Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Лишаване от бащински праванови  
Автор NovataBeni (непознат )
Публикувано24.10.06 21:34



Мили мами, бихте ли ми казали дали в болницата ще имам възможност да запиша бебето си с баща-неизвестен при условие, че съм омъжена. Искам да лиша безгрижния си и безхаберен съпруг от бащински права и след раждането (след около месец) да започна нов живот с бебо.



Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: NovataBeni]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано24.10.06 21:48



Мисля, че всяко дете родено по време на брак получава автоматично бащинство от съпруга, zа лишаване от БП май трябва да има раzвод преди раждането или дело след това

.




Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: NovataBeni]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано24.10.06 22:44



Мисля, че не можеш да направиш такова нещо.
Питай в Право, ако тук не получиш конкретни отговори.


чаша бада

Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: NovataBeni]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано24.10.06 23:17



Ако е родено в брака или до 300 след разтрогването му, задължително се пише на бащата.

Но все пак се консуктирай с адвокат, може да има някакви вратички.

Леко раждане!







Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: Пиcaнa]  
Автор deeper_m (минаващ)
Публикувано25.10.06 16:32



Хм, а ако бебето е родено в брака...но си има друг баща?????? Не може да се пише на баща си, а трябва да се пише на "човека" от брака ли????
Май не се изразих ясно

. Значи примерно аз съм женена , но не живея с мъжа си, но нямам и официален развод. Живея си с друг мъж, от който раждам дете и съответно искам да си пиша детето на бащата, не на "човека" от брака...Тогава какво се случва?



Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: NovataBeni]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано25.10.06 17:04



Съжалявам, но няма да е възможно. Законът предвижда първо да уредите отношенията между вас двамата, пък след това между таткото/майката и детето. Както Писана е казала - детето се счита за дете на съпруга, ако е родено по време на брака или да 300 дена след разтрогването му. Т.е. ако си омъжена, пък детето е от съседа, детето се пише на съпругът ти. Ако искаш да го пишеш на съседа или да не го пишеш на никой - това решава съдът.

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006


Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: aлбeнaди]  
Автор deeper_m (минаващ)
Публикувано25.10.06 17:12



Ммда, аман от глупави закони в тази държава..

. Ама какво ли се учудвам де...NovataBeni, бих те посъветвала да отидеш някъде другаде да родиш детенцето..и изобщо да не му вадиш българско ЕГН, ама знам че едва ли ще стане и едва ли ти е до това. Аз лично съм в горе упоменатата ситуация, но родих не в БГ. Мислех да правя бг паспорт на детето и ЕГН да вадя и т.н. Ама явно...ще си затрайкам, че нито искам да уреждам взаимоотношения със законния си "съпруг", нито имам възможност, нито някой ще се занимава....

Но каквото и да е ти желая леко добременяване, много леко раждане и едно чудесно бебче!



Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: deeper_m]  
Автор new* (непозната)
Публикувано25.10.06 17:13



Наши приятели - мъж А. и жена Б., имат и двамата разводи от предишните си бракове. Жената забременя от А., но от развода й бяха минали само 2 месеца. Наложи се бързо да се оженят, за да се пише детето на името на А., който всъщност си беше биологичния и истински баща на бъдещото бебе. Сега се радват на почти 2 годишен разбойник...



Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: Пиcaнa]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано25.10.06 20:05



Ако няма оспорване на бащинството по презумпция съпруга е баща. Другият вариант е някой друг /не съпруга/ да припознае детето, но ако ако съпруга оспори тогава случая отива по общата процедура за определяне на бащинство по съдебен път /ДНК експертизи и т.н./.



Тема Re: Лишаване от бащински праванови [re: deeper_m]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано25.10.06 20:19



Що пък да са глупави законите?


В повечето държави е така..... и сигурно поданиците се чудят




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.