Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано13.01.07 13:38



Закачам се за теб, защото си последна



Стана ми жал да прочета, че има хора, които не сключват граждански брак само заради тези 18 лева До къде я докарахме!?

Имам щастието да не завися от 18-те лева, омъжена съм и честно казано никога не съм се замисляла, че "самотните" майки взимат някакви пари и ползват някакви привилегии (от тази тема научавам за половината такса за детска ясла/градина).
Ако обаче не бях омъжена, нямаше да върна 18-те лева. Сигурно е неморално... знам ли... но щом законът ми ги дава, ще ги взема.



Тема и аз се лепя за теб, защото си последнанови [re: surfline]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано13.01.07 14:13



МОЛЯ ВИ
нека не започваме някакво ново изкуствено деление тук и съответно караници, които не ни отиват...


делене на омъжени и на неомъжени жени
просто е УЖАСНО това нещо... пфу!

18-те лева изобщо не са привилегия на неомъжените, кой ви каза това?!? аз съм си законно омъжена и ги получавам от социалните по района, в който живеем

не завиждам на неомъжените
нито виждам някакъв смисъл неомъжените да завиждат на мен
преди да сключим граждански брак, 5 години живяхме на семейни начала
знам добре какво е
не виждам кой знае каква разлика между тогава и сега

при нас РАЗЛИКАТА, истинската разлика, дойде с БЕБЕТО
а не със сватбата... не с подписа в гражданското... НЕ!!!
ДЕТЕТО е това, което ПРОМЕНЯ взаимоотношенията в двойката
защото тя става тройка, защото отговорностите растат
ролите се променят, жената става майка, мъжът - баща

мисля, че с всички хора е така...
аз считам тези хора, които живеят заедно, обичат се и имат общи деца, за СЕМЕЙСТВО, точно каквото семейство са и едни съпрузи с техните деца

това е

нека спрем с дърлянето по въпроса женени/неженени

смешно е!!!



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: Джaя]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано13.01.07 17:08



Пропускам цялата сапунена опера дотук...Вие къде се забихте...едни морални дилеми...не е истина. Джая пита конкретно за понятието "самотна майка", и дали приятелката й, която живее с бащата на детето си без брак, ще плаща половин такса в детската градина. Значи, това са местни такси и размерите им се определят с наредба на съответната община. Доколкото знам, в София на 50% намаление от таксата имат право само децата, които не са припознати и за които не се плаща издръжка, т.е които са с неизвестен родител. (Просто трябва да се изрови наредбата на Столична община). Очевидно, ако една жена живее с бащата на детето, но без той да го е припознал, тя отговаря на това изискване. В живота обикновено, децата на двойките, живеещи на семейни начала, са припознати, ето защо няма да се класират за половин такса. И в крайна сметка тази половин такса е 20лв. (в София), цялата е 40лв.И коя жена ще каже на бащата на детето - зор, не го припознавай, нека е с баща - неизвестен, за да плащам с 20лв. по-малка такса. Поне аз така мисля.



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: fada]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано13.01.07 17:51



Еми оплюй ме, но не да ми пука за някакви си 18 лева, когато вземам решение, да се венчая за мъжа на живота си.

Разнообразие -



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: fada]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано13.01.07 18:04



Бракът е тайнство, а не подпис.

Разнообразие -



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: fada]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано13.01.07 18:12



Аз бих те посъветвала за твое собствено спокойствие да НЕ обсъждаш теми за пари с близките си. За какво ти е да се нервираш. Аз също имах разногласия с някогашната си $най-добра$ риятелка за друстични различия в мненията и за да няма сръдни, значително ограничих темите, по които се задълбочаваме в разговорите.

Разнообразие -



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: fada]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано13.01.07 18:19



Лично мнение - Смятам, че приятелката е по-добре да си концентрира енергията върху нещо съзидателно, което да й донесе по-високи доходи вместо да се вълнува, дали получава някакви суми от бащата на детето. Ако е финансово независима, изобщо нямаше да й идват на ум тези вълнения.

Разнообразие -



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: SlaveyaLEX]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.01.07 18:21



50% намаление ползват и братчетата и сестричетата, които ходят на една и съща ясла\ градина.

А пък за това, че се отклонихме от питането на Джая - ами аз просто се сетих да попитам нещо, свързано със самотните майки и затова му сложих off.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: Teди]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.01.07 18:32



Ох, то питането беше за таксата в яслата, пък нещата се завъртяха за тия пусти 18 лева - значи, личното ми мнение за детските, е че законите започват разделението на децата ни още с раждането им. Едните, чиито родители са осигурени на пълни заплати и други, които са на минимални. А уж децата ни се раждали еднакви.

Аз също не бих ги отказала, защото те всъщност се дават на/ за децата ми, както не бих отказала да плащам половин такса в градината, ако и двете ми деца ходят там едновременно. Но в случая със самотните майки облекчението идва от и заради статута на майката, която е останала сама в грижите си с децата.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано13.01.07 18:48



Виж за таксата в яслата доста ще си помисля и най-вероятно ще си плащам цялата. В нашето семейство предимно мъж ми води и взима Оги, някак не върви да се водя самотна майка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.