Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема нормално ли е?нови  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано12.11.06 19:49



Вече влизам в 7-мия месец, но коремът ми не е нарастнал видимо. Имам познати, които дори в 5-ия месец са по-раздути от мен. Но пък имам усещането, че това бебе расте навътре и нагоре, притискайки стомаха, гръдния кош и някакви други вътрешни органи....Каквото и да хапна, след това с часове имам чувството, че коремът ми е пълен със скални отломки....направо не мога да си взема въздух, като че ли нямам никакво храносмилане....Направо се чудя как ще храня нататък това растящо в мен бебе. Като си представя, че ми предстоят още 2 пълни месеца. Сутрин поне се старая да пия витамини и хранителни добавки, за да не го лишавам от необходимите вещества. Нормално ли е от една чаша мляко с кафе и половин кроасан да се чувствам така, като че ли съм погълнала тонове храна? Какво да правя в този случай? Като че ли вечер ситуацията става още по-сложна.... Имала ли е някоя от вас такива симптоми? Като че ли се надявам да има начин да реша този проблем, но.... И като че ли не мога да усетя бебето да рита, така, както трябва, но пък като отида на преглед, се вижда, че всичко си е нормално....



Тема Re: нормално ли е?нови [re: ketamina]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано12.11.06 20:18



Ами при мен имаше нещо подобно. Коремът ми също започна да личи сякаш изведнъж след 7-ия месец. Разликата е обаче, че никога не съм имала усещането, че ми притиска диафрагмата или другите органи. Наистина, като хапнех мако имах чувството, че съм преяла, но затова пък след час, когато храната явно се смъкваше на долу, пак огладнявах. И аз доста късно започнах да усещам ритниците на бебето, до тогава явно не съм ги разпознавала. Хем като ме гледаше на видеозон лекарката ми казваше, че рита, как така не усещам, ами, не знам, не усещах! Решението е да потърпиш още 2 месеца

, от тук нататък коремът започа да тежи все повече, не те плаша, ама е така



Тема Re: нормално ли е?нови [re: ketamina]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано13.11.06 08:46



Нормално е, не се притеснявай.
Първата ми бременност полича чак в шестия месец, но за непознати, пак можех да скрия, че съм бременна (по принцип не съм едра жена).
В седми месец коремът ми вече беше видим за всички



Хапвай често и по малко. Кроасанът е тежка храна - аз от един кроасан се чувствам все едно ще се пръсна по шевовете, а не съм бременна.
Стискай зъби, повечето е зад теб, малко остава
Лека бременност!



Тема Re: нормално ли е?нови [re: ketamina]  
Автор Tsvetentse5 (бъдеща мама)
Публикувано13.11.06 09:17



Нормално е! Не се притеснявай.Има моменти, в които чувстваш, че бебето указва натиск върху всичките ти органи и мислиш, че всеки момент ще се пръснеш, но няма да стане.След това всичко отминава и ти и бебето се чувствате комфортно. Не се притеснявай!И се храни колкото и когато ти се иска.
Относно корема... при всеки е различно.Има мами на които им личи още през 3 месец и такива, които до 6-7 месец почти не им се забелязва корема.Но ако всичко с теб и бебето е наред, пак няма място за притеснение.Успех!



Тема Re: нормално ли е?нови [re: ketamina]  
Автор vkw (минаващ)
Публикувано13.11.06 09:28



Ne se pritesnjavai za korema si. A biah v 7mia mesez i kolegite mi ot koleja ne biaha zabeliazali, 4e sam bremenna, no bebo si raste6e normalno i vsi4ko si be6e nared. 6to se otnasia do yadeneto i az ne mojeh da yam normalno kakto otpredi da zabremeneya. Kakto ti kazva6 malko hrana i stomahat mi be6e palen. Zatova se hraneh po malko, no po niakolko pati na den.
Ne se pritesniavai 6tom vsi4ko s bebo e nared.



