Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема До потребителине на клуба  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано16.11.06 10:12



С оглед създалата се ситуация след избирането на Ню (nev) за модератор и като имаме предвид личните бележки от 23.10 до Миоки (cheta), смятамe, че Ню е неподходяща за модератор на клуба поради няколко причини.

За разлика от останалите модове, които вършат страшно много работа, абсолютно безвъзмездно, професионално и с отговорност, Ню, за първите си два дни модераторстване успя да преобрази клуба, да създаде повод за раздор, да загуби безвъзвратно инфо, събирано и подбирано с години.

Като имамe предвид и отказа й от модератерстването, след силната негативна
реакция и след това заявеното желание да стане отново такава, считамe, че
тенденцията - на всяка цена да остане модератор се запазва.
Смятамe, че не е добре за клуб, който е посещаван от много потребители,
сравнително спокоен и много полезен, да има избран модератор с опорочени
избори, като нарушенията е извършил тъкмо той.

В момента във форума е спокойно и никой не пише по въпоса, защото

, която порицаваше Ню е заключена от самата нея с дълъг постинг в нейна подкрепа, писан от нея самата. Същото се случи и с на друг потребител, който искаше да се помирят нещата и да се
намери балансирано и компромисно решение - тази тема беше заключена със
същия защитен постинг, писан от самата Ню. Точно политиката на старите
модератори и на клуба е дисциплинирала потребителите да не създават нова
тема, по която да пишат същите неща, които преди това са били заключени.
С оглед навсичко написано по-горе смятамe, че е наложително провеждане на
нови номинации и избори с явно гласуване, както и връщане на правата на един
от старите модератори за определен гратисен период докато новоизбраните
влязат в ритъм.
Ето копие от бележките:
От: Hю
Получена: 23.10.06 17:35
Чета, ми то като си направиш нова регистрация и можеш да дадеш глас за тези
избори бе... Ей сега това пробвах. Направих си регистрация и дадох глас за
мене си и го отчете. Просто невероятно. Това значи, че ще се направят сега
една камара регистрации, за да се надпръдваме...
Няма ли начин да се забрани да гласуват хора, които имат регистрация от
преди 20 дни, например? Иначе става мазало.

От: Hю
Получена: 23.10.06 18:31
Ами не помня в колко часа беше, но реших да видя, дали може и ето че виж...
Бях с 8 гласа, станах 9. А Писаната беше с 4 гласа, изведнъж стана с 8 и
оттам с 11. Направо чудо. Както и да е. Аз съм борец за справедливост, за
това и ти го написах това. IP-тата отбелязват ли се на гласуващите поне или
то като е анонимно, отде...
Който ще да стане мод, просто исках да те питам това, което питах. За да
няма шурободжанащина. Ама нейсе...



Подписано от следните потребители и членове на клуб Бъдещи и настоящи майки:


Cheta
Blondi
Tsvete
Pepel
Jjjjj
_stranger_
Cchery
Tinta
Grami
Svetlinkata
Villyn
Ася
Albenadi
Hadjigenova


чаша бада

Редактирано от Чeтa на 16.11.06 10:37.



Тема Яко сте го овапцалинови [re: Чeтa]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано16.11.06 10:24



Ако мнението на един Кароколю Дрилски има някакво значение за вас, то може да прочетете следващите редове

1. Чета, яко си го овапцала с тия избори
2. Ню сама разбира, че изборите може и да не са реални

от горните два извода следва, че нови избори задължително трябва да има с явно гласуване разбира се.
Дали ще ги правят настоящите модератори или предходните - е има ли някакво значение?



КРИВА НИВА ШАМПИОН

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано16.11.06 10:25



В отговор на:

С оглед навсичко написано по-горе смятамe, че е наложително провеждане на
нови номинации и избори с явно гласуване, както и връщане на правата на един
от старите модератори за определен гратисен период докато новоизбраните
влязат в ритъм.




Напълно съгласна...приzнавам, че щях да падна, когато видях 93ма гласували. Миналата година, може би, но поне от последните 6 месеца съм сигурна, че в клуба на са влиzали 100 раzлични човека zа 7 дни.Явно е, че трябва да се отсвирят клакьорите.





Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано16.11.06 10:57



Аz самата дадох предложение zа двама модератори, но zабравих да гласувам.
Ако не бях пропуснала събитието, съвсем искрено каzвам, от поzицията на бивш модератор, още в началото бих дала предложение иzборите да не са с анкета, а да са явни.
Във всички клубове така е нормално да се иzбира модератор и след като има съмнения (повечето от подписалите се в темата ги поzнавам от преди), мисля, че е редно и честно иzборите да се проведат наново.
Странно ми е, че админите са приели иzборите.

5drerrrrrrrrru ncxf n joelk jmksfjw we eq cgy<tfvqw trqwvrf qvw vt <


Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.11.06 10:59



Направих си труда да изровя нещо от темите
може да е написано във съвсем друг контекст но когато го чете човек разбира това което иска или това което е казано
както и да е
аз от известно време се загубих и спрях да пиша мислех си да се преориентирам към друг клуб защото вече наистина не съм като че ли за тук - сред темите за памперси, захранвания, млека и разните му такива проблеми,
но истината е че където и да вляза първо посещавам нашия си клуб и след това някой друг,
тук започнах да чета още когато бях бременна, заедно с някой от мамите си отгледах детето, имам си нови приятелки
но имам забележки към модераторстването

затова Чета те подкрепям изцяло с предложението ти

а относно модераторстването на Ню - от скука ли или от много свободно време непрекъснато променя визията на клуба, забърса теми с които всички са свикнали да се сблъскват с посещаването на клуба и тн тн тн
ми то момичето си го е написало, защо ни е сега да и се сърдим

просто трябва да обясним на админа че ние не искаме такъв тип модераторстване и да ни даде възможност за нови избори защото голяма е вероятността тези избори да са фалшифицирани и това е
гласуването да е с определени условия и т.н
и това за връщане на правата на стар модератор е добра идея

ето това намерих във една от темите


(непозната)
17.10.06 00:06
Re: НОВИ МОДЕРАТОРИ НА КЛУБА предложения [re: Чeтa]



Ами защото, като прочетох това: Според мен вие бяхте страхотни модераторки - компетентни, конкретни, точни, незалитащи, безпристрастни. А това тук, в този клуб, е много важно. Също както търпението, културния и възпитан тон и маниер. .... и прецених, че не мога да съм незалитаща, безпристрастна, търпелива..., нито пък всеки път мога да отговарям с възпитан и културен тон . Всеки знае, че се пеня от време на време. Не мога да се превземам и да се правя на друга, ако обещая някое и друго кебапче сега на изборите и съвсем случайно стана мод.
Просто ми се видя интересно да сме двойка с Никол, защото тя толерира едни теми, аз - други.. и така всеки потребител ще намери, ако не в мое лице, в нейно разбиране или обратното. Ама не знам, дали ми остана ентусиазъм.
Ако пък много го закъсаме откъм модератор и никой не ще да става, айде нейсе... ще разгъна пак плакатите.


П.С. - нямам нищо лично против Ню - напротив било ми е приятно да и чета мненията и темите, харесвам какво пише но явно представите й за модераторстване се различават коренно от нашите

Клуба ми е мил - Чета подкрепям те;)



Тема Едно важно уточнение!нови [re: Чeтa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано16.11.06 12:03



А то е следното, че тази бележка беше пратена по-рано тази седмица до Киро и ето неговият отговор

От: Kиpo
Получена: 13.11.06 14:11
не мога да се занимавам перманентно само с вашия клуб.
Вината е изцяло у старите модераторки-да са въвели редовни правила за гласуване- поименно(никово) и с някаква крайна дата за регистрации.
Сега ще потърпите още известно време преди отново да загубя няколко часа в вас- подсетете ме за това в началото на декември.


