Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Хепатит в Майчин дом?!нови  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано22.11.06 19:51



Момичета, искам да споделя нещо. Надявам се да не уплаша накого, искам само да споделя бъдещите майчета да бъдат внимателни.
Моята проятелка родипреди 20 дни второто си детенце в Майчин дом. Вчера разбрах, че е в инфекциозна болница с хепатит. Все още не е ясно кой е А Б или С. Няма начин да се е заразила някъде другаде освен в болницата.
Надяваме се само бебенцето да не е заразено!


чаша бада

Тема Re: Хепатит в Майчин дом?!нови [re: Чeтa]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано23.11.06 07:59



Информацията за съжаление е вярна. Моя приятелка роди там преди месец и е с хепатит С. Жената беше и все още е в много тежко състояние. Каза ми, че й предстои да пие 6 месеца занапред лекарства за черния дроб. Слава богу, бебето е невредимо, но няма да може да го кърми.




Kaloyan - 06.05.2001


Тема Re: Хепатит в Майчин дом?!нови [re: Чeтa]  
Автор Pipito (mama na rumi)
Публикувано23.11.06 08:45



Здравейте!Моя приятелка също роди в май4ин дом на 13.10.06,и за щастие нищо им няма с бебето!!!!!!





Тема Re: Хепатит в Майчин дом?!нови [re: Чeтa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано23.11.06 09:46



Егати колко гадно. Дано бебето да е zдравичко. На майчето бърzо въzстановяване(не, че е бърzо

).
Аz лично, ако бях на семейството на приятелката ти бих се раzzвъняла на всички въzможни телефони от ХЕИ до раzните телевиzий, вестници и пр.




Тема Re: Хепатит в Майчин дом?!нови [re: Чeтa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано23.11.06 10:19



Тази информация не трябва ли да се разпространи?


Това е страшно опасно! Хепатит С е доста тежък хепатит и не дай си Боже да се разболее някое бебенце - направо го отпишете
О, ужас, направо настръхвам!



Тема Re: Хепатит в Майчин дом?!нови [re: Kitten]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано23.11.06 10:27



И аз бях страшно шокирана, като разбрах. Моята приятелка имаше рискова бременност - след три спонтанни аборта лежа през цялото време.

Приемаха я почти всеки месец в болницата за задържане. Като знам какво й костваше това дете... добре, че бог го е запазил. Милата, стана ми много мъчно за нея. Плака през цялото време, докато говорихме по телефона, а и аз с нея. Посъветвах я да си потърси адвокат - не може нещата в тази държава да продължават постарому...


Kaloyan - 06.05.2001


Тема Re: Хепатит в Майчин дом?!нови [re: Чeтa]  
Автор Acя ()
Публикувано23.11.06 10:52



Тъкмо мислех да ти пиша че е възможно да се е заразила и от друго място, Хепатит А се предава с водата, хепатит В е т.нар. болест на мръсните ръце, а С се прадава само по кръвен и полов път, после прочетох за случая с приятелката на Розичка струва ми се че не е случайно вече това.
Само искам да отбележа, че исках да раждам второто си дете в МД, заради това че бях много доволна от първото си раждане и най-вече лекаря, случайно на една от женските консултации той не можа да слезе до поликлиниката и трябваше да се качим в родилна зала и там да минем консултация

няма да повярвата какво видях по коридорите, по стълбите към родилна зала имаше хвърлени гумени ръкавици, употребявани парчета памук....думи нямам.
Малко се отплеснах пак в приказки, много съжалявам за двете майки дано бебечовците да не са заразени.

Елена 10.11.2003
Габриела 13.09.2006

Тема Re: Хепатит в Майчин дом?! [re: Чeтa]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано23.11.06 11:21



Боже, ужас....



Дано бебенцето да е добре! Дано дано дано дано!!!!!!!!!!!!!

А МД - заслужава съд и уволнение на целия персонал и заключване на болницата поне за 6 месеца напред Гадове неедни!

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Re: Хепатит в Майчин дом?!нови [re: Acя]  
Автор little.monkey (непознат)
Публикувано23.11.06 12:36



Защо ли аз знам че В и С се предават само по полов или кръвен път, докато А е този на мръсните ръце.
Аз съм боледувала от А и точно имаше епидемия тогава. Но според мен той се предава по въздушно-капков път, другите няма шанс.

Deni4ka sladka - 13.07.2005



Тема Re: Хепатит в Майчин дом?!нови [re: Acя]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано23.11.06 12:39



По последна информация не е Б, остава А или С, но мацката е доста зле...


Ако е А пак би могла да се е заразила от друго място, макар че ми се струва валко вероятно, но ако е С....


чаша бада


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.