Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БЕЗПЛАТНИ РАЗЯСНЕНИЯ СЛЕД БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: Beни]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано15.11.06 10:05



ДА



Тема Re: БЕЗПЛАТНИ РАЗЯСНЕНИЯ СЛЕД БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор Redim (непознат )
Публикувано20.11.06 17:32



Уважаеми проф. Кременски, възхищавам се на желанието ви да ни консултирате не само във вашия кабинет, но и виртуално! Поздравления!
По повод бележката ви, че всяка бременна може да получи безплатна консултация на резултатите, искам да ви обърна внимание, че миналата седмица на 16.11.06 отидох да взема резултатите си от БХС и попитах служителката кой ще ги разтълкува. Тя ми отговори, че това се прави от лекаря назначил изследването, но не ми каза че мога да получа консултация и на място, от която със сигурност щях да се възползвам.
Тъй като лекарката назничала изследването е в болничен от миналата седмица, ще ви помоля да кажете мнението си. Ето и данните:
Аз съм на 25 г. и нямаме регистрирани генетични анималии във фамилната история; имам един спонтанен аборт в средата на втория месец. Изседването е направено в 17 г.с.
S-AFP 55.8 U/ml
S-b-hCG* 44.7 ng/ml (Забележка: Мо=11.5)
Очакван възрастов риск 1 към 1326
Изчислен риск 1 към 860
Много ще съм благодарна да получа вашето мнение за тези резултати. Забелязах, че при S-b-hCG* има голямо отклонение от референтните стойности, затова можете да разберете изключителното ми притеснение.
Благодаря ви предварително и Бог да ви благослови!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор pakaz (ponakoga6tasliv)
Публикувано21.11.06 16:52



Уважаеми проф.Кременски ,
на 29 години съм и в момента съм бременна в 5 г.с с първото си дете.Кога можем да говорим за повишен риск от генетични отклонения , който да налага допълнителни изследвания ? А има ли установена практика да се работи с определени лаборатории който да носят пробите директно при вас ?

защо все аз...!?


Тема ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И БРЕМЕННОСТнови [re: pakaz]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.11.06 11:30



Уважаема госпожо,

За да се определят генетичните рискове при бременност се предлага:

1) Генетична консултация - колкото по-рано, толкова по-добре, при която ще се оценят фамилните рискове, ако има такива. като например: предишно дете в семейството или рода с генетична болест или с умствено и фиизческо изоставане, възраст на бременната над 36 години и т.н.
2) В 11-13 седмица специализираното изследване - измерване на "нухална транслуценция" и оценка на риска за болестта на Даун на ултразвук.
5) В навършена 15-та седмица биохимичен скрииннг за оценка на риска за Даун и дефекит на невралната тръба (спина бифида).
6) В 19-22 седмица високоспециализираното узследване на ултразвук "Фетална морфорлогия".

Да, има практика множество здравни заведения да носят проби за изследваен при нас за биохимиечн скрнининг. Той може да се праве само при нас или във Варна - Университетска болница.

Успех
Кременски
9172 268



Тема Re: БЕЗПЛАТНИ РАЗЯСНЕНИЯ СЛЕД БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: Redim]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.11.06 11:49



Уважаема Госпожо,

На въпросната служителка е обърнато внимание.
За целтта вече е поставен четлив текст на вратите на консултантите.

При Вас няма нищо обезпокоително.
Вашият риск е нисък -1:860. Това ще рече, че от 860 бременни 1 може да роди дете с Даун. Допълнителни изследвания се налагат само, ако рискът е по-висок от 1:250 и бременната прецени, че за нея той е непоносимо висок. Вашият случай не е такъв.

На всички бременни се препоръчва ултразвуковия преглед "ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ" в 19-22 седмиац.

Успех.
Ако, имате някакви допълнителни здравни проблеми, винаги можете да
разчитате на нас.

Кременски
9172 268



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор KalinaGeorgieva (непознат )
Публикувано30.11.06 13:07



Уважаеми Професор Кременски,
Аз съм на 33 години от Бургас. В момента съм бременна в 14 гестационна седмица. Бременността ми се следи официално оред НЗОК от личния ми лекар, а за всяка консултация посещавам и гинеколог на частно със заплащане. Искам да си направя БХС. Бихте ли ми обяснили стъпките, които трябва да предприема. Простете, ако Ви карам да се повтаряте.
Благодаря предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: KalinaGeorgieva]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.12.06 16:43



Уважаема Госпожо,

За провеждане на биохимичен скрининг е необходимо:

1) Да сте навършила 15-та седмица.
2) Да бъде определена седмицата в дни – например – 15+3 не по-рано от 3 дни преди вземане на кръвната проба.
3) Да Ви вземат кръв и се изолира СЕРУМ, който се съхранява в хладилник до изпращането.
4) Серумът може да се изпрати с куриерска поща на адреса, посочен в първата страница.
Резултатът можете да получите по пощата, по телефон или Е-поща на следващия ден.
Изследването струва 20 лева.

Успех

Кременски
02/ 9172 268.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор bimbas (непознат )
Публикувано07.12.06 18:37



Здравейте проф.д-р Кременски,
Предварително ви благодаря за отзивчивостта. Сигурно знаете колко е важно това, което правите за нас, а именно професионалните консултации и готовността да помогнете и отделите време на всеки.
Много съм притеснена за бъдещето на моето неродено бебе.
На 26г съм, от утре стават 23 седмици откакто съм бременна. Имам едно здраво момченце и това е втората ми бременност, в рода няма случаи с генетични аномалии. Правих БХС, който показа изчислен риск 1:237. Направих амниоцентеза точно преди месец(на 7.12.2006г) в 1АГ- Св.София и днес резултатите трябваше да са готови, но все още не са и не се знае кога ще бъдат.
Въпросът ми е дали самото изследване амниоцентеза се прави при вас(независимо, че манипулацията е направена в друго заведение)?
Ако е така дали може да ви се обадя, за да взема резултатите си от вас?
Много съм притеснена и по друга причина освен резултата от БХС. Ходих на фетална ехокардиография и докторката каза, че сърцето по структура е добре, но има една хорда, която може да е вследствие от хромозомни аномалии, също така каза, че притока на кръв от пъпната връв е по-нисък отколкото трябва.
А може ли да се определи дали има хромозомни аномалии чрез видеозон?
Незнам какво да правя и още колко да чакам
Тръпки ме побиват от мисълта за най-лошото.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: bimbas]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.12.06 19:12



Уважаема госпожо,

Искрено съжалявам, за това недопустимо закъснение с вашите резултати. Почти съм сигурен, че това не се е случило в Националната генетична лабораотрия - 14-етаж в Майчин дом. Вероятно изследването се провежда във второто възможно място - Катедрата по медицинска генетика на 13-етаж в Майчин дом.

Заповядайте в понеделник при нас или се обадете на телефон 9172 268 и искайте връзка лично с мен. Обещавам Ви, че до края на работния ден ще имате резултат.

Искрено се надявам, че всичко при Вас ще завърши благополучно.

Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор patekotezmej (непознат )
Публикувано09.12.06 21:15



Здравейте д-р Кременски!
Имам следния въпрос: със съпруга ми желаем да имаме дете. Аз съм на 30 г, а той - на 37 г. Не съм имала други бремености или аборти. От предишния си брак съпругът ми има едно дете - момиченце, което е с вродена малформация - незатворено небце. Налага ли се да се правят някакви специални изследвания на нас двамата преди забременяването?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.