Всеки има свобода да тълкува отговора му, но за мен това е показна незаинтересованост и тотално пренебрежение.


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано16.11.06 12:03



Съгласна съм, че Ню не е подходяща за модератор. Подкрепям едни нови избори с явно гласуване. Заключването на темите срещу самата нея не беше достоен ход.

Обаче искам да кажа още няколко неща:

В отговор на:

Точно политиката на старите
модератори и на клуба е дисциплинирала потребителите да не създават нова
тема, по която да пишат същите неща, които преди това са били заключени.



Това не е напълно истина. Точно политиката на дисциплина и дресираност на клуба, която провеждахте никога не съм харесвала и подкрепяла. Никой не пише вече по темата, щото на никой от новите пишещи в клуба не му пука кой ще е модератор. Темите не спряха да си текат по време на цялата дандания след изборите. Пука им само на 15-тина стари потребители, включително и на мен - поради сантимент към клуба.

Чета, да изнасяш пред всички лични бележки от който и да е е най-малкото неетично. Да не говорим, че тези бележки в случая въобще не са доказателствен материал, че Ню е фалшифицирала изборите. Те само показват, че тя е тествала и алармирала за наличието на такава възможност. Останалото е в сферата на догадките.

И накрая искам да попитам Писана по кое правило на модераторите изтри една част от постинга на Ню, с който тя заключи двете споменати теми? Оная част, в която Ню споменава за скандала с изгонването на Елф от бг-мамма и че само тя (Ню) я била защитила тогава? Това не са лични данни за потребител, а събиитие известно в мамешките онлайн среди. Следях темата и забелязах, че беше бързичко изтрито. Защо? Когато се пледира към някого да действа по правилата, правилата трябва да се спазват и за пледиращия.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано16.11.06 12:06



1. Личните бележки, които са показани, само говорят за това, че тя не е дала втория глас с цел победа на някой от участниците, а да предупреди за възможни злоупотреби. Сигнализирала е веднага.

2. Ако е имало съмнение за такива, гасуването трябваше да бъде прекратено и подновено с открито подаване на гласове!

3. Реформите бяха с цел намаляване броя на закованите теми и освобождаване на място на първа страница за актуалните, което се практикува и в останалите клубове, а не с цел съсипването му.

4. Инфото не беше загубено. Темата дори в момента е почти въстановена в предишния си вид, изцяло с усилията на Ню!

5. Що се отнася до поводите за раздор, предвид някои лични разговори, не съм сигурна кой всъщност ги създава, не съм ядосана, защото имам здрави нерви, по-скоро разочарована ...

6. Не смятам причините за основателни за отнемане на модераторските й права!








Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Andrea$]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано16.11.06 12:14



В отговор на:

И накрая искам да попитам Писана по кое правило на модераторите ...




Според засегнатото лице (добре запознато с модераторството) е лична информация. Редакцията направих след разговор с Ню.








Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Пиcaнa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано16.11.06 12:20



Засегнатото лице е точно "зесегнато" и неговата преценка е субективна. Каква е твоята обективна и безпристрастна оценка като модератор в случая?



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Пиcaнa]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано16.11.06 12:21



Според мен личните бележки са си доказателство за това, че е можело да се наруши честността на изборите и че тя е била нарушена. А колко пъти - това не можем да знаем, а и няма никакво значение. Факт е, че изборите са опорочени и то от избрания с най-много гласове. Но мен лично тия бележки не са ми били известни, когато съм заела позиция срещу настоящото модератерстване.
Възмути ме заключването на двете теми, едната на Чета - явно противопоставяща се на действията на Ню, а другата - на Теди, която се мъчеше да помири нещата и да намери изход. За мен е абсолютно некоректно обвиненият да може сам да решава края на спора, сам да има права да трие чужди мнения или части от тях, да ги заключва, да има право сам и винаги на последната дума. НЕ МОЖЕ ТАКА! Трябва решаващият да е различен от участниците в спора, които да имат еднакви права. А при нас какво стана - Ню затвори устите на всички, които дори и малко не бяха съгласни с действията й, независимо от конструктивността на предложенията им - и ние си млъкнахме послушно. Да, Андреас, съгласна съм, че тук сме по-послушни отколкото трябва! Да, мълчанието ни досега го доказва!
Не съм съгласна, че изгледът на клуба трябва да носи отпечатък само на последните модератори. А какво да кажем за създателите на клуба, за предшествениците и тяхната къртовска и безвъзмездна работа?!! Те са направили толкова много и нека, поне това, което сами са създали и подбрали, да остане от тяхно име. Не ми харесва сегашния вид на форума!
Не съм съгласна с действията на настоящите модератори - на Ню за категоричната й и крайна преценка, а на Писана - за неясно помирителския й тон.
Смятам, че нови и явни избори са наложителни. Но имайте предвид, че мен скоро Дир-а ме изплю и ми изтри всички мнения, след което ми изпрати бележка за добре дошъл. Та - не ми отнемайте право да гласувам

.
П.П. А действията на Киро, хич и няма да ги коментирам. Той може явно само агу-агу да прави...



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Andrea$]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано16.11.06 12:29



Приемам я за лична, защото не всички, които пишат тук, четат в бгмама.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Пиcaнa]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано16.11.06 12:33



А пък това за усилията на Ню да възстанови предишния вид??! Какво сега - трябва да сме й благодарни, че първо загуби инфото, а сега го събира??! Хайде стига!
Забравих и още нещо - нито с Ню, нито с Писана някога съм имала конфликти, нито пък съм имала лоши впечатления от която и да е от тях. Честно казано, ако Писана беше заела друга позиция при заключването на темите от страна на Ню, много повече щях да я уважавам. Защото знам, че не е лесно да работиш в екип с някого, когото не си избрал сам и още в самото начало да се случи такова нещо. Знам, че е колегиално да го защитиш и изглежда, че нямаш друг избор, но въпреки това действията на Ню бяха изключително некоректни. Не трябваше да се търпят, нито пък отказа и после заявеното желание да се върне отново...
Затова смятам, че нови избори са наложителни. Пък, ако клубарките са доволни от модератерстването на Ню, от Писана - ми те пак ще си ги изберат...
Това е моето мнение. Радвам се, че Чета (Миоки) е решила да пусне темата, защото тия дни много ми тежеше да влизам в "утихналия ни и безоблачен" клуб...



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Acя (непознат)
Публикувано16.11.06 12:34



Когато видях изборите за нови модератори не можах да си избера за кого да гласувам всички ми се струваха способни и достойни, за да заемат "длъжността", за това лично аз не гласувах.
Дори и след това, което направи Ню не побързах с обвиненията, защото прецених, че всички грешим понякога в добрите си намерения и че човек е невинен до доказване на противното, обаче ме вбеси нарушаването на правото на човек свободно да си каже мнението със заключването на темите както и заплахите че всички подобни теми ще бъдат заключвани, когато човек сгреши трябва да умее да поднесе извиненията си както и да изтърпи всички критики по свой адрес.
Относно изтритите теми първо освен че са визитната картичка на клуба съдържат информация събирана дълго време с труда на много хора различни от ню, от къде на къде срещу тях ще стои нейното име? И в тази връзка как се намаляват закованите теми като те са си същите на брой само дето срещу името на автора стои името на Ню?!Може и за повечето нови потребители никовете да не им говорят нищо и да нямат стойност но това все пак е техния труд.
Това обаче не е основната причина да не намирам Ню за подходящ модератор. Смятам че е прекалено емоционална и действа първосигнално, без много разсъждения, днес ще е модератор утре не. Качества неподходящи за един модератор.
Поправете ме ако греша. Но модератора не бива ли преди всичко да следи за постинги в разрез с политиката на клуба, и за визията на клуба да се допита и до останалите потребители, а не да се взимат еднолични решения?

