Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Имам проблем - симпотми на рахит  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано06.12.06 19:59



Здравейте, бъдещи и настоящи мами!
Днес бяхме на консултация с малкия и педиатърката малко ме притесни. Всъщност, не много малко, но не това искам да обсъждам тук, а да ви попитам какво ще ми кажете по повод проблема.
Докторката смята, че при малкия са налице симптоми на рахит - поти му се вратлето, докато го кърмя, освен това постоянно са му студени и потни ръцете и крачетата, дори да е с чорапи, ританки и терлички, а също и се стряска. Спомена, че е много "плътен", ако добре съм дочула. На 2 месеца е, тежи 4570 гр. и е дълъг 57.5 см. Забрани ми повече от 6 хранения дневно, т.е., да изключа седмото, което не е всеки ден, но се случва. Все още е на кърма, като 1 хранене на ден често пъти се налага да го замествам с АМ, тъй като се налага да отсъствам от дома и няма начин, а и кърмата ми започна да понамалява.
Кажете ми, това много сериозно ли е? Като профилактика на рахита ми препоръча всеки ден по 4 капки Вигантол сутрин преди храненето, първото за деня, в продължение на 2 седмици, след което да премина на 3 капки.
Ще бъда много благодарна на мамите, които ми пишат по проблема, приемам всякакви съвети, все нещо ще ми е от полза от това, което сте пробвали.
П.С. Пропуснах да кажа, че все още не даваме сокове, но ми каза докторката да почваме с по лъжичка на ден.



Тема Re: Имам проблем - симпотми на рахитнови [re: pinkiwinki]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано06.12.06 20:40



Здравей! Четейки твоя постинг, много сериозно се усъмнявам в грамотността на вашата педиатърка. Аз само от четене по форумите и без да съм доктор знам, че потенето само по себе си не е признак на рахит. Второ, вигантола не трябва да се предозира - т.е. не повече от 2 капки дневно. Трето, твоят човек въобще не ми се струва особено "плътен", а съвсем в нормите. Как така тя ще забранява хранене - ако бебето ти е гладно, няма ли да му предложиш гърда/шише!? В тази връзка те съветвам да му даваш когато е гладен, а не в определени часове. И какви сокове на 2 месеца!!?? Това се отрече вече, защото причинява проблеми. Още 2-3-4 месеца кърмата му е съвсем достатъчна и нищо друго не му трябва. Пък и така няма опасност от излишно прехранване.
Предвид гореизложеното, най-настойчиво те съветвам да отидеш на консултация при друг лекар!!!



Тема Re: Имам проблем - симпотми на рахитнови [re: pinkiwinki]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано06.12.06 20:51



Как ще е "плътен" бре?


Моят Сашо на 1 месец тежеше 4650гр и беше 56,5 см и никой лекар не ми е казвал, че е "плътен", нито пък да намалявам храненията. Детето ще си ги намали само като му дойде времето. Иначе и аз го кърмя само, сокове преди 6-тия месец и през ум не ми минава да давам.
На тази възраст всички бебета се стряскат - ако треснеш вратата, ако плеснеш с ръце, нормално е. Дори пише по книгите, че това е признак на добро развитие, т.е. че трябва да се стряска.
Виж, за потенето не знам, но може да има и друга причина за това.



Тема Re: Имам проблем - симпотми на рахитнови [re: pinkiwinki]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано06.12.06 21:50



Ако педиатърката ви имаше съмнение за рахит, то щеше НЕЗАБАВНО да пусне кръвни изследвания! Всичко друго звучи несериозно, още повече от устата на лекар!

Не намалявай кърменията, храни на поискване!

На твое място бих поискала сама кръвни изследвания, от една страна за собствено успокоение и от друга, за да спре натиска от страна на лекарката за намляване на броя на храненията и увеличаването на дозата на Вигантола!

П.П. На тази възраст дъщеря ми беше 6.400 кг./60 см, никой не ми е казвал, че е "плътна"

Ако продължаваш да заместваш кърмене с АМ, кърмата ти ще намалява постепенно и скоро съвсем ще изчезне, неизбежно е ...

Ако искаш да кърмиш, махни добавката и кърми!




Редактирано от Пиcaнa на 06.12.06 21:53.



Тема Re: Имам проблем - симпотми на рахитнови [re: pinkiwinki]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано06.12.06 22:33



Първо се успокой.
При почти всички бебета които наддават бързо на тегло и ръст се наблюдават такива симптоми.
При Борис също имаше. Увеличиха ни капките Вигантол и за 14 дни се оправи.




чаша бада

Тема Re: Имам проблем - симпотми на рахитнови [re: Чeтa]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.12.06 23:52



Ако имаш възможност потърси втори консулт с педиатър.Само едно мнение не може да е миродавно.Моят син също имаше рахит,но не го откри личната,а го установи адна доцентка,при която редовно ходя на частен преглед след всяка месечна консултация.И добре,че ходя!!!Предписа схема на даване на вигантол за един месец по 3к сутрин и 3 вечер.По същото това време имахме проблем с бактерии в урината и при прегледа дет.уролог също каза,че бебо има рахит.Това затвърди моите съмнения,че личната не е много в час....и не бива да и се доверявам,както и че трябва да търся и второ мнение ако възникне проблем.Ако заболяването се открие и лекува навреме всичко ще е о.к, не се притеснявай.Последствия няма,освен по-късното желание на бебчето да стъпи на крачета и да седи самостоятелно.Симптомите при нас бяха същите.Хайде успех!



Тема Re: Имам проблем - симпотми на рахитнови [re: Пиcaнa]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано06.12.06 23:58



Писана, какви точно кръвни изследвания се пускат при съмнение за рахит?



Тема Re: Имам проблем - симпотми на рахитнови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.12.06 23:58



Пропуснах да кажа,че килограмите не винаги са от съществено значение .Синът ми беше на 3месеца-4.6кг,когато му откриха рахита.Дано ви се размине бързичко това притеснение





Тема Re: Имам проблем - симпотми на рахитнови [re: pinkiwinki]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано07.12.06 01:35



Това са симптоми на рахид?! Моята щерка беше същата - много се потеше при кърмене; крайниците и бяха студени и със сигурност е била над вашите килограми на два месеца защото тя се роди 4,168. На мен тези размери ми изглеждат супер пропорционални. Колко се роди?
Съвсем некомпетентно мога да кажа, че рахид не сме имали. И тези "симптоми" на никой не са правили впечатление и дума не е ставало за пиене на каквито и да е лекарства.
Съдейки и по съвета за соковете - потърси второ лекарско мнение и за рахита.
Соковете са предимно захар и не се препоръчват по принцип особено преди 6 месечна възраст. Пюретата били много по-полезни, но за тях трябва да се почака.



Тема А какво точно е рахита?нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано07.12.06 01:46



Как установиха точно, че има рахид? Кръвни изследвания?
Как установи, че след седмици се е оправил? Какви симптоми изчезнаха?
Рахитът нали води до изкривяване на крайниците?

Ние имахме всичките гореспоменати симптоми, в които нямаше нищо необичайно според мен (тогава уж четях) и физически си бяхме първенци поне до годинка като седене, прохождане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.