинга си, защото ме хвана яд, че едва ли не трябва да се оправдавам, че съм ползвала детска кухня... защо не съм готвила за най-скъпото си същество... и т.н. дрън-дрън...



Защо бе, мацки, все така трябва да се ядем? Не може ли спокойно да се питаме и отговаряме? Какво от това, че сме различни? Всяка си има нейните причини и основания да прави това, което прави!!!

Детската кухня в "Свобода" пък е страхотна - готвеха наистина разнообразно, вкусно, безсолно и съобразена с малките дечица храна! Имаше заешко, пуешко, телешко месо, най-различни десерти, супички... Еми аз просто тези неща не умея да ги готвя бе! Аз мога да готвя за възрастни хора манджи, това е! Не можете да си представите какво облекчение ми бяха тези 3 бурканчета ежедневно току-що приготвена храна за Алекс! Той си я обичаше, никакви проблеми не му се появиха от нея. Освен това беше и евтино. Останах напълно доволна от тази услуга!

Според мен майките просто трябва да са ВНИМАТЕЛНИ към хигиената и качеството на дадената детска кухня и ако тя отговаря на техния стандарт за добро нещо, да я предлагат без притеснение на детето / децата си!

Това е моето мнение.

За да готвя на детето си такива различни ястия всекидневно, бих отделяла мнооого време - аз лично предпочетох това време да го отделям за игри с Алекс, за лична почивка ако щете. Точка. Хайде сега разпнете ме, че съм мързелива и нехайна мама...



Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: jana]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано15.01.07 16:13



Страшно съм ангажирана с работа и готвя сутрин нещо за хапване и вечер още едно. Бебето ми не яде една и съща готвена храна два пъти дневно. Сколнна съм и повече усилия от това да полагам, но детска кухня на моите деца абсурд да дам. Вярно, сега имам и детегледачка, която е склонна да й сготви. Но в повечето случаи си готвя аз.

Къде е това разнообразие, в детската кухня тук боб, леща и мазни супи само виждам. То и аз не бих ги опитала, камо ли да ги дам на детето.

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: Детска кухня трови децата ни!нови [re: desykv]  
Автор jana (...)
Публикувано15.01.07 16:14



Не съм се почуствала обидена от това, че не готвя на детето си. Не сме длъжни да се превръщаме на слугини, за да докажеме на някой, че обичаме и се грижим добре за децата си. Има жени, за които това е най-важното - еми не е. ПРедпочитам да сме навън, на пясъчник, катерушки и т.н., или в къщи да си играеме отколкото да седя като пепеляшка край печката, да готвя до припадък по 3-4 манджи на ден, за да съм идеалната мама. Е няма да стане ...
Деси никой няма да те нападне, повечето са на твоето мнение, освен вманиачените да припадък "идеални мами".

Май дадох поводи за разпъване на кръст и аз





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.