Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема самотна майка или на семейни началанови  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано09.01.07 18:48



Привет!
Имам едно питане... не лично за мен, но като гледам как вървят нещата скоро и мен ще касае


Моя позната живее без сключен брак с мъжа си и имат хлапенце. От известно време то ходи на ясла. Някой й е казал, че след като няма брак, се води самотна майка, а самотните майки плащали само половин такса. Тъпото е, че тя живее в къщата на мъжа си, бабата и дядото също са там и гледат внучето по-често отколкото на нея й остава време. Така че е буквално неудобно да се нарече самотна майка.
Та въпросът ми е-има ли друг статут, освен "самотна майка" при такова социално положение? Наистина нямат подписан брак в общината, следователно документ за това, но има ли вече официален статут-"съжителство на семейни начала"? И каква се води майката в такъв случай?



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: Джaя]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано09.01.07 19:52



Щом няма сключен брак се води самотна майка и наистина ще плаща половин такса.



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: fada]  
Автор lilka (непознат )
Публикувано10.01.07 09:14



Аз нямам брак, но живеем на семейни начала.Детето ми ходи на ясли от септември месец.Когато подавах молба за прием, директорката на яслата ми обясни, че независимо че нямаме брак се подават документи и от работата на бащата. Плащаме си цялата такса.Възможно е да има някаква вратичка за да се плаща половин такса, но аз съм толкова щастлива че е приета че въобще не се замислям





Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: lilka]  
Автор kaмeтo (нoв)
Публикувано10.01.07 10:16



щом нямяш брак си самотна майка, колкото и грубо да ти звучи. и плащаш половин такса. и получаваш еднократна помощ от държавата още преди раждането на детето (не са милиони, но щом ти се полагат, защо да не си ги вземеш?!) а детската градина не трябва да я интересува с кого живееш и на какви начала.

това че детето има баща, който му е дал името си, не значи, че майката е омъжена. виж какви документи трябва да занесеш, и си плащай половин такса! може би в общината ще ти дадат по-подробна информация.



Тема Off от темата: Мислите ли, че енови [re: kaмeтo]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано10.01.07 10:21



морално и честно, въпреки, че е законно? Тук има много мами в това положение: кажете как се чувствате, когато ви водят самотни майки, а не сте такива?

п.с.: Ще ми се това да е тема за дискусия, а не за заяждане.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: cchery]  
Автор lilka (непознат )
Публикувано10.01.07 10:34



Хубаво е да знаем какво всъщност можем да използваме, независимо дали е честно или не.Една приятелка е в същото положение "семейни начала" с детенце.Опита се да подаде документи за ваучер за отопление като излъга че живее без бащата на детето т.е е самотна майка. Служителката отговаряща за тези неща след подробен разпит едва ли не я изгонила като и обяснила че ако лъже тези пари които получи ще ги връща с лихвите.Приятелката ми е в много тежко парично състояние и това я подтикна да търси начин. Не отговарям точно на предходната тема.Просто исках да споделя





Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: Джaя]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано10.01.07 10:45



Не мисля,че се води самотна майка. Сега повече двойки са без сключен брак,ако всички се водят самотни.......... Самотна майка е когато в акта за раждане детето е записано с името на майката,а баща неизвестен.

Златко и Стоян

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: cchery]  
Автор kaмeтo (нoв)
Публикувано10.01.07 10:48



понякога, без да искам, се изказвам по-грубичко. моля за извинение!
и мен ме дразнят всички административни и канцеларски подробности, но засега неомъжените майки по документи се водят "самотни", просто така се казва. и мисля, че никак не е срамно или нечестно да ни наричат така (аз все още съм бъдеща, но "самотна" майка) щом близките и приятелите ни знаят, че всъщност никак не сме самотни, какво значение има "какво ще кажат хората", или как ще те изгледа чиновничката, която ти попълва бланката. доста голяма част от младите хора живеят без брак (сергей станишев да не би да го е срам от нещо ?!). обществото вече го е приело, не е като едно време да кажеш еди-коя си е самотна майка, аууу ц-ц-ц, лека жена, хийй!
аз съм работила в детска градина и трябва да ви кажа, че половината деца бяха на `самотни майки`, но това не пречеше на бащите им да идват да ги взимат с джиповете, нищо че плащат половин такса!
а какво ни пречи да се възползваме от всички възможни привилегии, свързани с майчинството? същото е като при автомобилите, които се водят на инвалид, а от тях слизат баровци и наточени мацки
не е ли така?



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: milena*]  
Автор Acя ()
Публикувано10.01.07 11:05



Нали, би било нормално да е така, но не е.

По документи се води самотна майка. Не знам каква е презумцията, при положение, че бащата признава детето дори и да не живеят заедно по някаква причина реално погледнато не поема ли с това, когато името му да стои в акта за раждане, той отговорност за детето била тя финансова или под друга форма?!



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: Acя]  
Автор komala (непознат )
Публикувано10.01.07 11:33



А да знаете как седи въпроса с разведените майки.....които не поддържат връзка с татковците(обикновено криещи се я в чужбина, я в България

)...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.