Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пускам темата и тук - Нещо ме смущава при бебето!нови  
Автор Чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано23.11.06 08:40



Имам питане, искам да споделя какво наблюдавам от известно време при малкия, почти на 8 месеца.
Беше болен - хрема и лека температура, която хомеопатичното лечение уж потуши, но след което се разбиля много таткото, в следствие на което вече хремата започна да притеснява и лекарката, а изследванията показаха ускорена утайка на кръта + нисък 85 хемоглобин.
Мина на Зинат за бебоци, 10 дни, като на 6-7 ден хремата рязко се появи отново. От тогава не бих казала, че няма хрема, но по-скоро се събира секрет някъде назад в носоглътката и "хърка" от него, когато цока или като спи.
Обърнах внимание на доки, след увещание изписа Коларгол, но и той не даде кой знае какъв резултат.
Вечер, от месеци вече, се случва капилярите в основата на нослето да синеят. Това все си казваме, че е нещо нормално, защото е мъничък и с нежна кожа.
Обаче две поредни нощи монитора за следене на дишането ми сигнализира, че има нарушение в дишането на детето.
Първата нощ започна предупредително да пука, изключих го преди да писне и размърдах бебо, който въздъхна и си спеше. Реших, че е една от много рядко срещаните фалшиви требоги, които описват призводителите. Тази нощ ме събуди писък от апарата, скочих и размърдах бебето, което се разбуди и после заспа. Но не и аз!


Може ли някаква апнея ли , как се нарича да прави?
Мисля да звъня на лекарката, за да го водя, но какво да й обясня точно....
Днес ще вдигна дюшечето, ще наместя плочите, ще проверя кабелите, но ако пак се случи през нощта направо ще се побъркам!



Тема Re: Пускам темата и тук - Нещо ме смущава при бебето! [re: Чaeнaтa]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано23.11.06 09:56



Коларгола се дава за течни сополи. Така както описваш става въпрос за задна хрема,няма как да помогнат. А освен тази машинка нещо в състоянието на детето притеснява ли те? Температура,неспокойствие ,кашлица,не може да спи заради носа......

Златко и Стоян

Тема Re: Пускам темата и тук - Нещо ме смущава при бебето!нови [re: Чaeнaтa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано23.11.06 09:56



А микробиологично иzследване на секрети от гърлото и носа правени ли са?
В същност аz лично бих си грабнала детето и бих отишла немедлено при добър УНГ, съответно с настояване zа всички въzможни иzследвания, МБ, втора кръв, урина и пр.Ама ВСИЧКО.


Редактирано от surfline на 23.11.06 10:26.



Тема Re: Пускам темата и тук - Нещо ме смущава при бебенови [re: Чaeнaтa]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано23.11.06 10:21



Чаената, не мога да ти кажа нищо положително, понеже не съм специалист, но не вярвам да става дума за апнея. Чела съм, че при кърмени бебета е много рядко срещано състояние. Нали още се кърмите? Обикновено засяга по-големи деца - след третата година. Хърка ли детенцето? Заболяването обикновено се свързва с уголемени сливици или трета сливица. Най-добре е лекар да види Тонката. Вероятно се правят някакви изследвания за установяване на сънната апнея. Но пак ти казвам, не вярвам да става дума за това.

А защо следите дишането на детето с монитор? Има ли някаква конкретна причина за това?


Kaloyan - 06.05.2001


Тема Re: Пускам темата и тук - Нещо ме смущава при бебето!нови [re: Чaeнaтa]  
Автор vkw (минаващ)
Публикувано23.11.06 11:31



Za hremata ni6to ne moga dakaja, no za aparata za sledene na di6aneto - da

poneje i az sam polzvala takav. Ne znaya kakva marka e tvoyat, no predpolagam 4e sa6to e na baterii. Az vednaj taka se izpla6ih, za6toto mi podade signal 4e ima naru6eno di6ane - problemat oba4e se okaza v aparata - po-to4no v bateriite - ako sa na iz4erpvane - davat podobni gre6ki. Moje tova da e pri4inata za 'svirkaneto ' na aparata.



