Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор green_elma (непознат )
Публикувано19.07.07 21:19



Проф. Кременски,

имам въпрос - правите ли лаб. изслезвания за диагностициране на остеогенезис имперфекта на дете на 7 год.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: green_elma]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.07.07 15:53



Здравейте,

У нас не се правят ДНК изследвания за доказваен на остеогенезис имперфекта.
Такива изследвания се налагат само при точно определени случаи.
Най-добре е да обсъдим проблема на място в нашата консултация, която в случая ще бъде безплатна.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор keti7O (непознат )
Публикувано22.07.07 23:36



Здравейте!На 36 години съм,с едно здраво дете на 14 години.Преди време бях бременна ,за съжаление се оказа"кухо"яйце".Сега отново съм бременна ,в14г.с.Задължително ли е да си направя амниоцентеза-знам,че тя е най-сигурния начин за доказване или отхвърляне на различни генетични болести?Извинете,акои друг път сте отговаряли на този въпрос.
Благодаря



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор dobredo6al (непознат )
Публикувано23.07.07 17:35



Професор Кременски. Имам едно дете с диагноза мускулна дистрофия, решихме да имаме второ дете и в момента съм бременна в 10 г.с.Въпросът ми е кога ще можем да направим дородова диагностика. На 30.07. правя пълни 11г.с. а на 06.08. правя пълни 12г.с. Кога ще бъде удобно да дойдем и какво трябва да носим. Предварително ви благодаря за отговора.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: keti7O]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.07.07 13:44



Уважаема Госпожо,

Това, което "заслужава" в случая е:
1) В 11-14 седмица ултразвуково изследване за "нухална транслуценция" и оценка на риска за болестта на Даун.
2) Генетична консултация при нас или друга генетична лаборатория към медицинските университети.
3) В навършена 15-та седмица "биохимичен скрининг" - кръвно изследавне за оценка на риска за Даун и дефекти на гръбначния стълб.
4) След оценка на риска се обсъжда амниоцентеза в 16-19-та седмица. Само тя дава 100% резултат за Даун и други хромозомни болести.
5) в 19-23 седмица - Ултразвуково изследване "Фетална морфология" в София.

Успех
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: dobredo6al]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.07.07 13:48



Уважаема Госпожо,

НЕЗАБАВНО
С ЦЯЛАТА НАЛИЧНА МЕДИЦИНСКА ДОКУМЕНТАЦИЯ.
ИЗСЛЕДВАНО ЛИ Е ПРИ НАС ДЕТО?

МОЛЯ ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪЗКА

КРЕМЕНСКИ
9172 268



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор mama na andi (непознат )
Публикувано29.07.07 23:56



Здравейте Доц.Кременски.От дълго време ми се иска да се свържа с вас,но все не намирах смелост за това.Моят проблем е следния.Преди 9 месеца родих момченце,което не изплака при раждането.След това поради несвоевременната намеса на екипа,който ме израждаше той получи тежки мозъчни увреждания.Последната диагноза е спастична целебрална парализа,хипоксемична исхемична енцефалопатия 3-та степен,енцефаломалация,вътрешна хидроцефалия,симптоматична епилепсия.
Вече 9 месеца търся отговори на въпроси на които не намирам отговори.Вие сте последната ми надежда.
Моля ви кажете ми дали е възможно всичко това да е било вродено или наистина детето ми пострада след раждането?Друга моя грижа е дали трябва да си направим генетични изследвания с мъжа преди следваща евентуална бременност?
Дали има риск за бъдещите ни деца?
Само искам да кажа,че той се роди депресивно състояние,по-късно мускулна хипотония и гърчов синдром.Изследванията за вродени инфекции бяха отрицателни.По-късни изследванията показаха масивни хиперехогенни зони,перивентрикулярни засенчвания,разширена интерхемисферна бразда дилатира ни литерални и трети вентрикули,енцефаломалатични кисти двустранно,мозъчна атрофия,симетрично дилатирана вентрикулна система
Аз след 4 месеца след раздането си направих изследвания за токсоплазмоза,листериоза и цитомегаловирус и те показаха наличие на антитела Igm -отрицателни,за цитомегаловирус в гранични стойности и за токсоплазмоза-отрицателни.
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор damita_jo (cute, but crazy)
Публикувано30.07.07 14:14



Привет, проф. Кременски!
Малко се притеснявам да пиша тук, защото не знам дали ще мога точно да обясня проблема си...
На 24 години съм. Искаме да започнем опити за бебче, но...при рентгенова снимка на шийни прешлени ми откриха Спина Бифида

Коментарът на рентгенолога беше, че е често срещана аномалия точно при тези прешлени, че аномалията е съвсем малка, дори незабележима и нямам основания да се притеснявам при евентуална бременност. По-опасно било, ако я има при поясните прешлени. Не знам доколко това е така, но от това което знам, има ли спина бифида в мен - има и риск да я предам на бебето си.
Не зная какво да правя: да се насочвам ли към генетични изследвания? Или просто да пия мета фолиева киселина..?
Ще се радвам да чуя Вашия съвет.
Благодаря сърдечно.

П.П. От Пловдив съм.

Редактирано от damita_jo на 30.07.07 18:58.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: mama na andi]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.07.07 20:09



Здравейте Госпожо,

Не бих искал да коментирам във форума сложната ситуация.
Предлагам Ви, до 10-ти август или след 15-ти септември да се чуем и консултираме детето при нас.
Ако се наложи ще се извършат и необходимите изследвания.
Разбира се безплатно.
Предварителното ми усещане е, че в случая не става дума за генетично заболяване, но нека това го обсъдим при нас.

Кременски
9172 268



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕ [re: damita_jo]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано30.07.07 20:23



Уважаема П.П.,

Моля Ви, не се притеснявайте излишно.
За да се разсеят всички съмнения, заповядайте при нас на консултация - след 15-ти септември.
По-полезно е да пиете пресни сокове от плодове и зеленчуци - това, впрочем се отнася за всички.

Бъдете здрава
Кременски.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.