Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор sweetkiss (непознат )
Публикувано23.08.07 11:06



Здравейте проф. Кременски,
Питането ми е за резултатите ми от биохимичния скрининг, които са както следва:
възрастов риск 1:773
изчислен риск 1:421
на почти 32 годни съм, имам едно здраво дете, нямам спонтанни аборти, и генетича обремененост.
Налага ли се според Вас да се прави амниоцентеза и препоръчвате ли фетална морфология?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: sweetkiss]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.08.07 08:10



Здравейте,
Амниоцентеза се обсъжда при риск по-висок от 1:250. Например 1:200.
Само в случаите, когато Вие желаета да бъдете 100% сигурна, че няма болестта на Даун и разбира се при по-висок риск да се предизвика аборт би могло да се обсъжда амниоцентеза.
Фетална морфология силно се препоръчва, независимо от резултата при скрининга - тя отхвърля множество други генетични рискове (освен болестта на Даун).
Мисля, че нямате основание за безпокойство.
Успех.
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор rame (непознат )
Публикувано24.08.07 22:13



Здравейте проф.д-р Кременски,
Бременна съм в 25г.с. Днeс бях на фетална морфология и ми казаха, че бебето има малко разширено бъбречно легенче. Като диагноза е написано- десен пиелон 5мм. Казаха ми че това не е проблем, но аз малко се притесних. Дали е възможно да ми разясните какво точно означава това и има ли повод за притеснение.
Предварително благодаря.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: rame]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано27.08.07 18:48



Здравейте Госпожо,
Мисля, че наистина нямате основание аз безпокойство.
Аз Ви предлагам все пак още един преглед за фетална морфолоигя при нас.
Моля, ако желаете, обадете се утре на телефон 9172 268 да организираме прегледа.
Моля, посочете телефон за връзак.
Кременски
9172 268



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор elkika (нова)
Публикувано28.08.07 15:57



Благодаря за отговора. За съжаление не сме от София и достаще ни затрудни едно дълго пътуване, благодаря за поканата!
Дано на следващата консултация резултатите да са се нормализирали.





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: elkika]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано28.08.07 20:19



Здравейте,
Силно се надявам, че всичко ще завърши благополучно.
Можете да разчитате на мен, ако се наложи.
Кременски.



Тема Re: БЕЗПЛАТНИ РАЗЯСНЕНИЯ СЛЕД БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: Beни]  
Автор dar77 (непознат )
Публикувано30.08.07 11:35



Уважаеми проф.Кременски,

Вчера си взех резултатите от БХС, извършени във вашата лаборатория от 22. 08.2007г с риск 1:219, със следните показатели: S - AFP - 35.5 U/ml i S-b-hCG - 59ng/ml*(както виждам повече от 2 пъти над max). На 29г и 8м. съм, в момента съм в 17г.с.и 5д., а изследването е към 16 г.с. и 4д. От Бургас съм. Бих Ви помолила за Вашето компетентно мнение и съвет - какво трябва да предприема от тук нататък: повторен БХС, Фетална морфология или амниоцентеза(последните 2 в каква последователност?) и кога е най-подходящо да се извършат. С оглед ограниченото време( г.седмици), с което разполагам за извършване на тези иследвания към кой специалист(по възможност координати) бихте ме насочили? Много се притеснявам се да не пропусна сроковете за изследванията.
Опитвах се много кратно да се свържа на посочените телефони, но никой не ми отговаря, как да се свържа с вас? Кога е възможно да направя консултация, ако доида на място?

Предварително благодаря! Очаквам Вашия бърз отговор.



Тема лош БХСнови [re: dar77]  
Автор dar77 (непознат )
Публикувано30.08.07 13:22



Уважаеми проф.Кременски,

Вчера си взех резултатите от БХС, извършени във вашата лаборатория от 22. 08.2007г с риск 1:219, със следните показатели: S - AFP - 35.5 U/ml i S-b-hCG - 59ng/ml*(както виждам повече от 2 пъти над max). На 29г и 8м. съм, в момента съм в 17г.с.и 5д., а изследването е към 16 г.с. и 4д. От Бургас съм. Бих Ви помолила за Вашето компетентно мнение и съвет - какво трябва да предприема от тук нататък: повторен БХС, Фетална морфология или амниоцентеза(последните 2 в каква последователност?) и кога е най-подходящо да се извършат. С оглед ограниченото време( г.седмици), с което разполагам за извършване на тези иследвания към кой специалист(по възможност координати) бихте ме насочили? Много се притеснявам се да не пропусна сроковете за изследванията.
Опитвах се много кратно да се свържа на посочените телефони, но никой не ми отговаря, как да се свържа с вас? Кога е възможно да направя консултация, ако доида на място?

Предварително благодаря! Очаквам Вашия бърз отговор.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор gore_glavata (аз вярвам :))
Публикувано30.08.07 15:41



Здравейте проф.Кременски
Бременна съм след ин витро. Решила съм да дойда на БХС на 04.09. Тогава ще съм в 17г.с. Въпроса ми е дали трябва да имам запазен час понеже не съм от София. И ако дойда на тази дата проблем ли ще е да се направи изследването. Благодаря ви предварително.

АКО ВЯРВАШ ЩЕ УСПЕЕШ


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: gore_glavata]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.08.07 19:26



Здравейте,
Нямате никакъв проблем с изследването.
Всеки ден без записване.
Кременски




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.