Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Препоръчайте ми сапун за къпане  
Автор Teди (есенна)
Публикувано30.11.06 10:54



Дъщеря ми е на годинка и 3 месеца. Кожата й е склонна към изсушаване, затова досега ползвах бръснарски сапун. Искам вече да сменя сапуна, но не знам какъв да избера.

Моля, препоръчайте ми хубаво бебешко сапунче, което не изсушава прекалено кожата! Не ми се иска да е от медицинските козметики.
Държа да е сапун, а не душ - гел.

Благодаря!





Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: Teди]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано30.11.06 11:44



Най-добре да си го направиш у дома - тогава ще си сигурна във всичките му съставки и сама ще си ги избереш даже. Ето тук има много рецепти за домашна козметика:


Има и много други сайтове за рецепти за домашна козметика, потърси, ако не одобриш тия :).

Една много добра и интересна идея е сапун от кърма. Аз лично съм ползвала за мен и за малката. Една майка от кърмаческия форум в бг-мамма ми даде от личното си производство :). Ами доволна съм предимно рационално, защото на практика нямаме проблеми с кожата и не отчетох някаква разлика. Но пък момичето, което ми го даде ми каза, че тя е с много чувствителна кожа, а от този сапун няма никакви странични реакции и кожата й е много спокойна. Та така. Ако те интересува идеята, ето темата в бг-мамма:




Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: Andrea$]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано30.11.06 12:43



Направо ме хвърли в публиката


Това за домашната козметика хич не ми беше хрумвало дори

Имаш ли лични впечатления (освен за сапуна от кърма)? Правила ли си някоя от рецептите?



Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: Teди]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано30.11.06 12:47



откакто се е родил, къпя Мартинчо със сапуна на Клоран за бебета.



Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: Teди]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано30.11.06 12:52



От няколко месеца си събирам продукти и се каня да си направя домашен сапун, ама все не се добирам и до тая задача


Иначе съм фен на идеята



Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: jam]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано30.11.06 12:56



За съжаление на моя син кожата се изсушаваше от Клоран сапун, а от душ-гела Клоран не. Той е с лека форма на атопичен дерматит и освен първото обостряне - до годинката му - покрай захранването с АМ, само със сапуна му се изсушаваше кожата. За първи път тази зима без видима причина, се засуши пак.
Аз имам почти цял сапун Клоран. Ако планираме някакво виждане, ще взема да ти го донеса. Иначе може да вземеш и ползваш за проба назаем и от някой по-наблизо

. Струваше доста пари, голям е и много по-бавно се изхабява, но аз не смея вече да го ползвам за Алекс.
Успех в избора.
П.П. А защо си решила да преминеш на сапун, а не на душ-гел?



Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: jam]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано30.11.06 12:57



По веднъж на ден ли миеш с него или при всяко сменяне на памперс?
Искаше ми се вече да изоставим завинаги медицинската козметика, ама...





Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: tswete]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано30.11.06 13:03



Хм


Няма от кой да взема назаем точно сега.
След всички лекарства, които купувахме, парите за сапун ще ги дам с кеф!
Искам сапун, защото мия дупето след всеки наакан памперс, т.е. по около 3 пъти на ден без да броим вечерното къпане. Мисля, че за дупе сапунчето ще ми е по-удобно от душ - гел.

Виж идеята за виждане много ми допада



Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: Teди]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано30.11.06 13:18



Ако успееш да си намериш/поръчаш сапунчето на WELEDA zа бебета е много хубаво_меко, натурално, само с естествени масла и беz консерванти...бе с думи 2 перфектно е.







Тема Re: Препоръчайте ми сапун за къпаненови [re: surfline]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано30.11.06 13:31



Нещо точно такова имах предвид



Обаче имам притеснения, че няма да го намеря в БГ Ще разровя в мрежата.
Благодарско!

П.П. Ако някой знае къде в София се продава, много моля да пише!

Редактирано от Teди на 30.11.06 13:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.