Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема До потребителине на клуба  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано16.11.06 10:12



С оглед създалата се ситуация след избирането на Ню (nev) за модератор и като имаме предвид личните бележки от 23.10 до Миоки (cheta), смятамe, че Ню е неподходяща за модератор на клуба поради няколко причини.

За разлика от останалите модове, които вършат страшно много работа, абсолютно безвъзмездно, професионално и с отговорност, Ню, за първите си два дни модераторстване успя да преобрази клуба, да създаде повод за раздор, да загуби безвъзвратно инфо, събирано и подбирано с години.

Като имамe предвид и отказа й от модератерстването, след силната негативна
реакция и след това заявеното желание да стане отново такава, считамe, че
тенденцията - на всяка цена да остане модератор се запазва.
Смятамe, че не е добре за клуб, който е посещаван от много потребители,
сравнително спокоен и много полезен, да има избран модератор с опорочени
избори, като нарушенията е извършил тъкмо той.

В момента във форума е спокойно и никой не пише по въпоса, защото

, която порицаваше Ню е заключена от самата нея с дълъг постинг в нейна подкрепа, писан от нея самата. Същото се случи и с на друг потребител, който искаше да се помирят нещата и да се
намери балансирано и компромисно решение - тази тема беше заключена със
същия защитен постинг, писан от самата Ню. Точно политиката на старите
модератори и на клуба е дисциплинирала потребителите да не създават нова
тема, по която да пишат същите неща, които преди това са били заключени.
С оглед навсичко написано по-горе смятамe, че е наложително провеждане на
нови номинации и избори с явно гласуване, както и връщане на правата на един
от старите модератори за определен гратисен период докато новоизбраните
влязат в ритъм.
Ето копие от бележките:
От: Hю
Получена: 23.10.06 17:35
Чета, ми то като си направиш нова регистрация и можеш да дадеш глас за тези
избори бе... Ей сега това пробвах. Направих си регистрация и дадох глас за
мене си и го отчете. Просто невероятно. Това значи, че ще се направят сега
една камара регистрации, за да се надпръдваме...
Няма ли начин да се забрани да гласуват хора, които имат регистрация от
преди 20 дни, например? Иначе става мазало.

От: Hю
Получена: 23.10.06 18:31
Ами не помня в колко часа беше, но реших да видя, дали може и ето че виж...
Бях с 8 гласа, станах 9. А Писаната беше с 4 гласа, изведнъж стана с 8 и
оттам с 11. Направо чудо. Както и да е. Аз съм борец за справедливост, за
това и ти го написах това. IP-тата отбелязват ли се на гласуващите поне или
то като е анонимно, отде...
Който ще да стане мод, просто исках да те питам това, което питах. За да
няма шурободжанащина. Ама нейсе...



Подписано от следните потребители и членове на клуб Бъдещи и настоящи майки:


Cheta
Blondi
Tsvete
Pepel
Jjjjj
_stranger_
Cchery
Tinta
Grami
Svetlinkata
Villyn
Ася
Albenadi
Hadjigenova


чаша бада

Редактирано от Чeтa на 16.11.06 10:37.



Тема Яко сте го овапцалинови [re: Чeтa]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано16.11.06 10:24



Ако мнението на един Кароколю Дрилски има някакво значение за вас, то може да прочетете следващите редове

1. Чета, яко си го овапцала с тия избори
2. Ню сама разбира, че изборите може и да не са реални

от горните два извода следва, че нови избори задължително трябва да има с явно гласуване разбира се.
Дали ще ги правят настоящите модератори или предходните - е има ли някакво значение?



КРИВА НИВА ШАМПИОН

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано16.11.06 10:25



В отговор на:

С оглед навсичко написано по-горе смятамe, че е наложително провеждане на
нови номинации и избори с явно гласуване, както и връщане на правата на един
от старите модератори за определен гратисен период докато новоизбраните
влязат в ритъм.




Напълно съгласна...приzнавам, че щях да падна, когато видях 93ма гласували. Миналата година, може би, но поне от последните 6 месеца съм сигурна, че в клуба на са влиzали 100 раzлични човека zа 7 дни.Явно е, че трябва да се отсвирят клакьорите.





Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано16.11.06 10:57



Аz самата дадох предложение zа двама модератори, но zабравих да гласувам.
Ако не бях пропуснала събитието, съвсем искрено каzвам, от поzицията на бивш модератор, още в началото бих дала предложение иzборите да не са с анкета, а да са явни.
Във всички клубове така е нормално да се иzбира модератор и след като има съмнения (повечето от подписалите се в темата ги поzнавам от преди), мисля, че е редно и честно иzборите да се проведат наново.
Странно ми е, че админите са приели иzборите.