P.S. нека който не вярва че изборите са опорочени да пусне тема и да се разпише всеки, който е гласувал за мод. Дали бройката се доближава до получените гласове?

Редактирано от Acя на 16.11.06 12:42.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Andrea$]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано16.11.06 12:41



Бях се зарекла да не пиша в темата, ама



Андреас, за мен онази част с бг-мамма си беше лична обида и също бих я изтрила след разговор с човека, пуснал постинга.
Модераторът не трябва да допуска изнасяне на лична информация и обиди - това е правилото. Наистина има къде да се мърда при тълкуването, но постингът е редактиран със съгласието (или може би дори молбата) на пусналия го.
Недоволни винаги ще има, това е неизбежно, но не бива да се хващаме за всяка дреболия



Тема Re: диранови [re: tswete]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.11.06 12:46



и на мен ми затри мненията и бележките и тн
сега всичко отначало
след получено съобщение за - ДОБРЕ ДОШЪЛ;)



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Пиcaнa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано16.11.06 12:46



Чудесно!
Значи почваш от моите постинги в тая тема, минаваш през всички теми в клуба и навсякъде изтриваш всякакво споменаване кой какво е казал в бг-мамма -това е "лична" информация, понеже не всички от тук четат в бг-мамма. А ако си позволя още веднъж да спомена за изгонването на Елфката от бг-мамма, може и да ме баннеш пак по правилата. Така се модерира.

Между другото ми хрумна интересна идея за анкета тук - колко от пишещите тук четат и в бг-мамма? Такава анкета има и в бг-мамма: "Бяхте ли дирска майка преди?" или нещо подобно. Спирам с изнасянето на лична информация от бг-мамма





Тема Re: До потребителине на клубанови [re: tswete]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано16.11.06 12:49



tswete, не се срамувам от това, че смятам (до кога ли?), че сме големи хора, които могат да водят нормален разговор! Не съм фен на публичния линч и скандалите, за 3 години писане тук, предполагах, че сте наясно с това?








Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Teди]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано16.11.06 12:51



Ами нека и Ню да потвърди съгласието си за редакцията и спирам да ровя по темата. Неправомерни ограничения не мога да пропусна да отбележа. Никак не бих го квалифицирала като лична обида от Ню, обаче.

Теди, [букет] ! (поради липса на подходящ емотикон тук :)



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: tswete]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано16.11.06 13:12



за Киро!


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: tswete]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано16.11.06 13:35



Според мен личните бележки са си доказателство за това, че е можело да се наруши честността на изборите и че тя е била нарушена. А колко пъти - това не можем да знаем, а и няма никакво значение. Факт е, че изборите са опорочени и то от избрания с най-много гласове. Но мен лично тия бележки не са ми били известни, когато съм заела позиция срещу настоящото модератерстване.
Възмути ме заключването на двете теми, едната на Чета - явно противопоставяща се на действията на Ню, а другата - на Теди, която се мъчеше да помири нещата и да намери изход. За мен е абсолютно некоректно обвиненият да може сам да решава края на спора, сам да има права да трие чужди мнения или части от тях, да ги заключва, да има право сам и винаги на последната дума. НЕ МОЖЕ ТАКА! Трябва решаващият да е различен от участниците в спора, които да имат еднакви права. А при нас какво стана - Ню затвори устите на всички, които дори и малко не бяха съгласни с действията й, независимо от конструктивността на предложенията им - и ние си млъкнахме послушно. Да, Андреас, съгласна съм, че тук сме по-послушни отколкото трябва! Да, мълчанието ни досега го доказва!
Не съм съгласна, че изгледът на клуба трябва да носи отпечатък само на последните модератори. А какво да кажем за създателите на клуба, за предшествениците и тяхната къртовска и безвъзмездна работа?!! Те са направили толкова много и нека, поне това, което сами са създали и подбрали, да остане от тяхно име. Не ми харесва сегашния вид на форума!
Не съм съгласна с действията на настоящите модератори - на Ню за категоричната й и крайна преценка, а на Писана - за неясно помирителския й тон.
Смятам, че нови и явни избори са наложителни.


Само мога да кажа, че Цветето изключително точно е предала всичко което и аз исках да кажа!!!
Най-малкото едни нови избори не биха застрашавали новоизбарните модератори, ако са толкова убедени в правотата си!
Ако си убеден, че си спечели честно и почтенно един двубой, не би се поколебал да го докажеш отново, нали?! Но виж ако не си играл честно, се вкопчваш в купата и си готов да браниш трофея на всяка цена, като едногодишно дете докопало на пясъчника чуждата кофичка. Жалка картинка!
И не само това, но си готов и да залепиш /образно казано / устата на всеки осмелил се да заяви, че "Царят е гол".
За мен това е недостойно не само за модератор, но и за обикновен човек. Влизала съм в полемики с много хора, но никога не съм изпадала до там да нанасям лични обиди, да изкарвам чужди кирливи ризи на показ или пък да се опитвам да накарам някого да млъкне.
Всеки има право на мнение и позиция - особено в този клуб, винаги е било така!
Досега ............



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано16.11.06 14:11



Никога не съм се включвала в скандалите ставали тук в клуба/те не са малко/. Смятам ,че всичко което има да се обсъжда е добре да бъде тук, а не на лични бележки както става винаги. Всички пишещи тук имат право да знаят какво става.
Не намирах промяната на клуба за нещо толкова страшно, а и беше поправимо. Но не одобрявам заключването на двете теми!
Чета ,мисля,че след тази бележка веднага е трябвало да спреш гласуването.
Аз съм за ново явно гласуване.

Златко и Стоян

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано16.11.06 15:47



Хубаво е хората да се разбират помежду си.
Ако това ще стане с нови явни избори, аз съм - ЗА.
Според мен това е единствения изход от създалата се ситуация.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор anamari (новак)
Публикувано16.11.06 16:36



Аз съм от редовно четящите и рядко пишещите, но сега искам да подкрепя идеята за нови избори с явно гласуване и дано патърдиите да утихнат вече. Мисля, че модератора трябва незабележимо да присъства в живота на клуба и да се намесва само при крайна необходимост, а не да дирижира властно всичко и всички. Заприличахме на женския клуб по джавкането една срещу друга, не ни отива всички сме големи жени и разумни майки, надявам се!



