Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано17.12.06 12:21



В отговор на:

Ивке,
и другите майки,
които използват аргумента: "и на нас са ни давали вода, нищо ни няма"
..........
Аз на бебето си вода не съм давала. И то си е живо и здраво.



Че ти използваш същия аргумент...


пъртележка се пърти

Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано17.12.06 12:27



Предлагам да сменим заглавието на темата. Ако някой е против, има няколко часа да ми пише на лични.
Утре сутринта ще сменя заглавието.



Тема Re: До модките!нови [re: Teди]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано17.12.06 12:31



Сигурна съм, че сте обърнали внимание. Тук несериозни личности няма. Това, че ми звучи обидно, не означава че съм се обидила. Друго имах предвид. Но пък аз сега смятам да й го напиша на гАспажата.


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: До модките!нови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано17.12.06 12:35



Ей това е най-важното - да не си обидена. Другото...


Ми хора сме, имаме нужда да разтоварим напрежението Да не забравяме приличния тон все пак



Тема Госпожо, явно наистинанови [re: Пoли]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано17.12.06 12:47



отдавна не сте влизали тук, което означава, че не познавате и нямате впечатления от момичетата, които редовно четем и пишем. А това пък, от своя страна, означава, че по никакъв начин не можете да съдите и да давате оценки за грамотността и културата ни. Още повече, пък позовавайки се на пиедестала на собственото си образование, от което явно имате самочувствие, но не и култура на поведение. А с подобни писаници не можете да постигнете абсолютно нищо - нито да поучите някой, нито да дадете нови познания и най-вече да обиждате. Следователно поста, към който закачам моя, е лишен от смисъл, което пък прави времето, отделено за него изгубено, а вложената образователната мисъл за списването му, похабена.

Защо пиша това? Подобно обобщаване и генерализиране на клуб, в който пишат много и страшно различни хора, е елементарен и повърхностен. Единственият общ знаменател, който имаме е това, че сме МАЙКИ!

Абсолютно съм за смяна на заглавието на темата, защото тя отдавна избяга от връзката си с темата на Искрено и лично. Но, мисля, че все пак трябва да се спомене и името на предаването, защото оттам тръгнаха нещата.


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: Teди]  
Автор Lali (минаващ)
Публикувано17.12.06 12:57



Да, да се смени.



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: Teди]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано17.12.06 13:41



На мен заглавието не ми пречи. Все пак не отговаря на съдържанието на темата, както се е развила в последствие.

Лали,
недаването на вода е ново и "модерно" в България. В Норвегия се практикува поне от 10 години. В тукашните майчински форуми НИКЪДЕ не срещнах тема за водата. Тези, които кърмят, кърмят на поискване, другите са на АМ, но никой не споменава за вода. На консултациите (някои от тях са с други майки), никоя от тях не споменава за вода. Виж, други дискусии се водят. За ваксините, например. И то много ожесточени.
Имама чувството, че България е едно яйце, на което черупката тепърва започва да се пропуква и непознати неща да навлизат. Всързани с гледане на дете.

То на нас нищо ни няма, въпреки, че са ни повивали против луксация(което е точно обратно на днешните методи, които казват, че издърпването на крачетата не е добре да се прави), поили са ни със сокове от 2-ри месец и сме захранени на 3 месеца с брашняна кашичка с масълце и сол

(май и сиренце), биберона ни е топен в мед и т.н. Оправдават се, че сме се били отбили на 4 месеца...ами едно дете ще се отбие като открие шишето, като намалее кърмата, да но кърмата намалява, защото бебето не суче, тъй като е прекалено заето да преглъща кашички и т.н.
Нищо ни няма? Да помислим пак: невероятен взив от алерии към каквото ви дойде на ум, наднормено тегло, тежки болести.

И всъщност, опита на света и науката, които са правили изследвания в продължение на десетки години, излизат със съветите: кърмете на поискване, не давайте вода, по възможност и биберон, не давайте мед и така нататък.
Това, което ме изумява е, че има хора, които слепешката си я карат, както си знаят, както казах и в другия пост, с надеждата да не им се случи на тях.



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: Чeтa]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано17.12.06 13:47



Ако ми докажеш, че ЗА даването на вода са направени изследвания, подкрепени с научни доводи, бих се съгласила с твърдението ти, че използвам същия аргумент.
Тъй като съм сигурна, че не можеш да го направиш, бих ти казала само, че зад НЕдаването стои опита на науката, изследвала проблема с десетилетия.

Така, че когато казвам, че не съм давала вода на бебето, мога да се аргументирам с факти защо съм го правила,
ДОКАТО тези, които дават вода, тук във форума, използваха аргумента:"ами на нас нищо ни няма, ще давам и на децата?"

Та, кажи ми сега, къде виждаш еднаквост в аргументите?



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано17.12.06 14:08



Въобще не смятам да се моря да ти доказвам каквото и да било. Нямам нито време, нито енергия за безсмислени спорове.
По повод равнозначието на двете изказвания:
"на мен са ми давали и нищо ми няма" = "не давах на бебето си и нищо му няма"
тоест давали, не давали и в двата случая на бебето нищо му е нямало.

Не твърдя, че даването на вода на кърмаче е правилно, но чак да се говори за опасно е меко казано пресилено.


пъртележка се пърти

Тема Re: Госпожо, явно наистинанови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано17.12.06 14:16



Ще сложа старото заглавие в първия постинг.
Предвид планираната смяна на заглавието - темата ще можете да откриете по пушека, който се вдига от нея.

Интересно ми е дали като поприключи разгорещяването ще има хора, които са си променили становището по въпроса за/против даването на вода...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.