Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: Пoли]  
Автор eva23 (мама на Ники)
Публикувано15.12.06 22:54



Може ли пък да обясниш по широко този проблем с водата. Какво точно имаш пред вид. Аз пък изобщо не съм чувала за такова нещо. Давам вода когато поиска и колкото поиска. Не виждам нищо вредно във водата. А ти?



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: Xaпka]  
Автор Пoли (ентусиаст)
Публикувано16.12.06 00:10



Похвално е начинанието, но темата ми не е за това. Написах за това, което ме потресе. Не като майка, а като медик.
Дискутирана е многократно темата има ли право майката да си гледа детето както иска, като това е в ущърб на здравето на бебето. Да, майките в България ненаказано си правят каквото искат с децата, което надявам се няма да продължава още дълго. Този факт, обаче трябва да вълнува обществото. Правилното отглеждане на бебето и детето би трябвало да бъде ЦЕЛ на организацията на майките, а те самите и то на всеобщо обозрение по телевизията демонстрират неща, за които в цивилизована страна една майка като нищо би могла да бъде обвинена в липса на родителски умения и да бъде лишена от родителски права.

За който не е чувал никога да се говори за това, СЗО и международната асоциация на педиатри изрично указват 6-мес. възраст като МИНИМАЛНА за начало на захранване (всичко освен майчина кърма или адаптирано мляко, включително и вода) и изрично споменават за опасността от прием на вода от бебета. Това води до т. нар. водна интоксикация и е опасно за здравето и живота на бебето. 2-седмична възраст и бутане на вода с огромно шише е просто нонсенс!



Тези неща трябва да се знаят от педиатрите в България, но неизвестно по какви причини не се знаят. За недостатъците на образованието ни и фактът че всеки медик е длъжен да се дообразова и да бъде в течение на последните научни изследвания в областта, в момента не е тамата- това е въпрос на други дискусии. Но майките, и още повече тези от указаното дивижение, които непрекъснато общуват във форумите, са много добре запознати с тези неща. Не им прави чест да демонстрират публично незачитане на елементарни грижи за бебето.



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: Teди]  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано16.12.06 00:14



Tedi,типи4но по български,отдавна не се впе4атлявам



Сълзите отдавна не ни помагат ,напротив-пре4ат ни.За това се постарахме предаванвто да е по-ведро,да не се разстрйват хората.А децата ще си ги има и за това как ще сме настроени зависи от нас и хората,които ни помагат.

знаете,4 това си е КЛУБЪТ на фондацията
е,до утре



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: eva23]  
Автор mamanaicko (непознат)
Публикувано16.12.06 08:52



Съгласна съм,че всяка майка си гледа детето както сметне за добре.Това правят сигурно поне 99% от майките и като гледам живи и здрави дечица играят по улиците........
Аз като започнах да давам на моя син пюрета и каши от 2-ри месец,и то голямо количество,без захранка,какво????Още по-добре-спря да повръща като луд и започна да качва на тегло(като беше само на мляко сваляше).Е,вода не му давам,но не виждам нищо лошо в това.Ако не беше с ГЕР щях и вода да му давам.....



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: Пoли]  
Автор Lali (минаващ)
Публикувано16.12.06 09:07



А бе, Поли, на теб майка ти като ти е давала вода да не би ти има нещо?


Гледам, че си млада и зелена още. Много има да четеш още, докато се уравновесиш.
Мода, като всяка друга, ще мине и отмине.
Всяка майка чувства кое е най-доброто за детето и го прави.

Още веднъж поздравления за майките, за чудесната инициатива, продължавайте все така.

Редактирано от Lali на 16.12.06 09:08.



Тема До мамите от организациятанови [re: mamanaicko]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано16.12.06 11:03



Поздравления за благородната инициатива!
Много бих искала да бъда полезна и аз,а може би други майки...Може ли да обявите тук, в клуба кога започвате да събирате изработени предмети за следващия благотворителен базар-така мами от по-малки градове биха могли да ви изпратят неща по куриери.Хоби ми е да се занимавам с приложни изкуства,така че ще се радвам да допринеса дори и малко за каузата.

Удоволствието е по-голямо за този,който подарява...
Моля,доставете ми това удоволствие...



Редактирано от ДжacтaПpacтa на 16.12.06 12:21.



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: Пoли]  
Автор ivka1O (ПРИЗВАНИЕ МАЙКА)
Публикувано16.12.06 11:08



ПoлиДрънкаш глупост,след глупост.
Да, майките в България ненаказано си правят каквото искат с децата, което надявам се няма да продължава още дълго.
Айде да я линчуваме а?Това ак си гледа детето,си е лично нейна работа,детето си е нейно,и тя решава,детето не е твое нали?
Ама голямо възмущение,няма що.
Не знам що за медик си ама,след всичките глупости дето си изписала,ми става ясно.


ЛалиТя майката на Поли вода не и е давала,не е по-правилата.
Как така ще и дава вода.



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: mamanaicko]  
Автор eva23 (мама на Ники)
Публикувано16.12.06 11:25



какво е ГЕР ... и аз така смятам даваш виждаш, че му няма нищо и продължаваш ама нали виждаш някои решават че сме лоши майки е не виждам нищо лошо в това да се дава вода. А аз какво да направя по въпроса че ми спря кърмата рано е аз ли съм виновна та ми пишат, че адаптирано мляко се давало от 6 месец за да е здравословно. Ако всички имаха кърма щяха ли да са измислени тези млека изобщо?



Тема Re: впечатления от днешното "Искрено и лично"нови [re: eva23]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано16.12.06 12:00



Поzдравления zа майките от Движението.

Предаването не успях да гледам, но "слушах" преz Скайп

...Справяте се страхотно момичета. Допадна ми общия тон на предаването_говореше се беz да се иzпада в крайности и се поддържаше много ведра атмосфера.


Simona-25.1.2006

Тема Re: До мамите от организациятанови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано16.12.06 14:43



Роси е пуснала тема за/на Движението -


Можеш да пишеш и да следиш нея за инициативите, които организират майките от ДБМ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.