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: anamari]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано16.11.06 16:51



Напълно съм съгласна с мненията на Tedulina и anamari. Мисля, че е крайно време този въпрос да се реши цивилизовано и да престанат споровете, като се направи явно гласуване и да няма повече разправии. На предните избори гласувах, но дори не съм се и замисляла, че могат да се манипулират резултатите. Много жалко за всичко, което се случва и дано скоро нещата да си дойдат по местата.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Grami ()
Публикувано16.11.06 16:57



Отдавна не пиша тук, но чета когато имам време.
Обичам клуба и имам много приятели тук.
Имах рамо на което да се опра и винаги съм срещала разбиране.
Не бях влизала няколко месеца и това което видях тази седмица не ми хареса.
Подкрепям Чета!!!
Момичета, все пак сме големи хора и сме майки, ако се дракаме тук по този начин ,всъщност какво постигаме?
Тук винаги е царяло разбирателство и спокойствие. Идеята е да можеш да споделиш, да се оплачеш, да поплачеш, да ти дадат съвет! А не да си играем на кой е По-По- Най!.
Подкрепям нов избор на модератор.
Пожелавам успех на новия избор и много търпение и професионализъм на новия Модератор!



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Пиcaнa]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано16.11.06 18:21



Почна да говориш като българските политици докопали се до власт.
Какво толкова като си или не си модератор?
Виждаш какво е желанието на народа, организирай едни избори, а като имаш желание се кандидатирай за модератор.



КРИВА НИВА ШАМПИОН

Тема ЗА НОВИ НОМИНАЦИИ И ИЗБОРИнови [re: tswete]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано16.11.06 18:31



Предвид новоподнесената информация и създалата се ситуация в клуба ни, подкрепям мнението на цвете:

В отговор на:

Смятам, че нови и явни избори са наложителни!



Освен това според мен те трябва да бъдат проведени с наличието на контрол, за да бъдем всички тук сигурни, че нарушения този път няма да има!!!
Съгласна съм с позициите на повечето потребителки, писали днес по темата. И по-конкретно с тези на Чета /"смятамe, че е наложително провеждане на нови номинации и избори с явно гласуване, както и връщане на правата на един от старите модератори за определен гратисен период, докато новоизбраните влязат в ритъм"/, на джеминариус /"ако не бях пропуснала събитието, съвсем искрено каzвам, от поzицията на бивш модератор, още в началото бих дала предложение иzборите да не са с анкета, а да са явни. Във всички клубове така е нормално да се иzбира модератор и след като има съмнения, ..., мисля, че е редно и честно иzборите да се проведат наново"/, на андреас /"заключването на темите срещу самата нея не беше достоен ход", "тези бележки в случая въобще не са доказателствен материал, че Ню е фалшифицирала изборите. Те само показват, че тя е тествала и алармирала за наличието на такава възможност. Останалото е в сферата на догадките/, на цвете /"според мен личните бележки са си доказателство за това, че е можело да се наруши честността на изборите и че тя е била нарушена. А колко пъти - това не можем да знаем, а и няма никакво значение", "нито с Ню, нито с Писана някога съм имала конфликти, нито пък съм имала лоши впечатления от която и да е от тях", "нови избори са наложителни. Пък, ако клубарките са доволни от модератерстването на Ню, от Писана - ми те пак ще си ги изберат"/, на Лени /"най-малкото едни нови избори не биха застрашавали новоизбраните модератори, ако са толкова убедени в правотата си! Ако си убеден, че си спечелил честно и почтено един двубой, не би се поколебал да го докажеш отново, нали?! Но виж, ако не си играл честно, се вкопчваш в купата и си готов да браниш трофея на всяка цена ... Жалка картинка!"/, на милена /"смятам, че всичко което има да се обсъжда, е добре да бъде тук, а не на лични бележки, както става винаги. Всички пишещи тук имат право да знаят какво става. Не намирах промяната на клуба за нещо толкова страшно, а и беше поправимо. Но не одобрявам заключването на двете теми! Чета, мисля, че след тази бележка веднага е трябвало да спреш гласуването. Аз съм за ново явно гласуване."/ и на Тедулина /"Хубаво е хората да се разбират помежду си. Ако това ще стане с нови явни избори, аз съм - ЗА. Според мен това е единственият изход от създалата се ситуация."/!!!
Ако отворите темите, в които остро се критикуваше Ню и поведението й, ще видите, че тогава аз пламенно се изказвах в нейна защита. С нея се познаваме лично и отдавна, харесвам я много като човек и гласувах за нея. Пак бих я подкрепила, ако не бяха сторените от нея грешки СЛЕД първоначалната й грешка /промяна във визията, подредбата на клуба и загуба на част от важна за клуба информация/. След поднесените от нея извинения и труда й по връщането на темата на Дебора Ню обаче, за голямо мое СЪЖАЛЕНИЕ, смени посоката и курса си на поведение /... защо, Ню, не можа ли да потърпиш още малко?!?... щеше да е за добро.../ - стана видимо докачлива, агресивна и нетърпяща чуждо мнение, заключи рязко въпросните две теми, което вече на мен не ми се хареса също. Сега като знам вече и за реално съществуващата възможност изборните резултати изобщо да не са били коректни, ами... промених си отношението и позицията и аз, сори...
Позволявам си да се обърна към сегашните модераторки:
Мили момичета! От сърце се надявам и искрено се моля сега да реагирате достойно и нормално, а именно в най-скоро време да насрочите нови номинации за модератор, а след това и избори, които да се извършват под контрола примерно на Елф /временно да й бъдат върнати модераторските права/. Така ще докажете на всички тук, и гласували за вас, и гласували за някой друг, че вие самите също ИСКАТЕ честни избори и не се боите от резултатите им. Разбира се, че предвид новата информация от днес е доста вероятно потребители, които ПРЕДИ са гласували за някоя от вас двете, този път да не гласуват - напълно нормално и предвидимо е. Затова призовавам още отсега да не се правят обобщения и погрешни изводи накрая... от рода на... ето реално колко хора са гласували за Ню и Писана... значи те са фалшифицирали изборите преди коренно... това ще бъде грозно и обидно... и невярно!!! Ню и Писана, аз лично ви ценя като личности, потребители, майки, считала съм ви винаги за виртуални /и не само!/ приятелки, уважавам ви и ви харесвам, но сегашната ситуация мисля, че е ясна... много ясна... направени са грешки, които влекат последици след себе си... неизбежно е... просто... затова и аз заставам зад твърдата позиция да има ново гласуване!!! Това беше от мен. Дано остана ПРАВИЛНО разбрана!!!

Редактирано от desykv на 16.11.06 18:44.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Kapakoлю]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано16.11.06 18:34







Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Andrea$]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано16.11.06 18:43



Хайде, спомени трети път Елфа и бг-мамма, пък дано ти олекне





Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор ani_vk81 (щастлива)
Публикувано16.11.06 18:56



Аз също съм за нови,явни избори на мод

Редактирано от ani_vk81 на 16.11.06 18:57.



Тема Re: Едно важно уточнение!нови [re: cchery]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано16.11.06 18:57



и неуважение също...

някак обидно иронично звучи...



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Kapakoлю]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано16.11.06 19:00



В отговор на:

Почна да говориш като българските политици докопали се до власт




Май не се познаваме с теб? Така съм писала винаги, справка- всичките ми публикации

В отговор на:

Какво толкова като си или не си модератор?




Много уместен въпрос, лично на мен ми е все тая, но като гледам борбата, явно другите не го чувстват така ...







Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Andrea$]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано16.11.06 19:04



С част от нещата, които казваш, съм напълно съгласна, както вече написах в първия ми постинг в тази тема тая вечер!

Но ето с това
В отговор на:

Точно политиката на дисциплина и дресираност на клуба, която провеждахте никога не съм харесвала и подкрепяла. Никой не пише вече по темата, щото на никой от новите пишещи в клуба не му пука кой ще е модератор. Темите не спряха да си текат по време на цялата дандания след изборите. Пука им само на 15-тина стари потребители, включително и на мен - поради сантимент към клуба.



