Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не иска мляко, не иска вода, какво да го правя?!нови  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано14.11.06 08:24



Малкият отказа първо вечерното хранене с мляко, а вече не иска и сутрешното, а е само на 11 мес. Пределно ми е ясно, че това не е никак добре, но просто не иска да го пие и това е, само като види биберона и шишето и се почва една съпротива, не е за обясняване. На всичкото отгоре не иска и вода да пие и ме е страх, че ще се обезводни. Да не говорим, че се хванах за главата какво да му давам вместо млякото, за да яде. По принцип храните с лъжичка ги яде без проблеми. Досега бяхме на 5 хранения - първото и последното с мляко, а другите три - попара, зеленчуково или месно пюре (за обед) и каша (привечер). Сега просто не знам какво да го правя и съм ужасно притеснена. Причината може да е самото шише, което той като че ли намрази от толкова опити да го нахраним с него. Допреди 2 мес. си пиеше млеката без проблем, сега е напълно невъзможно. Купих му нов накрайник с много по-голяма дупка, да не се мори от дърпането, не и не. И като не иска и вода, преобувам сухи памперси. Направо съм ужасена, че може да получи запек от нежеланието да поема нищо с биберон, а и да се обезводни. Купих му и от онези чаши с накрайник, с които уж се минавало към чаша и се отказвал биберона, но той изобщо не желае да я погледне - като му я дам към лицето или я бута настойчиво или започва да гризе пластмасовия накрайник, всичко друго, но не и да смукне от дупките някаква течност - пробвах с вода, със сок. Не ще и не ще. Вече не знам какво да правя - нито с какво да го храня на мястото на млякото, нито как да си набавя нужното му количество вода. Айде, млякото може да го пробутам в плодово пюре или нещо подобно, така и така към всички яденета му се добавят няколко лъжици мляко, но с това безводие, на което е, изпадам в ужас просто... Вече наистина не знам какво да го правя. Освен всичко друго, той е с АКБМ и не може да сменим млякото, да речем с друго, по-сладко, заради алергията.
Ако някой може да даде съвет за такъв вид "стачка", ще се радвам на всякакви предложения и идеи. Аз просто вече нямам никакви.





Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правянови [re: ~@%^;]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано14.11.06 10:17



Здрасти.И Ники имаше такъв период.Вечер по никакъв повод не си искаше млякото.Аз му давах супа

и така беше 2 седмици.После пак почна да си го пие.А с водата и ние сме така.Той и сок не искаше , бях се побъркала.И аз като теб, купих нови шишета, накраиници и чаши , ама не и не. Накрая му взех едно шише, което е със сламка и ни се получи , та така започна да пие сок.Опитаи със сламката,на Ники много му харесва и по цял ден може да се налива със сок,ако го оставя.Стискам ви палци да успеете , поне веднъж дневно да си пите млякото !
А пробвала ли си с нормална чашка да му дадеш да пие?



Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правя?!нови [re: ~@%^;]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано14.11.06 10:17



А опитвала ли си да предложиш настъргн плод с вода? Става като нектарче и у нас се приема много добре....иначе zа млякото и аz ще чакам някоя идея, че и моя дzвер почва да се прави на голям и не ще да zакусва

.




Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правя?!нови [re: ~@%^;]  
Автор Darcy ()
Публикувано14.11.06 12:07



Драги момичета, и ние имахме същия проблем. Мойта дъщеря на 11 месеца отказа къременето и АМ с което се дохранвахме. И вода не пиеше и аз се бях яко ошашкала. И минахме на вечерно хранене супа. Добре че беше лятото и беше топло че ожадняваше и започна да пие вода и то как. Купих и шише с накрайник за чаша и махнах клапата дето задържа да не пуска. И така направо се излива в устата и ето така пропихме вода. А с млякото продължва да не пие. Сега взех на Нестле Джуниор обаче и него неще от чаша. Решението което аз съм намерила е че попарата я правя с мляко, вечер слагам в супата от кухнята и след супата давам каша Лека нощ на ХИП. Сега поне вода и сокове пие поне 200-300 гр на ден, което не е много ама е по добре от нищо. Та че това е моето решение, дано да помогна.