5drerrrrrrrrru ncxf n joelk jmksfjw we eq cgy<tfvqw trqwvrf qvw vt <


Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.11.06 10:59



Направих си труда да изровя нещо от темите
може да е написано във съвсем друг контекст но когато го чете човек разбира това което иска или това което е казано
както и да е
аз от известно време се загубих и спрях да пиша мислех си да се преориентирам към друг клуб защото вече наистина не съм като че ли за тук - сред темите за памперси, захранвания, млека и разните му такива проблеми,
но истината е че където и да вляза първо посещавам нашия си клуб и след това някой друг,
тук започнах да чета още когато бях бременна, заедно с някой от мамите си отгледах детето, имам си нови приятелки
но имам забележки към модераторстването

затова Чета те подкрепям изцяло с предложението ти

а относно модераторстването на Ню - от скука ли или от много свободно време непрекъснато променя визията на клуба, забърса теми с които всички са свикнали да се сблъскват с посещаването на клуба и тн тн тн
ми то момичето си го е написало, защо ни е сега да и се сърдим

просто трябва да обясним на админа че ние не искаме такъв тип модераторстване и да ни даде възможност за нови избори защото голяма е вероятността тези избори да са фалшифицирани и това е
гласуването да е с определени условия и т.н
и това за връщане на правата на стар модератор е добра идея

ето това намерих във една от темите


(непозната)
17.10.06 00:06
Re: НОВИ МОДЕРАТОРИ НА КЛУБА предложения [re: Чeтa]



Ами защото, като прочетох това: Според мен вие бяхте страхотни модераторки - компетентни, конкретни, точни, незалитащи, безпристрастни. А това тук, в този клуб, е много важно. Също както търпението, културния и възпитан тон и маниер. .... и прецених, че не мога да съм незалитаща, безпристрастна, търпелива..., нито пък всеки път мога да отговарям с възпитан и културен тон . Всеки знае, че се пеня от време на време. Не мога да се превземам и да се правя на друга, ако обещая някое и друго кебапче сега на изборите и съвсем случайно стана мод.
Просто ми се видя интересно да сме двойка с Никол, защото тя толерира едни теми, аз - други.. и така всеки потребител ще намери, ако не в мое лице, в нейно разбиране или обратното. Ама не знам, дали ми остана ентусиазъм.
Ако пък много го закъсаме откъм модератор и никой не ще да става, айде нейсе... ще разгъна пак плакатите.


П.С. - нямам нищо лично против Ню - напротив било ми е приятно да и чета мненията и темите, харесвам какво пише но явно представите й за модераторстване се различават коренно от нашите

Клуба ми е мил - Чета подкрепям те;)



Тема Едно важно уточнение!нови [re: Чeтa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано16.11.06 12:03



А то е следното, че тази бележка беше пратена по-рано тази седмица до Киро и ето неговият отговор

От: Kиpo
Получена: 13.11.06 14:11
не мога да се занимавам перманентно само с вашия клуб.
Вината е изцяло у старите модераторки-да са въвели редовни правила за гласуване- поименно(никово) и с някаква крайна дата за регистрации.
Сега ще потърпите още известно време преди отново да загубя няколко часа в вас- подсетете ме за това в началото на декември.


Всеки има свобода да тълкува отговора му, но за мен това е показна незаинтересованост и тотално пренебрежение.


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано16.11.06 12:03



Съгласна съм, че Ню не е подходяща за модератор. Подкрепям едни нови избори с явно гласуване. Заключването на темите срещу самата нея не беше достоен ход.

Обаче искам да кажа още няколко неща:

В отговор на:

Точно политиката на старите
модератори и на клуба е дисциплинирала потребителите да не създават нова
тема, по която да пишат същите неща, които преди това са били заключени.



Това не е напълно истина. Точно политиката на дисциплина и дресираност на клуба, която провеждахте никога не съм харесвала и подкрепяла. Никой не пише вече по темата, щото на никой от новите пишещи в клуба не му пука кой ще е модератор. Темите не спряха да си текат по време на цялата дандания след изборите. Пука им само на 15-тина стари потребители, включително и на мен - поради сантимент към клуба.

Чета, да изнасяш пред всички лични бележки от който и да е е най-малкото неетично. Да не говорим, че тези бележки в случая въобще не са доказателствен материал, че Ню е фалшифицирала изборите. Те само показват, че тя е тествала и алармирала за наличието на такава възможност. Останалото е в сферата на догадките.

И накрая искам да попитам Писана по кое правило на модераторите изтри една част от постинга на Ню, с който тя заключи двете споменати теми? Оная част, в която Ню споменава за скандала с изгонването на Елф от бг-мамма и че само тя (Ню) я била защитила тогава? Това не са лични данни за потребител, а събиитие известно в мамешките онлайн среди. Следях темата и забелязах, че беше бързичко изтрито. Защо? Когато се пледира към някого да действа по правилата, правилата трябва да се спазват и за пледиращия.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано16.11.06 12:06



1. Личните бележки, които са показани, само говорят за това, че тя не е дала втория глас с цел победа на някой от участниците, а да предупреди за възможни злоупотреби. Сигнализирала е веднага.

2. Ако е имало съмнение за такива, гасуването трябваше да бъде прекратено и подновено с открито подаване на гласове!

3. Реформите бяха с цел намаляване броя на закованите теми и освобождаване на място на първа страница за актуалните, което се практикува и в останалите клубове, а не с цел съсипването му.

4. Инфото не беше загубено. Темата дори в момента е почти въстановена в предишния си вид, изцяло с усилията на Ню!

5. Що се отнася до поводите за раздор, предвид някои лични разговори, не съм сигурна кой всъщност ги създава, не съм ядосана, защото имам здрави нерви, по-скоро разочарована ...

6. Не смятам причините за основателни за отнемане на модераторските й права!








Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Andrea$]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано16.11.06 12:14



В отговор на:

И накрая искам да попитам Писана по кое правило на модераторите ...




Според засегнатото лице (добре запознато с модераторството) е лична информация. Редакцията направих след разговор с Ню.








Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Пиcaнa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано16.11.06 12:20



Засегнатото лице е точно "зесегнато" и неговата преценка е субективна. Каква е твоята обективна и безпристрастна оценка като модератор в случая?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.