Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано10.01.07 18:49



Вече леко взех да се притеснявам...от няколко дни излиза някакъв обрив със зачервяване по брадичката и бузките,но е само моментно-като го намажа с крем здраве(това като че ли най помага) и почти изчезва.Много се лигави,мнооооого!А и сополки има и като не го хвана навреме и като ги размаже и тях...

Зъбите напъват,но не са избили още и текат тонове лиги.Та немога да преценя дали е от това,или към нещо е алергичен.Случва се по различно време от деня,особено ако нещо се е допирало до лицето му по-продължително-яка,шалче...след ядене,докато си играе.Затова съм в шах направо,какво мислите вие?Днес е 4-ти ден,ще потърся и лекарски консулт,но като знам какви са ни кадърни повечето...не очаквам да ме осветлят особено адекватно.



Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано10.01.07 19:10



Според мен не, особенно ако е така "епиzодично" обриването. От лиги съм виждала подсечено, zачервено или иzпръхнало, но обрив май не съм

...
Да не си сменила нещо в домакинството_прах, омекотител, коzметика zа баня?


Simona-25.1.2006

Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано10.01.07 20:00



Може, може. И Коко преди, и Диди сега са така.



Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано10.01.07 20:11



Какъв точно е обривът, само зачервено или има и пъпки? Какви са пъпките, ако има?
Въвеждала ли си нова храна?



Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: surfline]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано10.01.07 20:13



Не може да е от прах, омекотител или козметика за баня. Друга е причината.



Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор elkika (нова)
Публикувано10.01.07 21:10



От лигавенето е. Щом е само по брадичката и бузките. И моят беше така. Ако е от храна, щеше да има по коремчето, например. Щом не му се променя поведението-хранене, спане и т.н., не се притеснявай.





Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано10.01.07 21:10



Не съм сменяла праха и омекотителя-пера с персил сенситив и ленора за бебе откак се е родил,козметиката също не съм сменяла.Не съм въвеждала скоро нова храна,освен разни бисквитки,но той не ги изяжда,а само ги поосмуква-давам обикновени и едни на милупа,понякога корички хляб.От плодовете-ябълки и банани пасирани,и сокчето от сварени дюли+круша,без захар,че не ще да пие вода в чист вариянт.Домашно приготвени пюрета,продуктите се старая да набавям екологично чисти,доколкото е възможно.От месцето хапва пуешко,телешко също домашни.Обрива прилича по скоро на ожулено,зачерява се определено място,безформено,с леки подутинки като по-едри пъпки,без връх,тъпи,твърди.Като го измия и намажа с крема,отшумява за 15-20мин и остава като изпръхнало,леко оцветено и с леки следи от пъпките изглеждащи горе долу като преминало акне на пуберитетска буза....успях ли да обрисувам пейзажа?!?

Един път неотдавна се беше обринал по гръбчето,но причината бе в загрижената ми майка,която дойде да ме отмени за час-два и веднага решила,че у нас е хладно и го навлякла здраво...,та го попретоплила юнака...

Редактирано от ДжacтaПpacтa на 10.01.07 21:34.



Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано10.01.07 21:44



Аз и по-горе вече писах - със сигурност не е от прах за пране или омекотител!
Най-вероятно е от лигавенето, комбинирано с растежа на зъбки.
Наблюдавай дали има зависимост с приемане на определена храна. Може да има алергична реакция към храна, проявяваща се само около устата!
Минава ли самО, ако не го намажеш?



Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано10.01.07 23:11



Ами обрива не изчезва напълно дори и като го намажа-както обясних,остават леки петна със следи от пъпки,кожата му е грапава по засегнатите места. ако не го намажа се задържа час, че и повече...Ето, ей сега го окъпах и пак леко зачерви бузите,но определено като ги мия с хладка вода кожата се успокоява.Като се разреве също му избиват петната

Аааа,сега се сетих-дали има вероятност да е на нервна почва?!?!Та аз го гледам като принц...престолонаследник,като всяко първородно....



Тема Re: Moже ли да се обрива по лицето от лигите?нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано11.01.07 08:42



Не е на нервна почва


Като чета за пъпките, това си е атопичен дерматит. Явно кожата му е много нежна и лигавенето + зъбите са предразположили към избиване на обриви. Говори с педиатърката ви и пиши после какво е казала.
Не се притеснявай, ще мине


П.П. Обривите са си там през цялото време, но ти ги виждаш по-добре като се намокрят (вода, лигавене) или като се напъва бебко. Най-вероятно не се скриват, а само стават по-малко забележими.


Редактирано от Teди на 11.01.07 08:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.