Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Аз предлагам да спрем снови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор eva23 (мама на Ники)
Публикувано18.12.06 22:43



Много те моля да не пиша пак толко дълга тема имам една към Поли би ли я прочела ако не те затруднявам и кажи мнение може пък аз нещо да не съм направила като хората



Тема Re: Недаване / даване вода на бебетонови [re: cchery]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано18.12.06 23:08



По логиката на бг педиатрите, би трябвало, например, африканските деца да пият най-много вода, е, не пият хич (горките

)






Тема Re: Аз предлагам да спрем снови [re: Kapakoлю]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано18.12.06 23:11



Тц.. това не ме задоволява като отговор... извинете... Аз доколкото схванах от спора е, че СЗО отрича даването на вода на бебето, като изключително вредна за организма, но не отрича адаптираното мляко, което по мои не до там далечни 2,5 годишни спомени се приготвя с вода. Как така аджеба, точно тая вода не е вредна?





Тема Re: Глупав спор няма, има глупавинови [re: cchery]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано18.12.06 23:12



Благодаря, че ме осведоми за спора и аргументите, и глупостта....


Ако си направиш труда да прочетеш по-напред в темата, ще видиш, че аз давам мнение и възбуждам спор, точно защото искам да привлека вниманието на майките.

И моля, не ми размахвай така показалец И последно, никой не е въвлечен насила в тази тема! големи хора сме, имай малко уважение. Аз знам защо пиша, предполагам и другите, които го правят си имат някаква идея.



Тема Re: Аз предлагам да спрем снови [re: eva23]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано18.12.06 23:14



Ева23, нищо не разбрах. Към мен ли е насочен въпроса ти?



Тема Re: Аз предлагам да спрем снови [re: poзi4ka]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано18.12.06 23:15



Розичке, аз съм от тези, твърдоглавите и недисциплинираните, дето вършат дивотии с децата си

И ще ти кажа защо... защото мисля, че точно нашите инстинкти и нужди са много по-меродавни от мнението на цитираните от теб "специалисти". Мисля, че абсолютен специалист няма, нито абсолютно знание. Хиляди пъти ми се е случвало да не спазвам препоръката на въпросните лица - колкото и нискокултурно да звучи - и на това да дължа благоприятното разрешаване на здравословните си проблеми. Това не значи, че на лекар не ходя, разбира се, но в никакъв случай не приемам безусловно всеки лекарски съвет.

Освен това, какво означава "така по света не се прави"?!? Не е ли странно, че точно "по света", където неуморно се генерират иновации в кърменето, този процес е почти на изчезване? Какво могат да ми кажат на мен американските педиатри по въпроса за кърменето, след като средната му продължителност там /ако изобщо започне такова/ е не повече от 30-40 дни?? Откъде-накъде трябва с упование да следвам техните съвети, при положение, че процентът алергични и затлъстели деца в Америка е потискащо голям?

Може би ще се повторя, но нека някой ми даде отговор на следното - как така 18 от 20 деца, родени през '76 и гледани по "старите" правила, са кърмени, неалергични и в добро здраве, а 18 от 20 деца, родени през '03 и гледани съобразно "новите" тенденции, не познават вкуса на майчина кърма, боледуват прекалено често и са алергични към какво ли не?

Впрочем въпросите ми не са към теб директно, Розичке, използвам случая да поразсъждавам по принцип

Давид 21.12.03



Тема Re: Недаване / даване вода на бебетонови [re: Пиcaнa]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано18.12.06 23:16



По логиката на бг педиатрите, би трябвало, например, африканските деца да пият най-много вода,

ами трябва, да, то толку топло в Африка, ще се обезводнят горките





Тема Re: Аз предлагам да спрем снови [re: crazy_chick]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано18.12.06 23:25



Доколкото разбирам подкрепяш кърменето? Тогава не мога да разбера защо настояваш, че е правилно да се дава вода на бебетата, след като кърмата е 88% вода. И самото кърмене е несъвместимо с водопоя на бебе.

Може би в България децата не познават вкуса на майчината кърма. При нас не е така. 90% от жените кърмят, не дават вода и един много малък процент захранват преди 6 месец. Това ти го казвам от опит. Не защото здравната служба го казва.
А и от българските фори съм се начела на истории и изказвания на лекари от БГ относно кърмата, които са меко казало смешни.



Тема Re: Аз предлагам да спрем снови [re: Eлф]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано18.12.06 23:26



Да, за мен също е мистериозен този момент. И изобщо странно е вживяването на СЗО във водния проблем, при наличието на толкова други... В крайна сметка, какво излиза - да кърмиш и да даваш вода е по-вредно, отколкото да храниш с изкуствено мляко??

Давид 21.12.03





Тема Re: Аз предлагам да спрем снови [re: crazy_chick]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано18.12.06 23:33



Имам чувството, че нещо бъркаш!!!!
Кой съветва да се кърми и да се дава вода?
Напротив, съвета е: кърмене на поискване, без вода, захранване след 6 месец.
Ако ми дадеш линк, който препоръчва кърмене и даване на вода ще имам да ти благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.