Редактирано от Darcy на 14.11.06 12:08.



Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правя?!нови [re: ~@%^;]  
Автор NikiFin (член)
Публикувано14.11.06 14:23



Наистина опитай с нормална чаша. Ние имаме обратния проблем - льокаме вода непрекъснато. Не закусва без шишето - след всяка хапка овесени ядки пие вода. Така изльоква едно шише и поглъща много малко храна. Ние точно с храненето имаме проблем, а не с пиенето





Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правя?!нови [re: ~@%^;]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано14.11.06 14:40



Ами нашата кака от 8-9 месечна отказа адаптираното мляко /Нан/ и минахме на кисело мляко със захар и бисквити, давано с лъжичка. Сутрин попара, обед пюре, следобед каша, крем и вечер киселото мляко. Но пък вие сте с алергия??? А за водата и ние сме имали такива периоди, ама тези ваши сухи памперси май не са много на добре. Защо не попиташ лекарката ви. Нашата пастоянно ни повтаря, че вода трябва да се пие и то много. Мойте и двете си пиеха вода от чашки на Нуби, неразливаеми /каката вече пие от чаша де/. И сламката е идея, защото им харесва да смучат по-повече...

Габи - 21.10.2002г.
Доротея - 26.06.2005г.


Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правя?! [re: ~@%^;]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано14.11.06 15:05



Може би му идват повече храненията.Опитай да минеш на 4 хранения. Сутрин попара ,обед пюре ,следобед каша и за вечеря опитай супичка ,или някое по леко зеленчуково пюре. Млякото ще му го даваш с пюретата и кашите. Ако му хареса така ,можеш след известно време да опиташ пак мляко ,но не повече от един два пъти в седмицата.
А за водата не се притеснявай ,щом не иска значи няма нужда. Ти само не забравяй да предлагаш. Моите и двамата не пият вода,малкия съвсем от скоро пие по малко сок - 40-50мл и с това се изчерпват поетите течности. И неговите памперси са сухи,но ето че нищо не му е станало. Лошото е че аз вече забравям да му предлагам

, знам ли кога ще реши че вече му се пие

Златко и Стоян

Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правянови [re: lesna]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано14.11.06 15:57



Здрасти.

Абе, нещо не виждам как да му давам супа - вечер между 6 - 6.30 часа яде каша. Кога да я давам тая супа? Въпросното хранене, което отказа категорично е това от 10 часа вечерта. Тогава го будех и му давах шишето. Месеци наред тоя номер минаваше безпроблемно, сега обаче и дума не може да става. И вече не го будя вечер, а след като заспи към 8 часа, си го оставям до сутринта. Лошото е, че и сутрин не ще мляко. Ще взема да потърся такова чудо със сламка, дано намеря. Нормална чашка няма как да му дам, защото той не е научен да пие от чаша. Купих му такава чаша с накрайник, ама не ще.... Ако не стане със сламката, може и да се пробвам все пак само с чашата.





Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правя?!нови [re: NikiFin]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано14.11.06 16:02



Лесно немаа!





Тема Re: Не иска мляко, не иска вода, какво да го правянови [re: Darcy]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано14.11.06 22:51



О, ти се появи, Darcy :) Супа и каша наведнъж или малко супа и цялата каша вечер? Вечер давам по-леко...принцип, важащ и за възрастните.

Какъв е проблема да даваш супа вечер, ~@%^; ? Ние вечеряме само това с един сухар откакто съм го записала на кухня. Но проблеми с водата не съм имала никога. А сок не давам. И още си пием АМ с биберон сутрин и вечер /че и нощем с тези зъбки/ и вода от чаша или шише. Прави разлика м/у двете и ако сложа АМ в чаша, абсурд да пие. Не мисля, че е проблем биберона, докато пие АМ и си го иска.
Ако бебето е кърмено като на Darcy, разбирам да не иска вода/сок.
Отбелязвам факта, че според мои наблюдения - ако детето е мъчено да му се маха нощното хранене скоро след раждането и заместване с вода/сок, преди годинката повечето отказват въобще прием на мляко.


Редактирано от нeмиpницa на 14.11.06 22:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.