не мога да се съглася, защото никак не съм усещала да се провежда такава политика на дресираност на клуба. Освен това сега може на повечето потребители тук да не им пука кой точно е модератор, но дали този непукизъм ще е вечен?!?



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Пиcaнa]  
Автор ivka1O (ПРИЗВАНИЕ МАЙКА)
Публикувано16.11.06 19:41



Аз съм една от старите потребителки,която във този клуб се регистрира за пръв път,когато имах нужда от подкрепа и съвет.Повечето от старите потребители във този клуб, знаят моята история,и през какви перипети съм минала.Напоследък обаче не пиша а съм само като читател,защото повече от темите,като захранване и т.н са далеч от мен.
Стана ми болно след всичко,което се случи напоследък.
Момичета не искам да заставам на страната на никой и не искам да съм съдник,опомнете се.Големи,зрели жени и майки сме.Всички наскачаха срещу Ню.Добре,сгрешила е,извини ви се.Кой от вас е безгрешен?Нека тази,която се чувства безгрешна тук и сега каже.Всички грешим,защото преди всичко сме хора.Защо трябва по-този грозен начин,да се решават нещата.
Мисля,че въпреки грешката си Ню се опитва от няколко дни да я поправи,като въстанови наново изтритата тема.
Сега за изборите.След като е имало съмнение,че изборите не са реални,защо не беше прекратено гласуването?
Това е което исках да каже.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: ivka1O]  
Автор ПиcaнaМодератор (Консерва)
Публикувано16.11.06 19:45



В отговор на:

Сега за изборите.След като е имало съмнение,че изборите не са реални,защо не беше прекратено гласуването?




Това е само един пример, че безгрешни хора няма



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Tinkerbell (the bright side)
Публикувано16.11.06 21:12



Против нови избори!
Този клуб при сегашния си брой потребители няма нужда от двама модератори. Писана е достатъчна.
Всъщност и тя да си каже дали се наема да се справи сама.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Tinkerbell]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано16.11.06 21:17



Според мен една от най-важните роли на модератора е да бъде проактивен и да съблюдава добрия тон. Всеки ден тук влизат нови и нови бъдещи майки с въпросите, които ние преди години сме си задавали. За мен мода е този, който да им подаде ръка, да им намери линка към вярната тема (знаем как работи търсенето тук) и същевременно да не отблъсне "старите пушки" като нас. Да има мир и любов и всеки да има защо да влиза

. Не че съм върха на модераторите или поне средно успешен такъв, но така си го представям - за мен лично флагчето след името на някой винаги е значело много и мнението му или дори само това, че се е включил в темата ми, ми е било ценно. И ценно го прави именно доверието на хората, които са му дали флагче,то не е просто парцал, който да развяваме насам-натам.

Не можах да проследя в детайли разразилата се буря тук, но каквото и да е станало, предлагам ви да сложим кръст и в изборите със "служебна номинация" да се включат и Ню и Писана, все пак за тях са дадени немалко гласове. Целувки, момичета, стига спорове



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Пиcaнa]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано16.11.06 21:23



Здрасти


Аз съм Караколю Дрила
Предимно чета, рядко в пиша в този клуб, но имам дете и отсявам полезната информация която ми давате.
Мислех да те питам защо избягваш въпроса с изборите, но видях че Ню е пуснала тема. Разбрах че сте приятелки - благородно от твоя страна. Браво и благодаря!!!
Мисля, че нямам право да правя номинации и да гласувам, но мисля че ставаш за модератор след това което направи. Продължавай все така. Успех!!!

КРИВА НИВА ШАМПИОН

Тема Андреанови [re: Andrea$]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано16.11.06 22:06



Пусни такава тема-анкета, че мен ме сърбят пръстите...


Много ми стана интересно наистина колко от "тукашните" влизаме и в бг-мама!!!



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано16.11.06 22:20



Добър вечер!
Съжалявам, че чак сега се включвам...отново, но през деня ми беше невъзможно да пиша.

В отговор на:

Andrea$ написа:
Чета, да изнасяш пред всички лични бележки от който и да е е най-малкото неетично.



Права си, но само до някъде. В случая, мисля че беше наложително.

В отговор на:

Kapakoлю написа:
Чета, яко си го овапцала с тия избори



Ето това е най-точно и най-кратко казано в едно изречение истина за това което сътворих. Абсолютно си прав, направих голяма грешка, точно накрая и искам да си го призная и да се извиня на всички за това.
Момичета и момчета, извинявайте!
Не мога да върна времето назад, но се надявам, че новите ще се поучат от грешката ми и няма да я повторят.

Надявам се, че изборите ще бъдат проведени коректно този път. Бих искала да помоля администраторът да проконтролира вота, за да няма съмнение, че е проведен както трябва и резултатите са действителни. Също гласовете на потребители с регистрация на по малко от месец да не се отчитат.

Благодаря на всички за мненията!


чаша бада

Тема Re: Андреанови [re: desykv]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано17.11.06 05:16



В тоя клуб анкетите ги пускат само модераторите - чисто техническо ограничение

.



Тема Re: Андреанови [re: Andrea$]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано17.11.06 07:46




Мога ли да пусна анкета?
да
не


Гласувайте


чаша бада

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Acя (непознат)
Публикувано17.11.06 08:44



Чета, не съм съгласна с това, гласовете на потребители по-малко от месец да не бъдат отчитани, защото аз например съм потребител от април 2003, а ако ми погледнеш профила съм регистрирана на 19.10.2006 г.


Мисля, че и Цвете спомена за подобен проблем.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Acя]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано17.11.06 09:04



Говорих с някои от мамите и те ми казаха същото.
Гледах профилите на някои и девте дати които видях са 17.10 и 19.10. По груби сметки докато приключат номинациите и се пуснат изборите, ще е минал месец от "регистрацията".
Един вариант на решение на въпроса е да се пише на Киро, другия е да изберем някой към който да се обръщат момичетата (и момчетата) с такъв проблем...
Това измислих на първо време.
Ако имате други идеи, давайте да ги обсъдим.


чаша бада

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор GoldenEyeful (just mom)
Публикувано17.11.06 10:18



Не мога да повярвам! Не съм никоя да съдя, а пък и съм малко позната в клубчето, но принципно е
много несправедлива и неетична постъпка!



Тема Re: Андреанови [re: Чeтa]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано17.11.06 10:25



Don't worry, I'am sure it's just your imagination!





Тема Re: Андреанови [re: Чeтa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано17.11.06 10:27



Явно дълго време съм живяла в заблуда

.
Не, че сега ми стана ясно как се прави тоя номер... Ще трябва да поровя в хелповете.



Тема Re: Андреанови [re: Andrea$]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано17.11.06 10:43



Ако искаш хвърли едно оче на клуб Въпроси и помощ или нещо такова беше. Там го има сорса на анкетата в темата на Фукла




чаша бада

Тема Re: Андреанови [re: Чeтa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано17.11.06 11:11



Да, мерси. Като гледам тоя сорс ми се изяснява защо анкети в нашия клуб се пускат само от модовете по принцип :). Ей сега ще го изтествам и аз.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано17.11.06 13:25



Не само на 17-ти и 19-ти е станало мазалото с профилите на моя профил пише, че съм регистрирана на 18.10.2006г, а всъщност регистрацията ми е от 2004г.





Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Acя (непознат)
Публикувано17.11.06 13:28



Оки, разбрано!

