Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво да правя когато бебо отказва да яденови  
Автор mamanaicko (непознат)
Публикувано21.12.06 12:56



При всяка нова храна която му дам той се мръщи и плюе,не я иска.Така бяхме със заленчуковите пюрета,но после взех да му ги смесвам с малко АМ.Сега не иска попара,не иска кисел,не иска нишесте,не иска месно пюре-нищо не признава освен АМ с бисквитки и каша на фризокрем.Има предпочитания и към плодовите и към зеленчковите пюрета,към кашите също.Яде само зеленчуци с ориз,с картофи и капия с масло.От плодовете-ябълки с круши,банани с праскови и банани с ябълки и праскови.Какво да го правя,как да му разнообразя храната че да я иска????

От 2,5 месеца яде едно и също.....ПОМОГНЕТЕ с рецепти или предложения за да го накарам да яде повече неща...А ако му слагам повече захар,в попарата например,ще му навреди ли захарта????



Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яденови [re: mamanaicko]  
Автор Acя ()
Публикувано21.12.06 13:19



Не се притеснявай, все пак от скоро си започнала с опитите. Четох някъде, че за да се хареса вкуса на нова храна са необходими минимум 6 опита. Също в момента не е най-важно разнообразието на храните, изхождам от идеята за късното захранване, има толкова много бебета, които са само на кърма/АМ до 6 месечни, т.е. от такава гледна точка твоето бебе е с по-разнообразно меню от тях, а на късно захранените бебета не само, че им няма нищо ами се чувстват чудесно

. Най-важната храна за бебето до годинка, и по това няма спор сред късно и рано захранващите, е млякото.
Бих те посъветвала да не добавяш повече захар към попарата, лека полека ще привикне към вкуса и. Продължавай с опитите без да си прекалено настоятелна, за да не направиш бебчето злоядо, даваш му примерно една лъжичка от нежеланото от него ястие и ако се мръщи му предлагаш любимо пюре. След два три дни пак така, все пак за него вкуса е нов.



Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яденови [re: mamanaicko]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано21.12.06 13:58



Чакай, не бързай толкова да разнообразяваш менюто на бебето. То си знае най-добре какво трябва да яде - млекцето е най-полезно за него на тази възраст, поне според мен.

И стотина грама пюре на ден да изяжда, му е предостатъчно. Ние поне на тази възраст бяхме само на мляко. А дори сега на 8 месеца и половина Борис яде по-малко неща от вас - а за попара даже не съм и помислила още. Децата постепенно свикват с вкусовете, не го насилвай излишно, просто пробвайте с по една-две лъжички новите вкусове. И доколкото знам, не трябва да се дава на малки дечица допълнително захар или сол, не е полезно за тях. Навремето и аз съм давала захар в попарата, но сега преди годинка не мисля да давам.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яденови [re: poзi4ka]  
Автор joki_O5 (непознат )
Публикувано21.12.06 14:05




Ако не иска да папка, изчакай го 20-тина минути и пак пробвай, трябва да си търпелива и да поднасяш разнообразни и вкусни хранички на бебо!!!

Редактирано от joki_O5 на 21.12.06 15:02.



Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яденови [re: joki_O5]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано21.12.06 14:15



Точно за да не се получава този резултат - супи и всички други храни със захар, не трябва да се подслаждат допълнително храните на бебето. Сладкият и соленият вкус убиват всички други вкусове - с тях не бива да се свиква толкова отрано.

Извинявай, че използвах постинга ти, за да онагледя лошия пирмер от даването на захар в бебешка и детска възраст.




Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яденови [re: joki_O5]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано21.12.06 14:43



Ти наистина ли слагаш захар във всяко ядене?

На едногодишно дете?!?!?! Абе да е жив и здрав!, пу, пу, искрено ти го пожелавам, ама специализираното училище за диабетно болни деца май го закриха

Ох, извини ме за крайната реплика, ама захарта е гадно нещо, е диабетът още по-гадноооооо!



Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яде *DELETED*нови [re: poзi4ka]  
Автор joki_O5 (непознат )
Публикувано21.12.06 14:45



Мнението е изтрито от joki_05

Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яденови [re: mamanaicko]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано21.12.06 14:57



Чудесно си яде детето, не виждам какво се притесняваш!
Я погледни пак постинга си и преброй всъщност колко много неща папка

Яде 4 вида плодове, зеленчуци, оризче, картофки.. това не са никак малко неща и си е доста разнообразно, особено за детенце под годинка .
По въпроса за захарта - избягвай я колко можеш по-дълго време. Детето и само един ден ще открие сладките неща и после ще се чудиш как да му ги ограничаваш... та чак пък сама да му пробутваш захар и да го пристрастяваш към нея ми се струва малко глупава идея . Захарта е сред най-трудно смилаемите "храни", а е полезна колкото пневмония.



Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яде [re: joki_O5]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано21.12.06 15:04



А всъщност как започнахте захарната одисея? Тоест кога и под каква форма се добра чедото до захарта? Не знам какво да те посъветвам, евентуално да слагаш повече мляко в храните, млякото сладни, повече банани, други сладки плодове... дори се чудя дали мед не е по-добре от захар, ако е толкова тежко положението... вярно, че медът е сериозен алерген, но.. хм, да се чуди човек коя от двете злини е по-малката





Тема Re: Какво да правя когато бебо отказва да яденови [re: joki_O5]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано21.12.06 15:05



Какво да ти кажа... не съм чула здраво дете да е умряло гладно.

Това в рамките на шегата, разбира се, но наистина не се страхувай толкова от неяденето. Сигурно ти е първо дете. И аз като се сетя на моменти големият ми син колко беше злояд навремето, имаше дни, в които например караше само на сок и солети - просто не искаше да хапне нищо друго. И аз като тебе се шашках, занимавах го, гонех го с лъжицата... Сега няма да повторя тази грешка. Тези периоди отминават и децата си прояждат, а насилването може само да ги направи злояди.
А по въпроса със захарта... пробвай полека-лека да я намаляваш, докато я спреш напълно.


Калоян - 06.05.2001



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.