Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема А при вас имало ли е такива случкинови  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано13.01.07 02:31



Паднахме и ние - за 4 път вече - но този е сериозно :(. ПРедните три не ги броя, защото все я улавяхме на сантиметри преди да доближи пода... Беба е на 5 м. и половина, много е подвижна, което постояно го имаме в предвид. Днес обаче (все така се случва, нали знаете) полусънена я оставих н центъра на спалнята. След няма едан минута се чу "тряс" и рев. Намерих я на пода естествено но за беда челото й се е приземило върху кабела на разклонителя. Веднага я намазах с риванол мас (много върши работа), не се поду особено, нямам синка, но като опипвамм челцето има нещо като вдлъбнатина ... Не ме питайте как съм се притеснила. Сега съм я оставила под 24 ч. наблюдение. Дано не излезе някой проблем.

Само да спомена, че живеем в нецивилизован район и доктори наоколо няма - освен съпруга ми, един на към 900 000 души население.... Това сериозно ... Дано не ни се налага да тъсим специалист.

А при вас имало ли е такива случки, как се разминаха ...



Тема Re: А при вас имало ли е такива случкинови [re: 3aиpa]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано13.01.07 08:44



Много неприятно

. Да. Случи ми се с големия разбойник, когато беше на 6м. Падна от количката си и уцели един мраморен ръб с главата си. За щастие всичко мина без последици.

Твоето бебче е вече е на възраст, в която можеш да го оставяш на пода. От там по-сигурно няма. Трудно е да превъзмогнеш себе си и да оставиш бебе на пода, но се свиква. Постилаш одеалце, оставяш му играчки около него и бам по корем. Ще се учудиш коло бързо ще започне да стои в поза за пълзене, а след това и ще пропълзи. Така ще си сигурна, че няма да падне.



Тема Re: А при вас имало ли е такива случкинови [re: di_ma]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.01.07 10:41



И ние се оставяме на пода, ако не съм при нея...или в креватчето, zад решетката...ударите по главата не са zа пренебрегване

.


Simona-25.1.2006

Тема Re: А при вас имало ли е такива случки [re: 3aиpa]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано13.01.07 11:09



Кодато Алекс беше на 8 месеца, на нас ни се случи нещо подобно. Мъжа ми отсъстваше от града и аз сутринта, полусънена, взимам бебо при мен и заспивам. След малко се събуждам от трясък на паркета по гръб и рев. А той милия се изтърсил от спалнята, която не е много ниска....просто неискам да си представям как е паднал. Много плака, аз също, страшно много се изплаши, до сега не го бях чувала да плаче така....много ми беше мъчно и гузно, че съм заспала, но умората от гледането на дедето - САМА няколко дни си каза думата.
Но за щастие, нищо не му стана:)
Сега много много внимавам
поздрави и дано всичко е наред





Тема Re: А при вас имало ли е такива случкинови [re: 3aиpa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.01.07 12:08



Преди 2 седмици чух заветното туп и намерих Бела на пода в кухнята между дивана и маса. Интересното е, че беше паднала по гръб, но след 10-ина минути цицина и синина се появи на челото в дясно. Не знам как точно е паднала, след като я намерих по гръб, а си е ударила челото. Няма никакви последствия.

Искам да ти кажа, че откакто почна да се върти, на нея й се случва поне веднъж месечно да пада, колкото и зле да звучи това. Няма проблеми, но и аз съм много по-внимателна вече.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: А при вас имало ли е такива случкинови [re: 3aиpa]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано13.01.07 13:15



И двете ми деца не са падали преди да проходят. Знам колко са подвижни бебетата и дори за миг да имам работа, оставям ги в кошарата, в леглото, на пода - както дойде.
Много страшни може да са последиците, за съжаление се случи с детенце на наши близки...
Не оставяйте бебетата дори за няколко секунди! Нека си приказват хората колко им били здрави главичките на мъниците... не е вярно... повярвайте





Тема Re: А при вас имало ли е такива случкинови [re: di_ma]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано13.01.07 14:10



Ние ползваме земята отдавна - месец вече. С първата ми дъщеря си имах кошарка за игра, много я ползвах, но уви тук няма такива екстри. Затова съм й организирала в две стаи "кътчета за бебе". Постелила съм ония цифри и букви, нали ги знаете, съединяват се като пъзел и се правят къщички от тях - от неопрен са - много добре изолира, шаренко е, към 1.50 на 1.50 и е детско + леко за носене, като имаш право само на 23 кила на човек :))). Още след първия й опит да "скочи" започнахме да я "инсталираме" по пода :)). Но вчера трябваше да заспива, унесена беше и чакаше каша. Нелогично ми изглеждаше докато отивам за шишенцето да тръгне да се претрепва. Естествено то веднъж се случва. Вече всичко ми изглежда логично!!!

Вече минаха 12 ч. и изглежда добре - храни се, не повръща, има тонус, никакви необичайни движения или гърчове. Знам, че това се гледа в първите 24 ч. Но страно е, че няма никаква синка или цицина - може от риванола да е ... Леко е зачервено обаче и вдлъбнатинката си стои...

Дано се размине всичко, имаме още към 12 ч. критичен период.

Благодаря ви за мненията и куража ... имаме нужда тук от съвети ...





Тема Re: А при вас имало ли е такива случкинови [re: 3aиpa]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано13.01.07 14:16



Вдлъбнатинката ще изчезне постепенно. Щом след 12 часа всичко е наред, дай малко по-спокойно


Как изглежда този риванол? Аз съм виждала само течен



Тема Re: А при вас имало ли е такива случкинови [re: Teди]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано13.01.07 14:17



ама, Теди,

едно бебе може да падне и от креватчето си...



Тема Re: А при вас имало ли е такива случкинови [re: desykv]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано13.01.07 14:21



Може, Деси

Опасностите са навсякъде
Давам всичко от себе си, за да предотвратя някои инциденти, но съм с ясното съзнание, че не мога да си опазя децата от всичко.
Повече внимание... другото е божа работа




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.