Редактирано от Acя на 17.11.06 13:29.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Aдpиaнa]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано17.11.06 13:53



Добре, отбелязвам те и теб.
Ако има още някой да свирка!


чаша бада

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано17.11.06 22:11



Както всички и аз искам да си кажа моето мнение за случващото се в този клуб:
1. Чета, не само че беше неетично постването на бележките от ню към теб, но и некоректно. Незнам какво си целя с тази си постъпка, но на дали е имало положителна нагласа. Вината за случващото се в момента е изцяло твоя. Видях, че си се извинила, което ти прави чест.
2. Не ми хареса отношението към новите модератори. Ти като бивша такава мисля, че доброволно сдаде поста, а след това толкова настървено се нахвърли върху Ню, все едно насила е трябвало да се откажеш от модераторството. Тя беше модератор и е сметнала, че трябва да преустрои клуба. Нещо за което я привествам, защото има нужда от малко раздвижване. Направи глупостта да изтрие тема, значеща много за хората тук, е поправи си грешката възстанови по-голяма част от информацията. Плюс това си взе и бележка за действията...........
Чета, нима ти не грешиш?
Не ти прави чест като бивш модератор (незнам поради какви причини се отказваш, но на първо око май не ти се ще да го правиш, съдя по действията ти) да предизвикваш подобни скандали. Всичко можеше да мине кротко, ако беше пуснала бележка на Ню и да и обясниш какво е направила, а тя както и сега щеше да възстанови инфото, но не ти търсише показност и видяхте ли няма по-добър модератор от мен! Нещо не разбирам може би и аз съм лош потребител?
Това е излях си душата
п.с Не познавах Ню до преди 2 дена.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Nasinda78]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано17.11.06 23:49



Съжалявам, че не си разбрала каква беше целта на всичко което направих/ме до тук (въпреки, че предполагам си чела първият постинг на тази тема), за това ще се опитам да ти обясня.

Първо искам да заявя, че се отказах от модераторството доброволно и по собствено желание.
Второ освен изтритите теми, от които не цялата информация е възстановена - особено часта в която много момичетата положиха усилен труд (визирам библиотеката с линковете към стари теми, за чието възстановяване ще трябвада се положат доста усилия), реформите в клуба и всичко останало което смятам за неуместно, Ню направи една основна глешка и това е, че се опита да затвори устата на критиката по толкова бецеремонен начин, че обиди потребител, който не беше заслужил с нищо отправените към него думи, че заключи тема, която целеше да успокои страстите.
Трето като добавим и съмнителната коректност на проведените по-рано избори, сметнах, че е необходимо да се проведат нови такива.

Един път се опитах на намекна, че не всичко с проведената анкетата е наред, втори път аз и част от потребителите на този форум писахме до администратора на кубовете, който поради заетостта си отказа съдействие в нормален срок.
Всичко това ни принуди да пуснем публична тема, с която потребителите на този клуб да решат трябва ли да има нови избори или не.

Мнозинството реши, така че мисля темата за приключена.


чаша бада

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор bezdelnicaМодератор (непозната)
Публикувано18.11.06 00:08



че обиди потребител, който не беше заслужил с нищо отправените към него думи, че заключи тема, която целеше да успокои страстите.

Чета, кой потребител обидих и какви думи отправих към него?
Ако визираш Теди, с нея се разбирам прекрасно и сме си говорили дълго на бележки. Ако искаш, да ти ги копирам

?
Ако изтипосаните мои бележки в темата, наричаш НАМЕК, не знам, какво би станало, ако беше решила да действаш активно.
За пореден път съжалявам за откровеността си, че още същия ден като пусна анкетата за модератори, ти написах, че може да се гласува до безкрай от един и същ компютър. Само аз ли съм разбрала това? Аз ли съм най-остроумната в този клуб, та никой друг не е разбрал, че тази анкета е такава?
Аз не пазя твоите бележки, да ги пейстна тука, за да видим, ти какво си отговорила и да правим разбор... Но надали и щях да го направя.
И тогава ми казваше, че си гласувала за мен, а сега колко съм недостойна и как не ставам за тая работа.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано18.11.06 00:10



Напротив разбрах сегашните действия и по тях нямам възражения. Имам забележки към действията ти от преди една седмица.
Мисля, че всички разбраха, че Ню е сбъркала, защо продължаваш да я принизяваш до степен некадърност. В този клуб освен стари потребителки има и много нови, които с нетърпение чакат някой да им помогне. Тях не ги интересува каква тема е имало с какви линкове, от кои потребители. Те просто искат съвет. Защо пренебрегваш тази не малка част от новите момичета, а като одавник за сламка си се хванала за старите клубарки.
Тук права имат всички.
Не смятам, че Ню не е виновна, напротив, но чак пък такова раздухване мисля, че е малко пресилено. Това е моето мнение и неангажирам никой с него.
И още нещо: Кой определя кое е мнозинството?



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: bezdelnica]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано18.11.06 00:24



Както казах, за мен темата е приключила, но щом държиш...

обида:
Ню написа:

В отговор на:


Ти пак, cchery, забелязвам, че се правиш много оборотна и искаш да си в събитията, но изобщо не те познавам. Не съм те забелязвала дори.




намек:
Миоки написа:
В отговор на:

Най-честно (по мое мнение) ще е да се проведат нови избори за мястото на Ню.

Първо: защото първите избори бяха с анкета, в чиято честност аз много се съмнявам (имам си причини)...




Гласувах за теб, защото те смятах за подходяща за модератор, но след действиятат ти промених мнението си. Съжалявам, но до колкото си спомням си говорихме за триенето след като ти дадоха правата и те предупредих да внимаваш с него...
Извини ме, че ти изтипосах бележките пред всички, но не ми остана друг избор. Не исках да те злепоставям пред целия клуб, за това писах първо на Киро. Някой беше копирал по-горе неговият отговор, така че сигурно си го прочела.

Какво сте си говорили с други потребители не ми е работа да знам, а и честно не ме интересува.

Вече започнах да се повтарям, за това за мен тази тема е изчерпана.


чаша бада

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Nasinda78]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано18.11.06 00:36



Винаги съм се старала да отговарям на всички, на които мога да помогна без значение нови ли са или стари. Не съм пренебрегвала абсолютно никой, който се е обръщал директно към мен, старала съм се да помогна на всяко момиче в темата за пробите на лентички и снимки. По теми, които съм имала какво да кажа съм го казвала. Не ме обвинявай в незаинтересованост, защото не е вярно и всеки един потребител който посещава редовно клуба може да го потвърди.
Аз ценя труда на момичетата които пишат тук били то нови или стари. Никога не съм нагрубила или натирила някой само защото не го познавам.
Човек съм и аз съм правила грешки, но тогава съм си понасяла упреците. Ако някой е имал нещо против моят начин на работа да го е отнесъл до администраторите, както направих аз.

Мнозинството в случая е съвкупността от пишещите тук. Който е бил заинтересован от тематиката е дал мнението си.


чаша бада

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор bezdelnicaМодератор (непозната)
Публикувано18.11.06 00:43



Мда... изчерпана е, разбира се. Какъв е смисъла да се разправяме тука? Така можем да се репликираме до Коледа и всяка да оправдава себе си в постъпките си. А истината е, че ти се впи като питбул в мен и ако не бях се отказала от всичко това, беше готова да пишеш и на папата. Работата взе да намирисва на психопатство...
Аз се извиних за постъпката си, но това беше глас в пустиня. Ти, обаче, като каза за анкетата: "Момичета, момчета, извинявайте!"... много мъдро прозвуча. Край - всичко е наред вече.
Чери първа скочи да ме обижда, както и всеки друг, който съм... ах, Боже, наранила... Направих хилав опит да се защитя, но видях, че това е невъзможно.
Бог прощава, но Чета - не

.

