Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: anamari]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано12.01.07 12:53



В отговор на:

ГРАЖДАНСКОТО общество се изгражда от ГРАЖДАНИ с гражданско мислене и поведение, иначе си оставаме абсолютни андрешковци.




Абсолютно съм съгласна с това - определено трябва да си променим мисленето. На мен не ми допада тази широко разпространена фраза - държавата ме мами и аз ще я прекарвам. Даже вече се дразня като се казва и повтаря постоянно държавата. То и аз понякога така се изказвам. Какво се крие зад тази думичка. Имам чувството, че като не знаем кой точно ни е виновен и тогава обобщаваме държавата. Ако зад нея се крият чиновници, законотворци и изпълнителна власт с гореописаното мислене, то никога няма да се променим, ами ще се въртим в омагьосан кръг. Всеки ще мами всеки от страх него да не го измамят. Къде е смисъла тогава?


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: happy_mama]  
Автор steffy (познат)
Публикувано12.01.07 17:34



Не бих си сменила работодателя, въпреки че ме водят на 190 лв. докато бях в болнични 9 месеца си получавах 90% от реалната заплатата, няма от какво да се оплача. Въоще не ми дреме каква пенсия ще взема някога си, ако съм жива датогава. Предпочитам си парите сега, така мога да ги влагам в имоти, а после да давам имотите под наем, въобще не ме интересуват пенсиите.


И какво като някои плащат наполовина, това си е напълно законно, нали?



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: Джaя]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано12.01.07 18:35



вътрешното ми усещане за "самотна майка" и въобще за самотен родител е, когато жена или мъж отглежда САМ детето си /било поради раздяла, развод, смърт на единия партньор/... за съжаление съществуват самотни майки и в брака си, но това е друг въпрос...
ако е налице съвместно съжителство или поне съвместна грижа на двамата родители за детето им, според мен няма самотно родителстване
това е моето мнение



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: happy_mama]  
Автор steffy (познат)
Публикувано12.01.07 18:43



Никой не толерира мними социално слаби, българинът все го дразнят странни неща... за всичко е свикнал да си плаща като поп, а се сеща да надигне глас за неща като акциза върху домашната ракия... едва ли това е най-ощетяващият данък в държавата, но срещу другите данъци никой не протестира, защо ли...?





Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: kaмeтo]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано12.01.07 20:39



съгласна съм с теб, Ками. и мен ако не ме мързеше щях да ходя за тия 18 лева, но за съжаление трябва да се ходи на всеки 6 месеца, а аз нямам време. Не виждам нищо срамно в това да подпомагаш семейството си , ако ще и с тези 18 лева щом държавата сама е предоставила тази възможност, който го е яд, да не се е женил, това в кръга на шегата, но наистина аз се скарах с най-добрата си приятелка, която наистина е самотна майка, в смисъл такъв, че той е признал детето, както и моят, но не живее с нея, не и помага. Та тя ми заяви, че не е честно разбираш ли да ползвам половин цена щом имам мъж до себе си....

е това ако не е от завист здраве му кажи....все едно от джоба и ги вадя....та който говори за морал..просто завижда, че той не може да ползва тази вратичка....това е моето мнение...



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: anamari]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано12.01.07 20:57



в числото на бунаците май влизаме и ние дето плащаме половин такса, поне аз си плащам данъците....не мислиш ли? ти със сигурност си омъжена?



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: fada]  
Автор steffy (познат)
Публикувано12.01.07 21:24



Чудя се за какво омъжените толкова ги е яд на нас - неомъжените и се чувстват прецакани за някои неща... затова редовно намират за какво да се изкарат по-онеправдани от нас. В крайна сметка всеки сам си избира как да си живее живота, нали?





Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: fada]  
Автор steffy (познат)
Публикувано12.01.07 21:28



Вече се ходи само веднъж в годината.





Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: desykv]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано13.01.07 00:27



Деси, то е ясно, че няма самотно родителстване в такъв случай, нали точно за това става въпрос...цялата работа е следната: омъжена жена имат примерно доход 300 лева. Неомъжена жена имат пак толкова доход, само че неомъжената може да се възползва от половин такса, а омъжената не може. От там идва озлоблението към нас неомъжените, които ако и омъжените бяха в това положение да не ми разправят, че нямаше да се възползват, защото няма да повярвам-всеки има деца да храни в нашата грижеща се за нас държава.....около мен масово познати не сключват брак точно заради тези половин такси, дали защото са много богати, как мислиш? Ясна е цялата работа дето се говори тук за морал и гузна съвест....забелязвам, че само омъжените имат съвест, които не могат да се възползват.....така, че за какво говорим изобщо, като е ясна цялата работа, то е ясно, че и двете ако имаме еднакъв доход ама ти си омъжена, ще те яд на мен, че ще взема 18 лв. детски, а ти не....разбираемо е...човещинка е при някои....





Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: anamari]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано13.01.07 00:42



Ана-Мари, ти имаш ли деца, които отглеждаш в нашето гражданско общество? Дали ако не бутахме количките по улиците вместо по тротоарите и живеехме в нормална държава хората щяха да прибягват до това да не сключват брак, за да могат да вземат 18 лв. за няколко памперса....овладей гнева си, моля те, макар, че сигурно си омъжена и те разбирам....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.