Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: kaмeтo]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано10.01.07 11:46



Може би и аз не съм си формулирала правилно въпроса? Не става въпрос дали е срамно в очите на оществото факта, че една майка е самотна. Това не е за коментиране даже в едно съвременно общество. А за това да се възползва от законите и някои "преимущества" за самотните майки, при положение, че изобщо не е самотна!? Преимущества е в кавички, щото всички ги знаем социалните преимущества в държавата.

А специално за колите, мисля че се нанесе някаква поправка в тази посока, щото то наистина станахме държава от инвалиди!




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: kaмeтo]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.01.07 11:47



Въобще не съм ползвала никакви привилегии, но и не ми пука какво мислят някакви си чиновнички. Чувствам се много добре и в никакъв случай самотна.





Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: komala]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано10.01.07 12:19



Разведените също плащат половин такса. Независимо къде е бащата и дали майката знае къде е той или не. И независимо дали плаща издръжка.



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано10.01.07 12:29



И на мен би ми било интересно да прочета как виждат "самотните" майки подобни облекчения...Чисто от финансова гледна точка...иначе ясно, че на никой не му пука с кой си лягаш и с кой ставаш.


Simona-25.1.2006

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: cchery]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано10.01.07 13:57



Преди време пак се вихреше подобна тема и настана яко спорене...което както винаги отиде по-далеч от необходимото...

Та, по темата, да самотна майка е...независимо, че има баща в акта за раждане, че живеят заедно и т.н.
Моя приятелка ползва всичките привилегии, като такава, независимо, че не живее сама и не са зле финансово. Даже беше получавала някакви помощи от Червения кръст...доста неща бяха.

Въпрос на мислене. Всеки си гледа интереса и не мога да обвинявам, че някой се възползва. Гузната съвест е нещо лично.

Като стане въпрос за това и винаги се сещам за баба Ванга, която беше казала "...и ще видите, че един ден момите ще раждат"



без настроение

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: surfline]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.01.07 14:32



Аз лично не знаех, че ми се полагат подобни привилегии, иначе детски получавам и хич не ми тежат на съвестта, считам, че като на редовен данъкоплатец ми се полагат. В тая държава въобще за какви закони изобщо говорим?! Брак няма да подпиша, за какво ми е? Да ме разиграват разни чиновници двойно повече и доживотно да нямам достъп до кредит...
И за каква съвест говорим, като днес навсякъде в медиите четем, че бившия главен прокурор убил със сатър адвокатка..., а тук съдите жени, възползвали се от някаква мизерна привилегия. Който може, нека взима, който не може, да не се оплаква.



Редактирано от steffy на 10.01.07 15:02.



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: cchery]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано10.01.07 14:46



Ох, cchery, какво да говорим?

Такива хора са и тези, които се водят на минимална заплата, а взимат останалото под масата - пестят данъци, социални осигуровки, вземат детски и всякакви други помощи...изобщо подхранват сивата икономика и после реват, че това и онова не било наред, пък и се жалят, че нямали достъп до кредити...
Въпрос на мислене и манталитет.

Аз сега плащам пълна такса за второто си дете, понеже първото е ученик, а третото още не е постъпило в ясла. С извънкласните занимания само в детската градина отиват 80 лева месечно. Разликата между децата ми е такава, че и за третото няма да мога да плащам половин такса, защото второто ще е вече ученик. Само 1 година ползвах за второто, когато първото беше 4 група, второто - първа. Но какво да се прави - такива са ни наредбите и законите. За едно реално многодетно семейство няма отстъпки, но за една фиктивна "самотна" майка - има!

Нищо, халал да са им тези 20 лева на "самотните" майки - със здраве да си ги харчат...



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: happy_mama]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.01.07 15:00



И според теб, майките ли са виновни за малоумствата на нашите законотворци, които са си изпечени бандити? Или пък ние, които работим в сивата икономика сме виновни, че я има? Няма начин да накарам работодателя си да си покаже доходите, пък за какво ли ми е да ме осигуряват на реална заплата?! Да не би като ми удържат половината заплата за данъци да оправят улиците и тротоарите например, че да не се налага да тикаме колички по уличните платна? Всеки гледа да си уреди живота както може, няма лошо.



Редактирано от steffy на 10.01.07 15:03.



Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: happy_mama]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано10.01.07 15:15



Е, на мен ми е лесно да го преглътна - все пак съм майка на едно дете и живеем в брак с баща му. Плащаме си данъците върху абсолютно всички доходи и не ползваме нито една социална помощ. Ето сега ми се разболява много детето и от детската градина няма да мога да се възползвам. Ще търся бавачка и ще й плащам почасово, какво да се прави. Но на родители като вас с по три деца, дето са повече от герои, да не бъдат обклекчавани отникъде хич не съм съгласна. И без това все повече семейства си остават само с едно дете, за три почти не се говори... Вместо такива като вас да поощряват, поощряват получаването на помощи от хора, които спестяват от осигуровки, от данъци...
За мен не е правилно да се прилага принципът, че щом ех гл. прокурор бил такъв, то ние защо да не нарушаваме закона. Е, така никога няма да възпитам детето си. Първо - това са само обвинения, нищо още не е доказано, не трябва да се взима за чиста монета. И второ - така ли трябва да се възпитава бъдещия български гражданин???
Щом майката има родител на детето си, той, по закон, е длъжен да го издържа, дори и само финансово. Тези помощи би трябвало да обхващат самотните майки (забележете - не родители, защото бащата не може да е самотен, винаги майката се знае), които са родили дете и в акта за раждане липсва записан баща. Логиката е, че липсва човек, който да дължи издръжка за това дете. А ако има починал родител (недай си боже) или пък разведен - като вид социално подпомагане да е намаляването на таксата.
Но така ще е, някои ще плащат и ще спазват законите, а други ще казват - ми като ми дава държавата, що да не взема??! Аз не смятам, че държавата нещо ми дължи и всичко се стремя със собствени сили да постигна, но...






Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: steffy]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано10.01.07 15:29



Може би не малоумства, а пропуск на Общинския съвет, защото таксата за детско заведение е местна такса.
Искрено се надявам след последните изменения в КСО повече млади жени да изискат от работодателите си да ги осигуряват върху реалната им заплата. След като 9, а не 3 м. след раждането на детето си, ще получават 90% от нея. А какъв е смисълът от осигуряване върху реална заплата - примерно, защото това определя размера на пенсията за старост, определя при болнични колко ще бъде обезщетението (а с малки деца майките често ползват болнични), определя при някаква злополука размера на обезщетенията, определя обезщетенията от работодателя при прекратяване на трудовото правоотношение, за неизползван платен годишен отпуск и др.
Дано намерите смисъл...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.