Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: Teди]  
Автор Ивoнa(Mapлa) (мама)
Публикувано14.01.07 15:50



Аз лично направих сравнение и се ядосах на положението ни в Българя по въпроса...като дадох пример със себе си и близки в България....но някой прие, че се правя на преуспяла и вися на вратите на държавата да се моля за помощи;) Лично аз не се засягам . Пределно ми е ясно, че хора всякакви с мнения всякакви. Според мен не беше мястото някой да ми се хвърли без да съм провокирала конкретната личност. Но нямам проблем. Ако аз някого съм обидила, моля да ме редактираш.
Лек ден:)



Тема Re: самотна майка или на семейни началанови [re: steffy]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано14.01.07 21:30



е, признавам, че и аз с времето осъзнах, че и без бялата рокля си живея достатъчно добре и нещо почнах да я позабравям тази детска мечта.....





Тема молба от меннови [re: Teди]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано14.01.07 22:16



явно и хепи мама се казва Деси, като мен...


изтръпвах като прочетох на няколко пъти да се спряга моето име в тази тема
искам тези, които пишеха за Деси, да уточнят точно за коя от двете ни се отнася, защото ми е неприятно да чета за някои неща, които не аз съм казала, ама... не става много ясно коя точно Деси ги е написала...
това е



Отново призовавам към нормален човешки тон!!!

Лично аз взимам детски добавки, тъй като въпреки че мъжът ми взима чисто доста повече пари, го осигуряват на минималната заплата, затова де факто имаме право да ги получаваме - иначе не бихме излизали по доход... ето, и аз ползвам вратичка... но определено ако се чувствахме достатъчно спокойни финансово и понякога не се случва буквално да опираме до тези 18 лв., сигурно не бих се занимавала с реденето на опашките в социалните за тези парички... нямам угризения за тези 18 лв., защото съм на мнение, че детски принципно трябва да получават ВСИЧКИ родители, и те да са доста повече като пари!

Таксата за яслата на Алекс си я плащаме цялата /40 лв./ и честно казано за грижите, които се осигуряват в нея на детето ни, направо ни се вижда много евтина!!! Нямам нищо против обаче тези, които успяват да платят половината такса - явно законът им го позволява.

Нека цари мир, спокойствие и доброта!!!

Редактирано от desykv на 14.01.07 22:25.



Тема Ивона, видиш ми сенови [re: Ивoнa(Mapлa)]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано15.01.07 12:34



бая провокирана всъщност. Подобен водопад от постове с псевдоиронични изказвания, може да го направи само един засегнат лично човек. Така, както ти е написан първия пост, наистина звучи като възхвална ода за всички, които са търтеи и обичат да се възползват от другите. Затова напълно разбирам защо Хепи ти е отговорила по този начин. Може би вместо да се нахвърляш срещу нея и да правиш неуспешни опити за хуморески, трябваше да уточниш нещата, а? Може би отдавна не си влизала тук, щото напоследък малко хора или почти никой не пише по този начин.

А пък Фада, ако още един път напишеш, че някой ти завижда и злобее, заради това, че не си женена, а пък той/тя е, направо цирей ще ми излезе. Как не разбра, че няма такива хора. Смятам, че след като толкова много пишеш по темата, теб лично те мъчи тая работа с нежененето. И ти е кофти.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: fada]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано15.01.07 12:39



Аз пък познавам цял един етнос с подобно мислене - сега им викат роми, иначе са по-познати като цигани! Те са до такава степен мързеливи, че им е по-лесно да раждат деца, вместо да учат и да работят. И единствено могат да се оплакват. Ако се приложи американската социална система, описана по-горе с личен пример, ще разбият държавния бюджет за идните 3 петилетки. И как няма да ме е яд, че моите осигуровки са отишли за тяхното паразитно съществуване

.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: steffy]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано15.01.07 13:44



В отговор на:

по БГ законите, щом нямаме брак се водим самотни



Не е точно така. УНР, който е използвал това понятие, е отменен, така че няма такова "водене", не се употребява и понятието; всеки закон си урежда материята отделно. Правилникът, който урежда социалните помощи, използва израза "самотен родител" и това е лице, което самО, без да съжителства на съпружески начала, отглежда децата си, а не просто лице, което не е в брак.