Тема Re: нормално ли е?нови [re: ketamina]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано13.11.06 13:10



Ако бебето си расте и раzвива нормално(според лекаря ти), zначи всичко е ОК...Иначе и аz нямах никакъв корем по това време, но от средата на декември до края на януари, когато родих такъв корем ми порасна, че направо не е истина. Все едно се раzтягаше с минути. Лудница пълна. Хапвай често и по малко иначе няма оправия. Поне при мен имах чувството, че си протяга краката почти до гърлото ми

, а с шутове по диафрагмата вечер ми иzкарваше въzдуха, чак мислех да вzема да учредя клуб на малтретираните родители.




Тема Re: нормално ли е? [re: ketamina]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано13.11.06 16:01



Нормално е. Аз родих сравнително едро бебе, а коремът ми започна да личи чак в седми месец. И мен ме натискаше горе в дясно, малко е некомфортно, но всичко ще е наред, по-добре така, отколкото да станеш самоходен кит





Тема Re: нормално ли е?нови [re: vkw]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано13.11.06 16:53



Благодаря ви за успокоението, вече се чувствам по-малко притеснена за състоянието си. А майка ми каза, че през цялата си бременност е качила само 6 кг. И когато е отишла да ражда са мислили, че е около 5-тия месец и нещо се е объркала. При самото раждане е свалила всичко качено като килограми. Очевидно аз вървя по нейните стъпки. Но за себе си ми е интересно с тази толкова малко храна как ще достигна нужните калории и ще кача килограми докрая. Нямам грам апетит, дори напротив изпитвам отвръщение към повечето храни. Направо умът ми не го побира, как на седмица се наддава по половин кг. Поне така съм чела за последния триместър. Та аз поемам под 1000 калории дневно. Като при диета. Но само така се чувствам добре. Пък и както казвате, след като ще ми става все по-тежко, сигурно ще ми се наложи да откажа храната въобще и ще разчитам само на хранителни добавки и витамини ... И това ли е в реда на нещата?



Тема Re: нормално ли е?нови [re: ketamina]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано13.11.06 17:02



Природата си знае работата


Храни се разнообразно. Витамините на хапчета са химия, а и много малка част от тях се усвоява от организма, затова опитай да си набавяш витамини чрез храната. Бебето ще извлече всичко, което му е необходимо от твоя организъм, грижи се за себе си, за да не страдаш после.
Не е необходимо бременната да качи много килограми, за да е здрава. Някои качват малко, други повече - явно си от втория тип, не се тревожи излишно.
Ако всичките ти изследвания са в норма, спри да се притесняваш и се наслаждавай на бременността си



Тема Re: нормално ли е?нови [re: ketamina]  
Автор kama_mama (непознат )
Публикувано22.11.06 13:46



при мен нещата с корема и килограмите са в другата крайност (6-ти месец, +10кг, и шкембето - една крачка пред мен). да ти кажа, понякога ми се иска да съм като тебе... хем здраво бебе, хем човешка фигура (слонската не е за завиждане). обаче, това с храненето ти е притеснително. имам гастрит от години, и усещането в стомаха е същото като твоето. единственото решение е да не се отказваш от кроасана! дори ако се налага да го дъвчеш в продължение на 2 часа, на почивки, на малки хапки, ако щеш и на трохи! Другите майки са прави за витамините и добавките - гадна химия. зарежи ги! хващаш един морков или една ябълка, и като кроасана, държиш си го и си го ръфаш бавно и славно. щом бебето се развива нормално, значи взима доста неща от теб, а това може да ти се отрази зле. ако не си ходила скоро на зъболекар - веднага тичай! зъбите са много уязвими. Ааа, още нещо, не прорускай да си мажеш корема против стрии, ако вземе изведнъж да ти порасне... кожата трябва да е подготвена.
Желая ти здраве! на теб и на бебето!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.