Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Бебе=скандали  
Автор jana (...)
Публикувано05.12.06 11:15



Момичета при вас на лице ли е това явление - откакто се роди Ния в нашата мила и сплотена фамилия започнаха размирици. Оставям настрана караниците с мъжа ми, моите настроения, изнервеност и т.н., но се започнаха и караници с бабите. До преди да се появи малката със свекито и майка ми бяхме в перфектни отношения, нито скандали, нито повишен глас, но с появата на детето се почна ...

Мислех, че в началото е нормално да съм изнервена при всяко намесване на бабите и умуване при гледането на бебока, да ме е страх и да са ми опънати нервите докрай. Сега почнах работа, много по-спокойна съм, но нервите продължават. На какво се дължи това? При вас така ли е? В моя телевизор ли е грешката? Давайте успокоителни слова...




Тема Re: Бебе=скандалинови [re: jana]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано05.12.06 11:21









Тема Re: Бебе=скандалинови [re: Teди]  
Автор jana (...)
Публикувано05.12.06 11:38



Е това е вид успокоение






Тема Re: Бебе=скандалинови [re: jana]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано05.12.06 11:45





Бабите някак се опитват да изживеят ново майчинство с внучетата си. Освен това се чувстват по-опитни заради отгледаните вече деца и обикновено не пропускат да дадат съвет (в добрия случай) или да критикуват (в лошия).
Много труден е балансът между бабите и дядовците от една страна и собственото ти семейство от друга
На сватбата ни кумът каза нещо много хубаво на родителите ни - ако не им искаме съвети, да не дават. Поискаме ли помощ, да се надпреварват кой да дава



Тема Re: Бебе=скандалинови [re: jana]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано05.12.06 11:51



Наблюдавам този феномен непрестанно

Вече свикнах и всъщност намерих решение. Бабите - настрани от семейството. С мъжа ми каквото и да се дърляме, децата винаги отнемат толкова време, че то не остава да се скараме сериозно.

Винаги съм казвала, че истинското изпитание за една връзка идва когато се роди детето. Или децата. Тогава се появяват неразбориите, отговорностите за друго същество, всеки много знае, но никой не се натоварва със задължения. При нас проблема е там, че бабите много съвети дават. Ама по телефона. Не щат да се нагърбят с изпълнението им. Правилото е другите да не ти се бъркат в работата и всеки да си знае задълженията, без да дава излишни съвети. Ае дето се вика "всяка жаба да си знае гьола"

Та... от всичко, което написах исках да кажа, че ситуацията е нормална, но съветът ми е да не се впрягаш и да гледаш на живота по-ведро!

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Re: Бебе=скандалинови [re: Teди]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано05.12.06 11:51



И прав е бил човека, ама кой ти слуша!!!
А иначе да не копирам плакатчето от Теди - амаааа направо си си Велкоме


Даже се учудвам, че чак сега ти е направило впечатление!



Тема Re: Бебе=скандалинови [re: Lenny]  
Автор jana (...)
Публикувано05.12.06 12:01



Не ми е направило сега, но нали ти казвам мислех, че е временно ... ам ато си стана година и повече дажеееее






Тема Мммда, така е, за съжаление [re: jana]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано05.12.06 12:04



Преди да се роди детенце във фамилията, почти няма поводи за вмешателство, и оттам - за караници. Но после...стой та гледай. Особено бабите се чувстват длъжни да те напътстват, да не сбъркаш нещо. Нормално е да се изнервиш, като всеки ти дава акъл кое е най-добро за детето. Направо става борба за надмощие. Ако искаш съвет : слушай всички, не влизай в пререкания, усмихвай им се, и после си правиш каквото искаш





Тема Re: Мммда, така е, за съжаление [re: SlaveyaLEX]  
Автор jana (...)
Публикувано05.12.06 12:11



Най ме изнервя факта, че баби и други умуващи личности ме мислят едва ли не за дете, непрекъснато ме питат, детето яде ли, това направи ли, онова направи ли ... все едно съм малоумна и незнам как да си гледам детето, все едно ако не ми кажат те детето няма да яде, няма да спи, няма да стане човек .......


А гадното е, че съм много нервотична от цялото това търчане и много трудно успявам да се сдържам.

Редактирано от jana на 05.12.06 12:13.



Тема Re: Мммда, така е, за съжаление [re: SlaveyaLEX]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано05.12.06 12:16



Oххх, мислех си ,че само на мен се случва....

То лошото е ,че бебо е само повода и после вече всеки си казва всичкото трупано през годините...Ама да са ни живи и здрави децата , все си мисля ,че тези разправии ще са до време




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.