Толкова за понятието и за "води се по документи". А иначе се включвам в хора на лошите завистници, за да се "възхитя" на едно изказване в по-стара дискусия на такава тема, не мога да го цитирам точно, но по памет: "социалните идваха да проверяват дали жената на девера ми наистина живее сама с детето". Значи щом пишещата я нарича така, "жената на девера", макар и неомъжена, живее с девера. И е излъгала, че живее сама с детето, за да получава помощи (месечни социални помощи или за отопление, за тях съжителството на съпружески начала има значение). Друга, за която се споменава в същата дискусия, пък си живеела с мъж, ама всички съседи знаели, че пред социалните трябва да казват в хор: сама живее с детето. Моя приятелка взимаше социални помощи; тя наистина нямаше мъж (разведена), затова пък се водеше ;-) безработна, а работеше "нелегално" без осигуровки и се сърдеше (!) на съседката си, която на въпроса на социалните работници отговорила: "Може да е на работа". Вярно е, че парите в Бг доникъде не стигат; вярно е, че не е луд, който яде баницата; вярно е обаче и че циганите, дето ги сочим с пръст като паразити на гърба на държавата, т.е. на наш гръб, не правят нищо, ама нищо по-различно.
Не е въпросът в 18-те лева, за които се говори по-горе и които се полагат (и аз да съм, ще ги взема, разбира се), а в останалите шашми, за които също се търсят какви ли не морални оправдания.

"Нека твоят имен ден да прилича на рожден!" (песен)

Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: cchery]  
Автор kaмeтo (нoв)
Публикувано16.01.07 13:03



Хахаха колко хубаво го каза това за етноса

Ама така се посмях!
Бих добавила: УБАВА РАБОТА, АМА СИГАНСКА! А я ми кажи, как ще ги стигнем хамериканците, а? Толкова им е съвършена осигурителната система! Само дано си оправят и образователната, че е срамота да се пише с толкова голями грешкйи

Обаче, докато го четох този разразил се скандал, за момент и аз се почувствах като представител на етноса защото имам намерение да си взимам всички добавки и финансови облаги, колкото и да са мизерни! Със заплата 300, от които 55 отиват за осигуровки, добре ли е? Някои хора наистина имат нужда лекичко да "попрецакат" държавата със статута си на "самотни майки". И на мен ми се иска да мога да спонсорирам училища, но засега само с едно висше образование и всичките ми 23! години това не е възможно. И не е честно някои мнения да ме карат да се чувствам гузно! Аз имам нужда от тези помощи, наистина. Сигурна съм, че има и други "самотни майки" в подобно положение.





Тема Re: Off от темата: Мислите ли, че енови [re: kaмeтo]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано16.01.07 13:27



Не мога да не се съглася и с тебе, че много майки мизеруват. Аз като попитах за това как се чувстват майките, които се водят самотни, а не са, нямах предвид финансовата страна на нещата. Но една подобна тема има много нюанси и хубавото е че видяхме част от тях тук.

Приятен ден на всички в това хубаво слънчево време!




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема информация от 90 ОДЗ - Софиянови [re: Джaя]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано18.01.07 20:58



Днес в яслата имаше лепнато следното съобщение:

Статутът самотна майка се удостоверява само с акт за раждане на детето, в който срещу графата за бащата е написано неизвестен. Когато детето е припознато от бащата, майката НЕ се счита за самотна.

Мисля, че това внася яснота по въпроса за самотните майки.



Тема Re: информация от 90 ОДЗ - Софиянови [re: desykv]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано19.01.07 11:20



Еми, да, и аз съм го писала по-горе. Даже във вашето ОДЗ съвсем като за незнаещи са го обяснили


Но има хора, които обичат не да четат, а да влизат в безсмислени и често просташки спорове.
За който се интересува как са уредени таксите в София - http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=75
Да поясня, няма такова понятие "самотна майка". Намалението е за "деца с един родител", според Наредбата.
А “Деца с един родител” са деца, чиито баща е неизвестен и деца, един от родителите, на които е починал.
Просто и ясно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.