И след като ти е толкова мил клуба и винаги си искала да бъдеш полезна за него, що се инатиш и не си постнеш статията за онези отровни растения, дето се унижих да те помоля да ги сложиш в темата на Дебора? Нали уж я беше сложила там, за да е полезна за майките..., за да я четат? А сега - НЯМА ПЪК! ТИ ЩЕ МИ КАЖЕШ!... нали? Има нещо такова.
Хайде, поплюй ме малко, но утре като събереш дружинката. Сговооорна дружина.........
Аз пак млъквам като една сдържана и мъдра Мадам, каквато трябваше да бъда, като ми сложат след ника това М.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: bezdelnica]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано18.11.06 01:07



Мдам...гледам че и мен започна да обиждаш...ок психопатка ме наречи или както искаш.
За това, че не съм пуснала още материала си имам причини и те не са, защото ти си модератор или защото си ме помолила да го пусна, а защото в някои от линковете липсват картинки, тези които бях сложила тогава не се отварят, а още не съм намерила подходящи.
Не съм те "плюла", но ако така приемаш критиката, твоя воля! и да, трябваше да бъдеш по-сдържана, така нямаше да си навлечеш неприязънта на доста от момичетата, които преди те харесваха.

п.с. моля те, ако имаш желание цитирай постинга, в който cchery те обижда.


чаша бада

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор bezdelnicaМодератор (непозната)
Публикувано18.11.06 01:26



В отговор на:

Мдам...гледам че и мен започна да обиждаш



Наистина ли така ще извъртиш нещата? Ти по мен изля тон помия, а това, че съм определила постъпката ти като психопатска, ще изкара мен нападателната и тази, която обижда...


п.с. моля те, ако имаш желание цитирай постинга, в който cchery те обижда.


А това защо? За да прецениш ти, дали е бил обиден или не?! Остави аз да си направя тази преценка. Може ли?
Казах ти, можем да се разправяме до Коледа. Нямам нито нерви, нито желание за това. За мен това, което правиш е психопатщина и ти го казах. Ако се почувствах безкрайно обидена за това - моля, темите са отворени за "интелигентно линчуване" /според теб/. Да, аз казвам прямо нещата, а ти по-завоалирано? И какво от това? Става въпрос за едно и също нещо.

Нима някой от тези, които са ме подкрепили да стана модератор е очаквал от мен, че ще си сменя стила на писане, начина на мислене и ще си променя характера ли? Защото имам някаква титла?

Казваш, че си помагала на всеки. Аз - също. Хайде да се хвалим, кой какво е правил, ама поименно, за да не стават фалшификации.

Чета, нямам какво повече да ти кажа. Всъщност, имам, но не ми се казва... Просто не ми се занимава повече. Много мразя дребните неща и дребнавите хора. Отегчавам се до смърт от това.

Хайде, млъквам вече...

Редактирано от bezdelnica на 18.11.06 01:33.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: bezdelnica]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано18.11.06 09:34



Щом се споменава моето име, май трябва да напиша и аз няколко изречения...
Стана ми обидно за заключената тема, затова потърсих обяснение от Ню на лични. Получих го. Вярно, не ме убеди достатъчно, но разбрах посоката на мислите и реших да не задълбавам.
С Ню имахме малко работа на лични и я свършихме заедно.
Разбирам се и с двете ви, мога да работя и с двете ви, но и на двете ви съм казала, че зад гърба на другата не говоря.

Кой ми е по-близо до сърцето (публична тайна е, че има такъв) в създалата се ситуация няма значение. Има значение, че въпреки скандала започнахме да работим заедно, в една посока. Много се зарадвах и на желанието на мама surfline да помогне... на всички ни е мило клубчето, значи има надежда





Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано18.11.06 13:42



Чeтa,не става въпрос само до заинтересованост.Прочитам всичко което се изписва в тази и останалите подобни теми , ама няма какво да кажа по въпроса.Защото моето мнение няма да бъде взето под внимание.По същата причина няма да номинирам никого за мод, а още по-малко пък ще гласувам за такъв.И причината е , че не "мнозинството" избира модератора, а малцинството(съжалявам за думата, друга не ми доиде на ум...

).Като погледнеш реално на ситуациата много малко момичета се включват в темите с мнение, различно от твоето.
Подкрепям Насинда с две ръце.И искам да добавя само ,че които и да стане модератор, ще се случи същото.Айде да речем няма да е заради забърсана тема-защото вече видяхме последствията от едно такова действие,ама ще е за нещо друго, което няма да ти хареса...
Чета, никои не казва ,че си била лош мод.Дори ако искаш се върни!Но трябва да разбереш, че никой няма да работи както ти ,и всеки има мнение и виждания различни от твойте.Не те упреквам за нищо, но трябва да приемаш действията на новите модератори и да се доверяваш на тяхната предценка.Защото именно това правеше "мнозинството , докато ти беше мод, и дори на някой да не му е изнасяло, не е правил драми от това.Тук сме за да си помагаме, а не да се караме, още повече ,че дори не се познаваме.Нека поддържаме един добър тон, и които има да казва нещо на някого това да става на лични.Мен не ме касае да речем мнението на някого за друг...тук съм просто да чета и това правя, но напоследък чета много негативни мнения...
Желая ви успех с новите избори , и дано новите модератори бъдат избрани според вкуса ви!



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: lesna]  
Автор Acя ()
Публикувано18.11.06 14:53



Мнението не е само на Чета, ако беше само нейно никовете на останалите дето е изброила за какво са?Ние не сме никой?Или сме марионетки без мнение?
Чета и Елф доколкото разбрах сами са решили да се откажат от модераторските си места. Така че обвиненията са безпочвени. Всеки има право на мнение, но ако не го изкаже няма как да бъде взето под внимание.
Обърнете внимание и на изказването на служебния ни мод, че добрия модератор е незабележимия. В тази връзка Ню въобще не се държа като такава. Аз съм доста одавна в клуба и инфото събирано в закованата тема го нямаше, поне не всичко, събирало се е доста време и понеже някой е решил да го трие ние трябва край веднага да му се доверим, и нищо да не споменаваме, нали тази информация е събирана в помощ на всички момичета, да е събрана на едно място и систематизирана за да е лесно на всички. Това не е стила на Чета или Елф ами е такъв още от времето преди да изберем тях за модератори.
Не това обначе е основния проблем, а неравнопоставеността, ние не сме модератори и нямаме право на мнение различно от него защото ни се заключват темите от къде на къде!!!
Искам да попитам Ню къде и с кои точно думи те обижда Чери, че думите ти към нея са много меко казано груби?

Елена 10.11.2003
Габриела 13.09.2006

Редактирано от Acя на 18.11.06 14:54.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Acя]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано18.11.06 15:27



Ася, не обвинявам никого.Изказах мнението си , и го смятам за правилно., въпреки ,че няма да бъде взето под внимание

.Не съм написала никъде ,че момичетата които подкрепят мението на Чета са никои!Още по- малко марионетки..., съжалявам ,че въобще писах по въпроса..
Както и да е.
Лек ден



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: lesna]  
Автор Acя ()
Публикувано18.11.06 15:50



аз пак питам защо да не бъде взето под внимание?
не си писала никъде че сме марионетки вярно е, но излиза от постинга ти, че само Чета е обидена и че нещата иска да става както само тя еднолично си е решила, което няма нищо общо с действителността.
Защо съжаляваш че си писала?Хубаво е човек да има позиция, сподели я!



