Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: tswete]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано10.01.07 15:34



Със сигурност има смисъл! Аз напуснах работа, в която не ме осигуряваха както трябва. Направих своя избор и не съжалявам нито за миг.
Има обаче друг проблем - ние сме доволни, че изобщо имаме работа и за да не я загубим сме готови на компромиси





Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: steffy]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано10.01.07 15:35



Ами от данъците на "бунаците", дето си ги плащат, се дават вашите социални придобивки, така че няма смисъл да се намесват улици, тротоари, прокурори и др. глупости.
ГРАЖДАНСКОТО общество се изгражда от ГРАЖДАНИ с гражданско мислене и поведение, иначе си оставаме абсолютни андрешковци.




Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: tswete]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.01.07 15:40



На всички е трудно, не само на многодетните, но на мен трън в очите ми са не майките, евала на който е успял поне нещо да получи, въобще не му завиждам! Чудя се само как още има някой да вярва на тия лицемери, дето всеки ден си променят законите в тяхна полза, пък ние да им ги спазваме, ако си нямаме работа...
То да беше само главния прокурор... нищо не било доказано..., ала-бала...
А за Ванко1, като всичко се доказа и го осъдиха? ..., после промениха закона и сега човека си релаксира в частния хотел... Пък ние да си плащеме данъци, и да не ни хваща сън за майките, дато видите ли не били самотни, пък плащали половин такса за ясли, вместо цяла! Ей това се казва будна гражданска съвест, браво!





Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: tswete]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.01.07 15:45



Супер, като ме пенсионират ще си отживея, дотогава вместо по тротоара, ще си бутам количката с детето по уличното платно.





Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: anamari]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.01.07 15:58



Не се ползвам от т.нар. привилегии, но и не ми пречат тези, които ги ползват. ГРАЖДАНСКОТО общество се изгражда от ГРАЖДАНИ с гражданско мислене и поведение - ИМЕННО, като такъв гражданин не мисля, че трябва да се затворя в черупката си и само са гледам, кой какво има повече от мен, точно за това не са ми безразлични управляващите и какви ги вършат!
Много хубаво, че наричаш глупости - улиците, тротоарите, и прокурори..
Вероятно ти харесва да живееш заобиколена от тези глупости, на мен не!
Аз също плащам данъци и искам да знам за какво се харчат парите! Жалкото е, че въобще не отиват по предназначение и вината за това не е на майките, дето плащали половин такса.



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: steffy]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано10.01.07 16:08



Въобще не ги смятам за глупости, просто дискусията в момента е за социалните придобивки и за всички"мними"-болни, инвалиди, самотни майки и т.н., които източват и без това недостатъчния бюджет, само защото можели.
И въобще не смятам, че гражданската позиция се изразява във възмущение от действията на управляващите, а в отговорно отношение към държавата, каквото трябва да имаме всички ако искаме гражданско общество.




Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: tswete]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано10.01.07 17:45



tswete, ние нищо че сме с три - също не ползваме никакви привилегии.

- плащаме си пълните данъци и осигуровки (като изключим данъчните облекчения за деца, които при изчисляване се оказват около 8 лева на дете, на месец)
- не получаваме детски, поради подоходния критерий
- не получаваме отстъпки в детските градини, поради възрастовата разлика на децата
- тук-таме ако някоя фирма се сети - дава отстъпки от 5-10% за услугите си за второто синче - примерно ски-училищата....

И точно защото си плащам всичко, ме интересува данъците да се използват от общината за благоустройство, а не да се толерират под една или друга форма мними социално-слаби. Има си достатъчно истински такива.

Моите усилия са насочени към увеличаване на приходите, а не съм спестяване на разходите....но кой както го разбира....



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: steffy]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано10.01.07 17:51



Или пък ние, които работим в сивата икономика сме виновни, че я има?

Колкото и да ти е чудно - отговорът ми е "да". Щом се съгласяваш да работиш по този начин....то е въпрос донякъде и на себеуважение...

Но нещата бааавничко ще се променят към по-добро....



Тема За помощите за отоплениенови [re: lilka]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано10.01.07 20:02



...служителката не само е права - защото живеещите на семейни начала се подпомагат като семейство, все едно имат брак - но и е длъжна да установи, обикновено чрез посещение на място (социална анкета се нарича), дали наистина домакинството се състои само от тези лица, които са декларирани. Не че винаги е възможно да се установи, разбира се.
За детската градина таксата си я определя общината. Мисля, че наистина на повечето места е така - без брак плащаш по-малко. Не съм се интересувала.

Да се каже, че "се водиш по документи" самотна майка, не е точно. Няма такива документи и към момента законите не боравят с това понятие.
А какъв е "кярът" от липсата на брак, зависи от случая. Освен за таксата за детска градина се сещам само за т.нар. детски - 18-те лева месечно. Ако няма брак, не се взима предвид доходът на бащата (това вероятно всички го знаете, де).

Редактирано от Mиpa_M на 10.01.07 20:13.



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: anamari]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано10.01.07 20:23



Абсолютно си права и те подкрепям с двете ръце. Тъкмо четейки темата си помислих за Андрешко, но ти си ме изпреварила.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.