Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Готварската тема!!!нови  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано10.12.06 11:44



В бг-мама това е една от любимите ми и често посещавани темички - Кой какво сготви снощи, кой какво ще сервира днес? - нещо подобно се казваше...



Тук всяка от нас може да сподели какво е приготвила за хапване, какво смята да сготви, дали е станало хубаво, а също и да поиска съвет за рецепта, за някоя манджа, торта или салатка!

Темата според мен няма нужда да бъде закотвена, просто се надявам на чест и искрен интерес по нея, която естествено ще я държи в началните странички в клуба... всеки яде все пак, нали?



Тема Re: Готварската тема!!!нови [re: desykv]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано10.12.06 12:24



Много готина тема

...и аz я посещавам често в мамма.

От мен_снощи имахме качамак, а днес правя zа обяд пилешки винен кебап и картофено пЮре...ако не ме иzмърzи съм определила денс или утре zа ден zа приготвяне на коледни сладки, но ще видим, кога ще ме връхлети муzата.


Simona-25.1.2006

Тема Re: Готварската тема!!!нови [re: surfline]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано10.12.06 13:00



Ох, светни ме как го правиш този качамак!?

Откакто лятото се качихме на Чепеларе и опитах от него, ми се иска пак да вкуся. Направих точно 2 неуспешни опита в нас и се заканих, че никога повече в този живот аз няма се опитам дори да го направя това нещо .

А иначе за днес съм замислила на моя мъж да направи ориз по китайски. Търся рецепти за пълнена коледна пуйка - ще правя за първи път, при това ще имаме доста гости и ми се ще да се получи нещо вкусно.


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема За заглавието на рецептатанови [re: cchery]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано10.12.06 14:22



Няма да е зле, ако при подаването на някоя рецепта и самото заглавие описва за какво става дума. Подозирам, че темичката ще стане доста дълга, а ако си харесаме по някоя рецепта по заглавието ще я намираме по-лесно :).



Тема Re: Готварската тема!!!нови [re: desykv]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано10.12.06 16:11



Аз пък ще призова майките, които са на разделно хранене да не ни забравят и дружно да споделят рецепти, че моите вече почнаха да се повтарят, а това хич не ми харесва


Нямам никаква фантазия да експериментирам - срамота!



Тема Re: За заглавието на рецептатанови [re: Mese4inka]  
Автор Acя ()
Публикувано10.12.06 19:19



супер идея



Елена 10.11.2003
Габриела 13.09.2006

Тема Re: Готварската тема!!!нови [re: desykv]  
Автор Acя ()
Публикувано10.12.06 19:22



Идеята ти е чудесна


с удоволствие ще се включвам

Елена 10.11.2003
Габриела 13.09.2006

Тема Re: Готварската тема!!!нови [re: desykv]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано10.12.06 21:15



Идеята е страхотна

!
Днес за обяд приготвих пилешки дробчета с лук и моркови, задушени; салати: зеле с моркови и картофена ; десерт не ми остана време да приготвя, така че карахме на мандарини .
За утре мама-свекърва ми донесе манджи и съм много доволна . Готви вкусно и има ядене специално за мен, как да не я обичам жената .



Тема Re: Готварската тема!!! [re: Tedulina]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано10.12.06 21:32



Преди няколко вечери приготвих за първи път едно ядене, което страшно много ни хареса - задуших в тенджера половин кило свински плешки без кост с половин кило пресни култивирани печурки и една глава лук - ммм...

Имаше и за следващия ден, не сме многочислено семейство все още!

Онзи ден пък опекох във фурната половин килограм телешки хапки с картофи и микс Шанхай /ориз, моркови, грах/ - пак стана много яка манджичка.

Днес я карам по-леко с готвенето - варени макарони на закуска, на гости при свеки на обяд и картофено пюре с кашкавал, маслини и туршия на вечеря.

Радвам се, че идеята за тази тема и тук ви допадна, момичета! Очаквам споделени рецепти за лесни коледни сладки! Трудни не мога да правя...





Тема Салата от червено цвекло [re: desykv]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано11.12.06 11:04



При липса на желязо, нужда от силна храна, пък и не само - много е полезна следната салата. Копирах я от салата "витамина" на Бар "Хепи"

Много е лесна и се приготвя по следния начин:

Настъргвате червено цвекло, морков и нарязвате на ситно листа (да, листа ) от карфиол. Намачквате леко настърганите зеленчуци и добавяте половин лимон, сол (цвеклото носи на сол), зехтин и малко ябълков оцет. И хапвате с удоволствие В тази салата има изключително много желязо заради листата от карфиола и цвеклото!!

Само да добавя, че листата на карфиола трябва да ги изчистите от дебелото им стебло - не че не е ядливо, просто е малко по-жилаво

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Редактирано от aлбeнaди на 11.12.06 11:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.