Елена 10.11.2003
Габриела 13.09.2006

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: lesna]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано18.11.06 15:52



Започвам по ред:
1. Човек като няма какво да каже, не го казва. От дългия ти постинг излиза, че, независимо дали знаеш какво имаш да кажеш или просто искаш да жегнеш Чета, казваш много неща.
2. Не е много ясно какво е мнението ти, освен свързаните с Чета нападки, но, след като аз съм втората, която пише по темата - явно се взима предвид.
3. Откак съм в Майките на Дир-а за първи път виждам да се затриват теми, да се променя изцяло вида на първата страница като грейне на челните места името на 1-та нова модераторка. И това не ми харесва никак.
4. Със заключването на темите с дългия защитен постинг от страна Ню, показва, че точно тя - и то в началото на работата си като мод, не затича чуждото мнение. Че тя държи на принципа - "аз като говоря, другите ще мълчат" и "the rest is silence". С тези принципи, не се модерира в клуб за ВЗАИМОПОМОЩ.
5. Може за вас да е странно, но не само Чета има достойнство.
6. И - да - на мен са ми вкусни разни неща, но хора не ям! Надявам се избраните модератори да са достойни, коректни, неконфликтни и търпеливи.
7. А който заявява, че няма да гласува и т.н. - просто бяга от отговорност. Вместо настоящия ти постинг, би могла да номинираш и избереш Ню за модератор, а явното гласуване ще ти даде възможност да обясниш защо.

Но, както вече Ню показа, все искате да имате последната дума.
Решила съм да подкрепя Чета след заключването на двете теми, намерих кю-№ й в профила й и се свързах с нея. Не съм си говорила преди с нея, не сме създавали "плаващи пясъци", в които Ню да попадне. Нейните собствени действия и позиции я вкараха в тях.
И всеки път като обиждате позицията на Чета, знайте, че обиждате и всички останали, които са застанали зад мнението й и не им се сърдете, че се чувстват обидени и ви отговарят... А точно така се зараждат конфликтите и негативните мнения!





Тема Re: До потребителине на клубанови [re: tswete]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано18.11.06 16:19



Не съм искала да обидя никого с постинга си!





Тема Re: До потребителине на клубанови [re: lesna]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано18.11.06 16:41



Не виждам защо трябва да съжаляваш, че си писала по въпроса. Ако си очаквала, че няма да се появи някой който ще ти опонира, по-лошо за теб.
Казваш, че малцинството избира модераторите.... На избори президента го избират тези, които са отишли да гласуват и другите, които са предпочели да си останат вкъщи нямат право да се сърдят за избора на гласувалите и оправдания от сорта "ами защо да гласувам като моят кандидат няма да бъде избран" показват чиста липса на заинтересованост.
Много малко момичета се включват с мнение различно от моето...мислиш, че аз съм виновна за това, така ли? Тук всеки може да изкаже мнението си стига да желае - личен избор. Ето, ти си против някои мои постъпки и го изказваш.
Никога не съм си мислила, че съм идеалният модератор и по-добри от мен няма, напротив сигурна съм че има много по-добри от мен. Не страдам от мания за величие. Не еднолично аз определям кой да бъде мод на този клуб. Вярно е, че всеки има стил на работа, но все пак трябва да се спазват някои правила, защото този клуб е на всички пишещи и четящи в него, а не собственост на модератора. Не мога да се доверявам сляпо на някой, само защото той има жълто флагче зад името си, аз имам мнение и го изказвам. Ако желанието за нови избори беше само и единствено мое, нямаше да се стигне до провеждането на нови такива и съм сигурна, че добре го знаеш.
На няколко пъти се е случвало при спорове в клуба да приканям който толкова е против моите действия и решения да се отнесе до администраторите на форумите. Нямам нищо общо с това, че този някой не го е направил - отново личен избор.
И накрая, модераторите ще бъдат избрани от активните потребители на този клуб и аз ще приема решението им без значение дали ми харесва или не.


чаша бада

Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Чeтa]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано19.11.06 13:05



Чета , аз лично съм много възмутена. Но не от Ню, а от теб. Явно много ти липства модераторството и имаш голям мерак да станеш пак с великото м след ника. Айде стига подкокоросва останалите да плюят по Ню. Те с Писана са модератори и имат право да модерират клуба както смятат за добре. По тази твоя логика ми никой не трябва да става мод освен теб щото ще работи различно от теб и това няма да ти хареса. Е не ти прави чест. Можеше да и пуснеш лична и да и обясниш какво смяташ че е направила, а не да вдигаш олелия до Бога. Много от нещата които си правила като мод не са ми харесвали, но трябва ли да занимавам с това клуба. Не ви ли прави впечатление че все по малко хора вече влизат в клуба. Ако не спрете с тези глупости скоро ще си останете 10 - 15 майчета да си се карате на воля щото явно вече няма кво да си кажете друго. А другите ще се срещаме в Бг- мама явно.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Raboteshtata]  
Автор Acя ()
Публикувано19.11.06 14:00



и с какво подкокоросва някого???
трябва да остави да я обвиняват без да има право да се защити?
и за пореден път очевидно не само на нея не и харесват постъпките на Ню, повярвай ми нямаше да се обърне внимание на темата ако всички бяха доволни.
и пак питам защо смятате че Чета иска само тя да е мод?ТЯ САМА СЕ ОТКАЗА!!!
Всеки допуска грешки, но е нормално след това да се извини, а не да се надува и да се сърди, че другите забелязват грешките и са обидени. Всичко щеше да приключи още с първата тема, ако Ню не беше превишила правата си пишейки мнението си при това с лични обиди към друг потребител, без да дава право на никого като заключи темите.
И пак наблягам на думите на служебния ни модератор!Добрия модератор е незабележимия модератор.

Елена 10.11.2003
Габриела 13.09.2006


Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Acя]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано19.11.06 19:04



Ася не мислиш ли, че ако Чета беше пуснала лична на Ню да и обясни какво е направила и как ще се реагира всичко отдавна да е поправено и да не се е и разбрало. Помниш ли темата която пусна Чета тогава "НЮ как можа". Ню се извини многократно още в началото. Не смятате ли че всеки нов модератор има нужда от напътствия от старите. Защо Чета направи този проблем огромен вместо да я посъветва веднага и да се разреши проблема. Аз лично спирам да се занимавам с това, че отдавна ми омръзна тази тема.



Тема Re: До потребителине на клубанови [re: Raboteshtata]  
Автор Acя ()
Публикувано19.11.06 21:48



Ами вероятно си права, и така и щеше да стане, ако Ню не беше заключила темите с обидния си постинг!
Както многократно подчертах той ме ядоса и беше основната причина името ми да стои в първия постинг на Чета, значи човек греши извинява се и се държи подобаващо, а не се нахвърля върху засегнатите, още повече да заключва темите така безпардонно. Усещам, че вече се въртим в омагьосан кръг, но да повторя, че поведението на Ню не бих могла да оценя като подходящо за мод, поради същата причина поради която примерно и аз не ставам за длъжността, много е импулсивна, бързо се пали, първо действа после мисли.

Елена 10.11.2003
Габриела 13.09.2006



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.