Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: fada]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано13.01.07 00:45



не, не е нормално..
омъжена съм и не ме е яд на неомъжените жени.
Яд ме е единствено на управляващите ни, че държат майките в такова недостойно положение..
Яд ме е,че мъжете са все по-големи страхливци и не носят отговорност за постъпките си..(да ме извинят коректните...- има и такива)
Мисля,че да си омъжена има известни предимства..-точно както и да не си омъжена..


Това с слагането на всички под общ знаменател ми се вижда ...несериозно..
Хората просто са различни..
Та..
Аз не бих останала неомъжена САМО заради тези "превилегии"..Вярвам,че всяка жена мечтае да се види булка..И аз съм мечтала..някога..
Знам обаче, че ако сега се разведа, едва ли бих се омъжила повторно..
Не осъждам нито семейните, нито несемейните..и..всъщност не правя разлика между тях.
Всеки си живее своя живот..В момента обществото ни е съвсем толерантно и към едните и към другите..,така,че...всеки има пълната свобода да избере как да живее.Важното е да е щастлив..

Живей си спокойно..- никой не е озлобен към теб..Най-малко поради това,че си неомъжена
Между впрочем..гражданския брак даванякакво спокойствие на жените...и..някакво усещане за стабилност и сигурност..кактои различно място в обществото..
ОБАЧЕ...повечето от тези неща може да ти ги даде човека до теб просто с отношението си..стига да иска..и да е точния човек..





Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: steffy]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано13.01.07 00:51



Точно така, Стефи. Просто е нормално за гледаме в чуждата паница, нали ти казвам, че донякъде ги разбирам, защото с моята най-добра приятелка се скарахме точно по този повод, тя не знаеше за тези тъй наречени социални придобивки и научава от мен след доста време, когато вече не може да се възползва от тях....и понеже с бащата ту се събират, ту се разделят, по-зле е от мен финансово, веднага пролича завистта и злобата, че аз мога да се възползвам, като заяви, че нямам морал щом съм решила да го правя, защото аз тогава още се чудех, НО, всички знаем колко лесно се гледат деца в нашата мила, родна страна....и да нямам морал според някои, за мен, като майка по-важното е, че децата ми не са гладни и жадни, което мисля е приоритет за всяка майка...така, че да не ми разправят за морал, плащам си данъците, осигуровките....е, май получавам само тия 18 лв. и още малко за това и то нелегално....еми кво да се праи...ниско морална личност съм аз и тва си е....а споменах ли, че парното ми този месец е 96 лв.? Морал.....



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: *щypчo*]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано13.01.07 00:57



Права си, Щурчо, аз съм от тези жени дето мечтае да се види булка....но различни виждания с мъжа, който е готов да го направи само заради мен, а аз романтичната мечтая да ми поиска ръка на колене.....наистина разлика няма, особено като имам късмета да имам толкова стабилен и отговрен мъж до себе си, все някога мога и да се видя булка, но наистина не виждам защо ни нападат някои, че се възползваме от вратичките, просто не го проумявам, след като и те са майки и знаят как лесно се гледат деца с мизерните ни заплати...не го разбирам просто и единственото, което мога да си помисля, че е отнякакъв вид злоба....защото да ми говорят за гражданско общество и морал в момента е просто смешно....



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: *щypчo*]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано13.01.07 01:13



Да, Щурчо, от яд към държавата го правят тези майки, едва ли, ако беше всичко нормално щеше да се стигне до това...а за познатите ми, които остават неомъжени заради тези "привилегии" нали се сещаш, че децата растат, привилегиите свършват и те всички имат планове да се омъжат...

така, че е ясно, че ще се видят булки, но когато ти реве едно бебе вкъщи, май е по-важно да вземеш 18-те лева и да купиш памперси, пък булчинството може да почака-няма да избяга.... Аз пък не разбирам майка, която има възможност да вземе пари за детето си и няма да го направи от някакъв криво разбран морал в случая...дали е много морално да бутам количката по уличното платно? Докато го правя, с чиста съвест ще си взимам 18-те лева, които не ми се полагат според някои моралистки....



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: fada]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.01.07 09:34



О, недей така смело да правиш изводи, че някой ти завижда за 18-те лева детски или пък за това, че се е оженил, а ти - не! Ако бяха 180 000, сигурно щях и да завидя, ама за 18...


Аз попитах дали е морално, в смисъл ти като ползваш някакви облекчения за самотна майка, а знаеш, че не си такава и имаш задоволителни доходи, как се чувстваш? Като добавим, че има действително такива самотни майки - ето приятелката ти, които се нуждаят от тези пари, пък и повече и нямат подкрепата на човек до себе си?


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: fada]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.01.07 09:59



Фада, звучиш ми повърхностно и не вярвам, че ти вярваш в това, което пишеш - да не се омъжиш, за да вземаш 18 лева и да плащаш половин такса в детската градина. Да ми кажеш, че не искаш да се жениш, щото не вярваш в брачната институция, защото мислиш, че подписвайки ще банализирате отношенията си, защото мислиш, че един подпис не променя нищо - да, това го приемам, но за 18 лева - смях в залата

. Ако поставя на везна сватбения си ден и 18 лева, е - `ми везната ще се счупи от единствената тежест на нея.

