Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Спешно питаненови  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано01.12.06 12:24



Обръщам се към майките в клуба, които са се сблъсквали с този проблем и могат да ме посъветват как да се справя с него. Касае се неизхождане на бебето от няколко дни насам.
Малкият е почти на 2 месеца. Заради силни колики започнахме сокчета едва преди няколко дни. Последното, което давахме за колики и от което имаше според мен ефект, бяха капките Бебинос и обилно количество чай от анасон. Повече от 10-тина дни изпражненията на бебето са зелени на цвят, а в последните няколко дни изобщо не ака, освен ако не "предизвикаме" с термометъра в ануса, което не всеки път помага. Днес пак се наложи да ползвам термометъра и пак изпражненията бяха редки и зелени, което ме навява на мисълта, че не става дума точно за запек, ами...... и аз не знам какво. Дайте идеи за пробвани рецепти, моля ви!



Тема Re: Спешно питаненови [re: pinkiwinki]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано01.12.06 12:40



Не споменаваш дали сте на кърма или на АМ. На първо време бих те посъветвала да спреш разните му там сокчета и обилни чайове, които на тази възраст не са препоръчителни. Ако кърмиш възможно е да не се изходи няколко дни, ако сте на АМ, там ми е "тъмна индия". Не знам колко редки са му изпражненията, но нашите май никога не са били много гъсти. На тази възраст аз само кърмех, от време на време дадох капки за колики, щото ние така или иначе нямахме много, всичко друго попаднало в стомаха разрежда кърмата или млякото и може да предизвика разни други нежелани реакции. За това и не мога да ти дам рецепти, а ако има наистина проблем, по-добре се обърнете към лекар, отколкото да пробваш какво ли не. Успех!



Тема Re: Спешно питаненови [re: pinkiwinki]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано01.12.06 12:43



Имате ли някакви съмнения за алергия? Обриви, повръщане?

Даваш ли адаптирано мляко? Ако даваш, може смяна на марката да помогне на стомаха и да стане редовен.
Какво е различното последните 10-тина дни? Кое според теб предизвика промяна в поведението на стомаха? Да сте въвели нещо като храна (сокчета) точно тогава? Да сте сменили млякото?



Тема Re: Спешно питаненови [re: pinkiwinki]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано01.12.06 12:48



Кърмено ли е бебето или на АМ? Какво количество иzпива? Имаш ли съмнения, че евентуално не му достига?
Друго освен, че са zеленикави иzпражненията има ли нещо по особенно(остър мирис, непреработени частички и т.н.)?




Тема Re: Спешно питаненови [re: surfline]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано01.12.06 13:24



Така, на въпросите - първо, изцяло сме на кърма, смятам, че му е достатъчно количеството, т.е., че не се касае за недостиг, тъй като след кърмене се доизцеждам, което значи, че мляко остава и в излишък /слава Богу, поне засега/.
Сокчетата ги започнах преди 3-4 дни /круша, ябълка и морков/, сега сме на около 30 мл. дневно, а и доколкото знам крушата, на която особено много наблягам, действа слабително и не би следвало да идва проблема оттам.
Не знам как действа анасона, може ли от него да се получават аномалиите, защото заради коликите доста такъв чай изпи детето.
За алергии засега нямам съмнения, защото нямаме нито обриви, нито температура, нито някакви други отклонения.
За последните десетина дни, както съм писала, имах предвид цвета на изпражненията, че е доста зеленичък, първоначално мислех, че е възможно да е поохладен малкия, но просто няма къде да е настинал, доста добре е облечен и поддържаме оптимална температура в помещенията, където той стои, така че изключвам и тази възможност, но не е нормалния златистожълт цвят, какъвто беше преди, а не съм сменила храненето /и тогава, и сега си е на кърма/.
За 6-7 дни насам малкият се изходи само 3 пъти, двата от които с помощта на термометъра, а ме съветват да не го "свиквам" по този начин, не било хубаво, еми като няма друг, какво да правя?
Благодаря ви, че се включихте, но наистина не знам вече какво да правя!



Тема Re: Спешно питаненови [re: pinkiwinki]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано01.12.06 13:36



Сега ще ти кажа какво аз знам от опита ми. Ако греша нека ме поправят.
Зелените изпражнения спиред мен са от коликите. Просто акото се окислява преди да е излязло и затова става зелено. Запекът, или по-точно неизхождането, защото това не е запек, може да е от много неща. Може човечето да усвоява по-пълноценно кърмата и да няма какво да изхожда. А това че акото е рядко - мисля, че на всички бебета им рядко акото, защото си карат само на мляко. Недей да го изакваш всеки ден с термометъра. Изчаква 1-2, дори 3 дена, преди да го изхождаш с термометър, защото наистина има опасност да го свикнеш така и накрая и с термометър да не се изаква. Изчаквай го повечко да се понапъне сам да се изходи.
Важното в случая е да го следиш за симптоми на алергии - обриви, лишеи, слуз или кръв в акото... Успех и не се шашкай толкова!



Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Re: Спешно питаненови [re: pinkiwinki]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано01.12.06 13:37



Ами опитай ти да хапваш повечко раzхлабващи неща_тиква, сливи, круши да видиш така дали няма да подейства. В същност zапека е не честотата, а консистенцията на акото_ако е меко няма проблем и да не е редовно, но ако е твърдо и на "барабонки" вече е неприятно.
За анасона немога да помагам, ние пиехме по 2_3 лъжици и нищо не помагаше...ако ви е неспокойно стомахчето опитай ти да пиеш чай zа колики_хем прави кърмата по_вкусна, хем се поема в по_големи колаичества отколкото от шише

.
Правиш ли му масажче на корема на бебока?


Редактирано от surfline на 01.12.06 13:40.



Тема Re: Спешно питаненови [re: pinkiwinki]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано01.12.06 13:45



Поздравления за кърменето


Мисля си аз, че е раничко за сокчета (моят е на година и половина и все още има колики от сок), еле пък от три съставки.
Изчакай до 6м да съзрее храносмилателната система и захрани с пюре от една съставка, постепенно.
Що си го кърмиш, хапвай ти плодове и бъди сигурна, че за него това е най-добрият начин да си набави всичко необходимо.
И моят съвет е да не го изакваш с термометър. На кърма сте, може да не се изака и 3-5дена, което не е ненормално.
Такова изакване се прави, ако виждаш, че наистина положението е зле...не е акало много дни, напъва се, пъшка, подуто му е коремчето, плаче, пръцка и не може да се изака.

А и още нещо, не захранвай, щом има колики детето...то от кърмата има колики, а какво остава от друг вид храна, особено соковете.
Ако даваш чайчета, по-добре ги прави сама, защото купешките са слаки, а сладкото подсилва ферментацията в корема и коликите могат да се засилят.

без настроение

Тема Re: Спешно питаненови [re: pinkiwinki]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано01.12.06 13:54



Поддържам мнението, че е рано за сокове, може те допълнително да усилват коликите, а както каза една мама пък и от 3 плода, съвсем рано ми се вижда. Зеленото ако може да е и от капките, това го бях забелязала при нас. Аз пък знам, че крушата малко запича, ама вие май нямате запек, щом акото е рядко.



Тема Re: Спешно питаненови [re: Rosabelle]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано01.12.06 14:04



И според мен е много рано за сокчета, след като бебо още има колики.
А за неизхождането - на Ники му се случи след даването на капките против колики, обаче ние бяхме на АМ и просто добавях към млякото по лъжичка фризовом, и спрях да давам капките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.