Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор kasmet3 (непознат )
Публикувано29.06.07 12:00



Здравейте, предстой ми биохимичен скрининг, много съм объркана, защото моят лекар Д-р Мишел, иска да ми го напвави в кабинета в 25 то ДКЦ и то в събота, а цената била 45лв....
Моля, дайте ми съвет дали да се съгласявам?
Мога ли да отида без направление другаде?
четох различни мнения и сега сам още по - объркана.
Какъв е реда и какви изледвания трябва да направя, като съм на 37 години, имах отлепване във 2я месец и съм РХ (-).



Благодаря предварително!






Zdravejte, predstoj mi biohimi4en skrining, mnogo sam obarkana, zashtoto moqt lekar D-r Mishel, iska da mi go napvavi v kabineta v 25 to DKC i to v sabota, a cenata bila 45lv....
Molq, dajte mi savet dali da se saglasqvam?
Moga li da otida bez napravlenie drugade?
4etoh razli4ni mneniq i sega sam oshte po - obarkana.
Kakav e reda i kakvi izledvaniq trqbva da napravq, kato sam na 37 godini, imah otlepvane vav 2q mesec i sam RH (-).

Blagodarq predvaritelno!

Редактирано от surfline на 29.06.07 15:56.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: kasmet3]  
Автор eлeoнop (непознат)
Публикувано29.06.07 15:05



Здравей,kasmet!
За Биохимичен скрининг ми трябваха само данните за точната гестационна седмица + дни,определени от ултразвуковото изследване в деня на вземането на кръв за изследване.С тези данни от ехографа отидох на 14 етаж в ''Майчин дом'' в генетичната лаборатория.Там на място ти обясняват процедурата,вземат венозна кръв.След това отиваш на касата в поликлиниката на "Майчин дом" и заплащаш 25 лева.Резултатите са готови след 5 дни - можеш да ги получиш лично или по пощата(зависи от твоето предпочитание).
Това е моят случай и мисля най-правилният.
Пожелавам ти успех!



Тема Re: Биохимичен скрининг - граничен резултатнови [re: eлeoнop]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.06.07 19:31



Здравейте Госпожо Манова,

Възрастта Ви се определя към датата на раждане и за това е по-висока.
Полученият при Вас резултат е един от най-трудните за вземане на решение, а решението можете да го вземете само Вие.
Това, което можете да обсъждате при вземане на решение за амниоцентеза е:
1) Рискът за аборт от амниоцентезата е поне 2 пъти по-нисък от личният Ви риск за Даун.
2) Само амниоцентезата може да даде почти 100% резултат има или няма хромозомна болест.
3) Ако, сега направите ултразвуков преглед и не се отчетат никакви отклонение може да се приеме, че истинският Ви риск е по-нисък от намерения при Вас. Такъв преглед веднага можете да направите в Майчин дом" при д-р Марков, за което ще Ви съдействам.
Моля, обадете се в понеделник на нашия телефон и продиктувайте трите си имена за да преизчислим риска и към втората дата на бременността.
Не се препоръчва да се повтори теста, освен, ако не е взета кръвната проба при нас и имаме съмнения в транспорта. Мисля, че все пак е по-добре да се чуем по телефона. 9172 268.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: kasmet3]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.06.07 19:44



Заповядайте в понеделник след 8 часа да Ви вземем кръвна проба при нас.
Не само заради разликата в парите, а заради по-високата надеждност и избягване на съхраняването и транспорта при високите външни температури. Това и обяснете на д-р Мишел.
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: kasmet3]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.06.07 19:55



Уважаема Госпожо,
При възможност винаги е за предпочитане вземането на кръвната проба при нас. Не толкова заради разликата в парите - при нас тя струва 25 лева, а поради по-високата надеждност. Избягва се съхраняването и транспорт при високите външни температури. Предварителната обработка на пробата е критична за точността на резултата и винаги е по-добре да се извършва от професионални лаборанти в клинична лаборатория.
Заповядайте в понеделник след 8 часа.
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: eлeoнop]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.06.07 20:02



Стандартът за извършване на анализа е променен.
Ако няма аварии, а те се отстраняват до наколко часа, резултатът се получава за максимум 48 часа - в болшинството случаи дори 24.
Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор pipiiv (непознат)
Публикувано01.07.07 20:11



Здравейте проф. Кременски,

аз имам малко по-различен въпрос



Искаме със съпруга ми да си направим необходимите изследвания преди да имаме второ дете. Към вас ли трябва да се обърнем?

Имам една неуспешна бременност и втора от която имаме дете с проблеми. Всички казваха, че има генетични аномалии, но до сега генетиците не могата да разберат на какво се дължът малформациите на дъщеря ни.

Благодаря Ви предварително



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: pipiiv]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.07.07 12:27



Здравейте,

ДА
С цялата налична медицинска документация.
До август или през септември.
При мен без записване и безплатно.

Успех
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: kasmet3]  
Автор pipiiv (непознат)
Публикувано02.07.07 12:37



Благодаря ви! Утре ще дойдем, но не знам къде да ви потърсим?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: pipiiv]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.07.07 17:58



София
Университетска болница по акушерство и гинекология "Майчин дом" на 14-ти етаж (най-горния).
Най-високата къща в двора на Александровска болница и най-близко до НДК.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.