Мисля, че когато хората се женят, мислят за съвместния си живот, а не за децата, които ще дойдат по-късно и за това какви пари ще им даде държавата за тях. Въпреки, че се жених бременна в 7-я месец, вярвай ми, последното нещо, което мислих в този ден, пък и във времето преди това - от предложението на мъжа ми до сватбения ден, е че няма да мога да вземам 18 лева детски и няма да плащам половин такса в детската градина. Та аз даже не знаеш каква е сумата на детските и таксите. Просто е смешно.

Тук никой не обсъжда евентуалната завист между женени и неженени. За мен даже такава не съществува, защото всеки сам взема решението от което ще бъде щастлив. Но си мисля, че част от неомъжените майки дължат това си положение на несериозните мъже до себе си, които от някакъв неоправдан страх не предлагат на приятелките си, а може би и несигурност, че това не са жените, с които искат да прекарат живота си или поне известна част от него. Подкрепям щурчо - мисля, че няма момиче, което да не е искало да се види като принцеса в бялата кринолинена рокля.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: cchery]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано13.01.07 10:49



Чери, явно не си прочела по-горе, че въобще не взимам тези 18 лв., защото не ми се занимава да ходя до общината, не че не мога и съответно въобще не е това причината да не сключа брак, а и споменах, че съм от жените мечтаещи да се видят булка, което си е в реда на нещата...когато аз разбрах за тази възможност вече имахме дете и го научих от познати живеещи също на семейни начала, говорех за мои познати, които това изтъкват като причина и казах, че ги разбирам и не виждам нищо лошо в това да се възползват. А това че някой мъж не вярва в брачната институция като такава като моят например, в никакъв случай не го прави лош и безотговорен-точно обратното, щастлива съм, че точно той е баща на децата ми и е много по-отговорен от други обвързани в брак. И аз между другото искам наистина само бялата рокля, а не самият подпис, защото и аз не вярвам в подписа, но ми се иска бялата рокля та след време нищо чудно тържество с бяла рокля, но без подпис, ще бъде супер, но сега не ми е до това с този огромен корем....





Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: fada]  
Автор vas1O (непознат )
Публикувано13.01.07 12:27



Каква полемика за 18 лева. Чакам всеки момент да съобщят по новините, че в Германия е започнал подборен обстрел на мами и татковци, защото там вече дават по 25 000 евро на всяко новородено. В същото време мисите ли, че една германка ще откаже дори и едно евро, което немската държавата и дава? Мисля, че не, защото човек, който не се възползва от създала се ситуация в негова полза е пълен смотльо. А, дойде ми една идея, защо не бием по един шамар на всяка майка с новородено на улицата, защото от Нова година ще взима повече пари от тези, на които децата са на по година и повече

. А защо не върнат и ергенския данък, та всички декаденти съсипващи основната единица на нашето гражданско общество - семейството, да вземат да подпишат. Тъкмо тези дето нямат или не могат да имат деца да да дадат още накой лев за нашите дечица. Лично аз имам един сладурчо и още един е напът. Това наистина ще ме накара да подпишем с жената - тя ще се види в прословутата бяла рокла, ще получи мечтаната сигурност, защото в момента е с единия крак на улицата, а за мен това ще е един добър повод да издрусам родата за някой лев, и най-вече, заветният подпис ще е бъде така липсавщия за мен стимул да се грижа за децата и жена си... За любов и чувства да поговорми ли? Не няма нужда - нали ще сме подписали и това решава нашето светло бъдеще, а и те с времето нали отшумявали. Американците са още по напред с чистите сметки и подписват брачни договори. Мисля да спретнем един такъв с моята хубавица, че след развода, да можем да си делнем по равно приходите, които е придобила като самотна майка преди брака ни.



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: vas1O]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.01.07 12:52



Изглеждаш ми тъй отчаян, че ти давам едно виртуално

. Дано ти помогна. Поне да разбереш за какво е дискусията!


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: vas1O]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.01.07 13:37



ха ха ха...смяла съм се от сърце...
Значи да внеса лееека яснота в Германия не се раzдават ей тъй по 25 пари zа бебе. Това е ТАВАНъТ на майчинството zа 2 години. Пада се малко повече от 1000 евро месечно. За да ги получиш трябва да имаш трудов стаж, да си минимум 9 месеца с непрекъснати осигуровки. По време на майчинството съпругът ти трябва да полzва 2(или 3, не съм сигурна точно) месеца майчинство, преz което време ТИ се връщаш на работа. За да ти се отпусне социална помощ ТЕ СПУКВАТ от проверки и повярвай ми никой не му минава и преz ум да "прекара" държавата, zащото ако го олепят дупе да му е яко_не са един или два случаите, когато псевдо социални семейства са се раzделили с цялата си собственост zаради zлоупотреби.. Не веднъж съм каzвала, че тук ИМА ергенски данък(т.е. несемейните плащат по висок ДОД).
Друг е въпросът, че държавата отпуска що годе нормални детски и то на всички, а и семейството може спокойно да се иzдържа с zаплатата на един работещ родител...та така

.

п.п. Иначе по темата беше ми много интересно да прочета мененията и на "двете" страни...иzводите си ги zпаzвам zа мен.


Simona-25.1.2006


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.