Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Коледно_подаръчно_праzнична теманови  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано27.11.06 12:48



Мисля си, че нещо такова липсва в момента във форума.
Ето тече последната седмица на Ноември и полека лека се доближаваме към Коледа.
Как мислите да посрещнете праzниците? Наумихте ли си вече какво искате zа подарък? А какво ще подарите на мъжете, децата, свекървите, кучетат, котките и останалите "член семейство"? Имате ли нещо "специално", което приготвяте zа праzниците_украса, лЮбима манджа, лЮбима муzика и т.н.?
Иzвадихте ли вече украсата zа дома или чакате първия сняг, zа да ви дойде муzата? Пращате ли картички?

А бе с две думи да си подрънкаме малко zа предстоящите праzници, а?




Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: surfline]  
Автор jana (...)
Публикувано27.11.06 13:25



Хубава тема.
Обожавам Коледа, подготовката, празничното пазаруване, суетенето около печката ...


Тази година сме решили да се вдигнем компанията на планина. Ния е достатъчно голяма за да дойде с нас, така и така се падат 4 почивни дни, да се попързаляме на воля кой с шейни, кой със ски, кой с найлонови пликчета, как дойде Още не сме сигурни точно къде, че сме много хора и всеки има изисквания и претенции та накрая може и тук да си останеме.
Иначе традиционната трапеза се прогитвя + един норвежки Коледен сладкиш, който обожавам (не толкова яденето, колкото правенето). За под елхата съм се заканила да купя на джуфката една кухня детска, въпреки че май е още малка и по-скоро ще я чупи ама ще видим ... А самата украса ... май тази година ще е най-добре елхата да виси от тавана, или поне да се заредя с пластмасови играчки, че ще бъде едно перманентно бутане и чупене.




Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: jana]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано27.11.06 14:05



В отговор на:

...ще е най-добре елхата да виси от тавана...




Неzнам zащо, но и мен ме гони някакво такова предчувствие.

Кухнята е много готина идея, дано и хареса на Ния...пък дали ще се чупи или ще се готви е друг въпрос...важно да е весело.

За моя дzвер съм вzела комплект муzикални инструменти_барабан, дайре, цинбал и още някаква мандолина...ще се обzаведе и със седалка zа кола, че кошницата вече нещо и теснее...
обааааче zа мъжа съм в тотална криzа, нищо не ми идва на ум.

Я иzкЮкай какъв е тоя Норвежки сладкиш? Миналата година си играх да меся Щолени(Немския коледен сладкиш) аz и ми иzлеzе дуШата_то тва по_бетер от коzунак и таzи година ще наблягам да дребните сладки и курабиите.






Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: surfline]  
Автор jana (...)
Публикувано27.11.06 14:30



Рецептата ще ти е пратя от нас щото сега съм на работа, а тя е в къщи записана в папката с лакомствата.
Иначе за подаръка на бебка, ще си вкараш автогол момиче, осъзнай се ... с тия барабани що аналгини ще изпиеш






Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: surfline]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано27.11.06 14:33



Хубава темичка се заформя

. Дано да ми повдигне настроението. Чесно казано по празници понякога ми е много тъжно и самотно, незнам защо така. Надявам се покрай мъника нещата да се променят.
За подаръци идея си нямам какво ще купувам ното за детето, нито за мъжа ми. Ще отскочим до "Хиполенд" да придобием представа. Но ще следя с интерес ако някой сподели какво ще купува.
Това с елхата от тавана много ми хареса, ама как да стане. Изобщо не ми се мисли как въпросната елха ще издържи у дома. С пластмасови играчки вече се снабдих, но ми се струва, че няма много дълго да стоят по елхата . Но ще видим, децата ни изненадват доста често, пък може този път да е с послушание.
Тоз Норвежки сладкиш и аз съм на опашката за рецепта , много обичам нови сладкиши, особенно ако са вкусни.



Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: jana]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано27.11.06 14:47



Ба автогол, всичко е добре обмислено и планирано...в момента думка по една праzна кутия от кафе, ако я вzема се пльосва по_корем и почва да блъска с крака по вратата на гардероба

...така с барабана поне се надявам някакъв ритъм да докара.

ще чакаме zа сладкиша.




Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: jana]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано27.11.06 14:59



Чудесна тема!



Яна, може ли и за мен рецептата за норвежкия сладкиш?

Елхата от тавана е лесно постижима - само завиваш на тавана един дюбел с кукичка - продават в Бриколаж - и увесваш върха на елхата за него . Ние живот и здраве догодина ще я обесим там
Иначе празничната украса мислех да я правя събота, но нещо се замотах и сега съм почнала. Елхата е вече разперена насред хола, играчки и гирлянди се въргалят наоколо в очакване да бъдат окачени.
При нас Бъдни вечер е голяма емоция - ходим при свеки, там са голяма къща, събираме се над 15 души на трапезата, яде се по традиция на земята - изобщо става страхотно, много весела и приятна атмосфера. На Коледа се вдигаме и се преселваме у майка ми със свеки и свекъра и девера. Голямо ядене пада
Подаръците за родителите като правило се избират от Техномаркет - нещо полезно за дома . За девера според зависи. С половинката си подаряваме кой каквото си е избрал - той спряга някаква астро-уеб камерка за тази година. Иначе + куп други джунджурии за родата.
Бебо тази година би се впечатлил единствено ако за подарък ми пораснат още 2 цици . Но мисля да му купя една активна гимнастика, той ще е почти на възраст за нея тогава.



Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: surfline]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано27.11.06 15:48



Да използвам темата да питам. Каква елха мислите да сложите, изкуствена или естествена?
Аз искам изкуствена, но мъжа ми е против, понеже не приличат на нищо

. Да ама после цялата къща става в иглички, а сега и покрай малкия не ми се мисли. Дано тази година да си намерим хубава изкуствена елха.



Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: Tedulina]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано27.11.06 15:55



Естествена...аz имам една готина мушама_кръгла, червена и на снежинки...с дупка в средата_так се zабучва дървото...после само я иzтърсвам и съм приклЮчила с чистенето

.




Тема Re: Коледно_подаръчно_праzнична теманови [re: Tedulina]  
Автор jana (...)
Публикувано27.11.06 15:58



Ох и аз предпочитам естествената, ама с това малко дете ще имаме иглички и в д....та сигурно, затова тази година ще заложиме на изскуственяците, пък за мирис може да сложиме само клонки във ваза.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.