Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:33 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано31.07.07 17:23



Здравейте проф. Кременски,

Преди една седмица направиха кюртаж на сестра ми, след кървене, дължащо се на мъртъв ембрион в 11-та седмица (при преглед с вагинален ехограф са установили наличието на 2 ембриона, като единият е бил "сплескан", а другият "недоразвит"). Тъй като тя е много притеснена за причината, довела до спонтанния аборт бих искала да Ви питам има ли някакви генетични изследвания (какви са те, къде може да се направят и евентуално колко струват), които да си направи за да се види дали няма някакви генетични аномалии, които да се отразят негативно при евентуална друга бремемнност. Ако има значение сестра ми е на 24 години, има едно здраво детенце.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.




Тема БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор BBB7 ()
Публикувано01.08.07 15:02



ЗДРАВЕЙТЕ Д-Р КРЕМЕНСКИ!

ИМАМ ДВЕ МЪРТВИ РАЖДАНИЯ. ПЪРВИЯТ ПЪТ ДЕТЕТО ПОЧИНА В МЕН В КРАЯ НА ОСМИ МЕСЕЦ. ВТОРИЯ ПЪТ БЕБЕТО ИМАШЕ ТОНОВЕ ДО ПОСЛЕДНО И ПРИ РАЖДАНЕ СЪС СЕКЦИО - МИ КАЗАХА, ЧЕ Е ПОЧИНАЛО.
ПРАВИХМЕ ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ В МАЙЧИН ДОМ - ВСИЧКО Е НАРЕД. СЕГА СЪМ БРЕМЕННА ОТНОВО В 6 ГЕСТ.СЕДМИЦА. НЕОБХОДИМО ЛИ Е ДА СЕ ПРАВИ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ И В КОИ СЛУЧАИ СЕ НАЛАГА?? ОТБЕЛЯЗВАМ , ЧЕ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА АУТОПСИЯ ДОКАЗАХА, ЧЕ ДЕЦАТА СА БИЛИ ЗДРАВИ И НОРМАЛНО РАЗВИТИ.
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор lvaamp;Mitko (непознат )
Публикувано01.08.07 18:34



Здравейте проф. Кременски,

Дъщеря ми Дария в момента е на 29 дни. На 23.07 получихме известие за повишена стойност на фенилаланин от 4,5 мг%. При повторната проба - днес по телефона разбрах, че стойността е 5,8 (не разбрах в каква мерна единица). Обясниха ми, че ще има и трета проба, която евентуално ще е готова другия петък - 10.08. Въпроса ми е дали не се изчаква прекалено много. От прочетената литература разбрах, че колкото по-рано се реагира при фенилкетонурия - толкова по-добре. Какъв е пътя оттук нататък. Знам, че се изисква специална диета и се отпускат специални млека от Здравната каса с ниско съдържание на белтъчини. Моля дайте информация. Не искаме да оставим болестта да навреди на нашето малко бебче.

Очакваме Вашия отговор,

Ива и Димитър



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: lvaamp;Mitko]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.08.07 17:55



Здравейте Ива и Димитър,

Мисля, че преди 2 часа говорих с Вас по телефона и се разбрахме да ни посетите във вторник.
Нищо страшно не се е случило.
От тези резултати не може да се говори за болестта фенилкетонурия. При фенилкетонурията стойностите на фенилаланина обикновено са над 20 мг%.
Стандартът е при стойности над 10мг% детето да се приеме в болница и се изясни състоянието. Всички деца с междинни стойности (от 3 до 10 мг%) се изследват няколко пъти.
За Вашето дете е предупредена Университетска детска болница и те са препоръчали 3-та проба преди да се вземе решеине за приемане и изясняване.

За Ваше успокоение наистина е най-добре да се срещнем във вторник и изясним ситуацията на място.


Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: Aдpиaнa]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.08.07 18:27



Уважаема Госпожо,

Сестра Ви може по всяко време да посети нашата консултация и подробно да разискваме проблема.
Това, което й трябва в момента е малко време за да премине стреса.
Не Ви пиша по-подробно защото:
1)Ако Ви кажа, че това най-вероятно е случайна причина - няма да ми повярвате и
2) Ако, започна да пиша в проценти има опасност да не се разберем, не само с Вас, но и с другите посещаващи форума.

Кременски.



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: BBB7]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.08.07 18:37



Уважаема Госпожо,
Всяка бременност носи определени генетични рискове.
Най-добре е това да се разисква в нашата консултация.
При мен тя е безплатна.
И все пак:
1) В 11-14 седмица ултразвуков преглед за оценка на риска за Даун - измерване на "нухална транслуценция".
2) След 15-та биохимичен скрининг.
3) Между 19-23 седмица ултразвуковото изследване "фетална морфология"

Желая Ви успех.
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор megan@ (непознат )
Публикувано03.08.07 14:30



Здравейте, д-р Кременски!

Много сме притеснени.
Термина на сестра ми е 6.01.08г., сега е в 17, почти 18г.с. Тя е на 35години, има едно здраво момиченце на 5 годинки.

Направиха и БХС в 16г.с. във Варна. Днес е излязъл резултата и рискът е 1:76.
Какво трябва да се направи, тя днес е звъняла в Майчин дом-София, но не е успяла да се свърже с вас. Предполагам, че амниоцентеза трябва още другата седмица, нали се прави до 19 г.с.
Как може да се свърже с вас и да си запише час?

И моля за отговор-при този висок риск има ли шанс бебнцето да е здраво?


Благодаря ви!!!!!!!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано03.08.07 15:03



Уважаеми проф. Кременски,

Все пак Ви благодаря за отговора. Ще предам на сестра ми да се свърже с Вас за консултация.

Всичко най-хубаво.




Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: megan@]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.08.07 17:15



Здравейте,

Шансът е над 98% да няма болест на Даун и над 97% бебето да няма генетични проблеми.
За амниоцентеза може да се запише всеки работен ден.
Моля, Ви не изпадайте в паника.

Успех
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕ [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор megan@ (непознат )
Публикувано03.08.07 17:27



Много ви благодаря за бързия и успокоителен отговор!!!
Притеснени сме, защото риска е доста висок!

Ако в понеделник запишем час ще стане ли за тази седмица, защото тя ще е вече в 19 г.с.?

Благодаря ви!!!

Редактирано от megan@ на 03.08.07 17:27.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.