Тема Ето, отговарям ви и благодаря!нови [re: vkw]  
Автор Чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано23.11.06 11:58



Първо, благодаря ви за вниманието!
Второ, пуснаха ми кръв-урина веднъж, за да установят утайка 44

, Хмг 85, тромбоцитиаза и тинтири-минтири, направихме 2 контрола, при която ден по-късно утайката беше 27 някъде, заради което въведохме Зинат.
После пак кръв-урина, утайката е 4, Хмг90, но аз давам вече Малтофер, витамини, месо, плодове, зеленчуци, кърма - всичко!

Сега в понеделник сме на консултация. Просто за тази "хрема" доки каза да промиваме нослето с физиологичен р-р.
Аз си пуснах диференциално сама, с/у 3 лв, нямаме проблем с него!

Апарата го ползвам, защото исках да го имам и ми го пратиха, BabySense е, казват, че почти никога не дава фалшива тревога.
Днес ще сменим батериите, така решихме, че може да му се намалява чувствителността - 7 месеца е ползвам вече! Не ми беше давал такова нещо, освен спокоен сън!

Бебето е супер весело, скача, играе, яде, не реве, просто за чудо и приказ!



Тема Re: Ето, отговарям ви и благодаря!нови [re: Чaeнaтa]  
Автор vkw (минаващ)
Публикувано23.11.06 12:05



Sega sam po4ti 100 % sigurna, 4e bateriite sa bili pri4ina za signala.



Тема Re: Пускам темата и тук - Нещо ме смущава при бебето!нови [re: Чaeнaтa]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано23.11.06 12:52



Описвам само симптомите на моя 2.5-годишен син, без петседмичните саги и лутания по лечението му. Започна със слаб отит, темп. до 37.5, но когато имаше, поддържаше ок. 37.1 Носът му течеше първоначално с бистър, а после и с зеленикъв секрет. Общото състояние никак лошо. Пи и Зинат, макар че не му беше зачервено гърлото и с темп. 37.1, някак не я виждам гнойната ангина. После отново започна да тече носът и отново се появи температурата.
Моят съвет е да заведеш детето на специалист УНГ, с предварителна уговорка, за да не чакаш отпред, с болните деца. Има вирус такъв и много възрастни и деца са болни. Плати си му, да вземе секрет от носа, от гърлото, ако прецени и да видите какво предизвиква тая продължителна хрема и ниска температура. Вкл. при нас казаха, че било синузит, а после, друг доктор, че на тая възраст нямат синуси??!
Не си играйте с децата. Ако беше нещо с по-висока темп. е лесно, явно тогава джипито може да се справи, но тия гранични състояния са си за специалист. Аз съм убедена, че повече за такова нещо няма да отида при специалист от ЗК. Имам два талона от преглед при специалист УНГ с направление от ЗК. Прегледа го в 17 ч. вечерта и на другия ден рано сутринта. Прегледите са първичен и вторичен. На първия пише, че е с гнойни налепи и т.н., а на втория, че гърлото е спокойно??! Пише, че са му взети 2 секрета за изследване, а му взеха само един. Под другото изследване се подписах, но нито талон ми дадоха, нито секрет взеха, нито резултат има? Отказвам да им участвам в игрите. Самото изследване не беше установило правилно бактерията, нямаше антибиограма??! Платих си 10 лв и му го направиха отново. Вече грамотно.
Не се притеснявай, просто се обърни към специалист. Успех!





Тема Re: Пускам темата и тук - Нещо ме смущава при бебето!нови [re: tswete]  
Автор Чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано23.11.06 14:30



Къде си дала 10 лв за секрет?
В болницата ли?
УНГ при нас каза, че "на частно" прегледа е 12 лв , а секрета е отделно пари.
Питам, за да знам как да процедирам.



Тема Re: Пускам темата и тук - Нещо ме смущава при бебето!нови [re: Чaeнaтa]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано23.11.06 14:51



В ИСУЛ, но не в нормалната лаборатория, а в друга. То има две и изследването в първата нямаше антибиограма, та ни насочиха към другата в рамките на самота болница. Иначе и аз, по повод друго изследване видях, че в Цибалаб е 17.60. Може би в болницата е по-евтино. Гледаха в някакви ценоразписи и си ми издадоха касова бележка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.