Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Да разцъкаме пак за пюретата!нови  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.11.06 10:20



Здравейте, знам че съм минала през периода на пълното незнание относно гледане на бебета, т.к. все пак имам голям син, но въпросите покрай бебка си изникват наноново. Пък и за тези 4 години, откакто се е родил сина ми, много нови неща изкачат и се сменят виждания.

Вече сме на 6 месеца и почвам постепенно да захранвам с месно пюре. Досега зеленчуковите й ги правих аз, но месните смятам да ги купувам. Насочих се към Ганчев, като най-достъпни, пък и имам вътрешна информация

, че в цеха всичко откъм хигиена е ок. И каква ми беше изненадата, когато прочетох в съдържанието на пюретата с телешко и пуешко месо, че няма мляко. Не погледнах за свинското и заешкото, защо смятам да ги почна след 7-8-ми месец. В крайна сметка взех пилешко, в което има мляко. Доколкото си спомням, пък и от това което съм чела, знам, че като заместваш едно млечно хранене, заместваш отново с млечна храна. Вие, ако давате на Ганчев, слагате ли мляко и ако да, какво количество и какво мляко - АМ или прясно?
(Видях, че и част от зеленчуковите им също нямат мляко.)

А иначе от кои пюрета (плодови, зеленчукови и месни) сте най-доволни? Или пък ако си ги правите - да разменим рецепти! Истината ще е там някъде .


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: cchery]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано13.11.06 11:11



Аз првех всички пюрета.Ники не искаше и да опита готовите.Месните ги правех като към зел. пюре прибавах по 1 ч.л. месо и пасирах.След това задължително разреждах с АМ.За прясно мляко не знам -още не е опитвал такова

.Мисля , че дори готовите безмлечни пюрета , можеш да разреждаш с АМ, те така или иначе са прекалено гъсти за едно бебче

Поздрави



Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: lesna]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.11.06 11:19



А към колко грама пюре, колко милилитра мляко добавяш. Аз зеленчуковите пюрета ги правя с прясно мляко.


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: cchery]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано13.11.06 11:22



Бързам да кажа, тъй като и за нас захранването тече с пълна сила.
Значи, и аз купувам пюрета "Ганчев", и съм доволна от качеството. Всъщност, не аз, а човекът е доволен, щом ги яде.
Ако приемаш съвети, добре е да се започне захранване именно със заешко и пуешко месо, и вече пилешко. За телешко и свинско ви е рано.
Защо се учудваш, че в някои от пюретата няма мляко!? Ами причините са две, според мен. Първо, започва се с чисто пюре, за да видиш как ще го приеме детето. Забележи, пише сухо мляко, а не адаптирано. Трябва да се следи да не направи алергична реакция. А пък прясно мляко въобще не става да му се дава преди 1г. И второ, ако е на кърма детето, не му трябва мляко в пюрето, особено сухо. Аз например винаги гледам съдържанието и взимам само безмлечни.
За да не помислиш, че се втелявам, ще ти кажа, че преди 6 години с баткото не съм гледала много-много, а купувах на ред от всички. Но той вече беше на АМ по това време. Пък сега съм решила да чета и да се ограмотявам, и така. Успех!





Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: SlaveyaLEX]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.11.06 11:32



Всъщност педито ни каза да почна първо с пилешко и телешко, а после всички останали

. А иначе
В отговор на:

За да не помислиш, че се втелявам, ще ти кажа, че преди 6 години с баткото не съм гледала много-много, а купувах на ред от всички. Но той вече беше на АМ по това време. Пък сега съм решила да чета и да се ограмотявам, и така.




и аз бях на тази вълна преди 4 години и сега колкото повече чета, толкова повече се обърквам.


Константин - 10.11.02
Белослава - 06.05.06

Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: cchery]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано13.11.06 12:14



Слагах по 30 мл мялко на 1 бурканче пюре, но много зависи и то колко е гъсто.Ако са повече картофите , слагах и по повече.Но много често предценявах гъстотата на око





Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано13.11.06 12:45



Аз започнах да му приготвям и месното(само два пъти засега),защото го боли корема от купените пюрета.Пробвах с няколко плодови на Hipp и имаше колики от тях,с други не съм рискувала,а от домашните няма проблеми.Купихме от наши познати от едно село младо пуйче,отделих му бялото месце и го сварих.После нарязано на парченца и с малко от бульона го замразих във формички за лед.Така само вадя по една дозичка и добавям в зеленчуковото,пасирам и готово.До сега съм се старала да набавям само екологично чисти уж продукти,но ми е много трудно,защото нямяме баби по селата и се налага да търся от приятели със"селски"връзки,или от бабките по пазарите.



Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: cchery]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано13.11.06 12:46



cchery, аz кърмя малката преди всяко хранене, но във всички пЮрета добавям по малко zехтин(1 ч.л.) и кърма.
1) плодово или zърнене каша с плодово_30мл.
2)zеленчуково/месно_50мл.
3)гъсто пЮре(с картофи)_70_80 мл.

Иначе полzвам ХИПски/Нестле манджи или домашно приготвени, но нещо напоследък не смогвам да и наготвям zа цялата седмица, та кльопа купешки манджи 4 от 7 дни.







Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: cchery]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано13.11.06 12:48



Прясно мляко не се дава на деца под годинка, има ли причина да го въведеш толкова рано?

В месните пюрета не слагах мляко, никакво. До годинка към всяко зеленчуково пюре прибавях АМ до достигане на желаната гъстота (2-3 мерителни лъжички, т.е. 70-100 ml).

Сега дъщеря ми е на 14 месеца. Редувам месно и зеленчуково пюре (в зеленчуковото слагам цял жълтък), не прибавям мляко. За деня изпива общо 300 ml АМ.
Аз й приготвям храната, бурканчета не купувам. Готвя за всяко ядене. Пробвала съм да готвя за два дни, но вкусът на манджата на следващия ден е различен и се отказах от този вариант.


Имам и една молба - моля, препоръчайте ми бурканче с пилешко месо, без мляко и домати!


Редактирано от Teди на 13.11.06 12:53.



Тема Re: Да разцъкаме пак за пюретата!нови [re: cchery]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано13.11.06 12:58



Подкрепям Славея - най-леки са пуешкото и заешкото месо, затова се препоръчват за захранване.
Пилешко също може, но в никакъв случай бройлер! Ако нямаш пилешко от село, по-добре купувай готови пюрета.
Свинското и телешкото остават за накрая. Не се подвеждай по месеците, изписани на етикетите на бурканчетата






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.