Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема балансирана хромозомна транслокациянови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор ina_a (непознат )
Публикувано13.06.07 21:43



Уважаеми проф. Кременски,
Бременна съм в 22-ра г.с. Тъй като съм носител на балансирана хромозомна транслокация, правих амниоцентеза. Установи се, че съм предала проблема си на плода. От провинцията съм и нямам възможност да дойда лично на конултация, затова бих искала да Ви попитам какви са рисковете в случая и трябва ли да се правят някакви допълнителни изследвания?
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: nixie]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.06.07 09:07



Резултатите излизат на следващия ден и могат да се получат:
1) На ръка с безплатна консултация
2) По пощата
3) По факс
4) По електронна поща
5) По телефон от наш лекар



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: Kлep]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.06.07 09:30



Здравейте,

1) Много малко е вероятно да се получат усложнения от втория близнак.
2) Малко е вероятно това да повлияе скрининга в "лоши" резултати. Оценката на риска се влияе най-вече от възрастта Ви.
3) Най-добрее, дко се появите при нас на УЗ преглед и да решите провеждането и на биохимичен скрининг и за амниоцентезата.

Успех
Кременски



Тема Re: балансирана хромозомна транслокациянови [re: ina_a]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано16.06.07 09:33



Здравейте,
Моля, обадете се на тел. 9172 268
и дискутирайте проблема с доц. Георгиева или посочете телефон за връзка. Тя ще Ви се обади
Успех
Кременски



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор nixie (новак)
Публикувано17.06.07 13:57



Уважаеми проф. Кременски,
Отговорът Ви ме озадачи малко т.к. междувременно аз се обадих по тел. за да попитам за резултата и ми отговориха, че информацията се предоставя само лично, защото по тел. ставали грешки..Аз обаче не съм от София и на мен, както предполагам и на повечето бременни от провинцията, ни остава да изчакаме тази една дълга седмица за резултат.
Може би би било удачно при вземането на кръв на всяка пациентка да се дава определен индивидуален №, с който по-късно тя да може сама да провери и по интернет резултата си ако желае.
Благодаря Ви за отговора!



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: nixie]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.06.07 08:34



Уважаема Госпожо,

Даването на резултата наистина може да стане по механизъм, който Вие изберете. Но за целта трябва да посочите това в информираното съгласия.
Резултатът се съобщава само от лекар.
1) Моля наберете след 9 часа 9172 268.
2) Помолете за лекар
3) посочете си трите имена и рождената дата.

Съжалявам за създаденото Ви неудобство.
В момента се разработва системата за влизаен с баркод при получаване на резелтат.
Във всеки случай този подход ще улесни получаването, но ще затрудни интерпретацията. Нея можете да получите безплатно само на място или от наш геенитчен консултант в определени случаи по телефона.
Моля, посочете телефон за връзка и аз лично ще Ви съобща резултата.

Кременски
9172 268



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор nixie (новак)
Публикувано20.06.07 09:31



Уважаеми проф. Кременски,

Аз вече получих резултата си, след едноседмично чакане, затова вече не е необходимо да Ви безпокоя. Искам само да споделя, че миналата седмица се обадих точно на посочения от Вас тел. и служителката, която ми отговори беше категорична, че не се дава информация по тел.. Не зная каква длъжност е заемала, но след като уточних, че не съм от София и не ми е възможно лично да дойда за резултата, тя отговори, че в този случай трябва да си получа резултата от ВМИ-Пловдив, където е взета пробата, както и направих.
Радвам се че с новата система за получаване на резултати, която разработвате все пак ще се улесни и ускори получаването на информация от бременните. За интерпретацията на резултатите бихте могли да отворите тел. инфо линия или няколко такива, на които в определени часове да се обясняват резултатите на пациентите при невъзможност за лична среща. Благодаря Ви за ангажираността и Ви желая все повече успехи!





Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: nixie]  
Автор simna (член)
Публикувано23.06.07 17:17



Проф. Кременски,
бихте ли ми казали дали промяната в безплатните генетични консултации (че вече не са безплатни) касае всички случаи, или все още за някои важи. Преди три месеца при доц. Георгиева ми беше безплатно, а миналата седмица приятелката ми плати при нея 20 лв
Благодаря за отговора предварително



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: simna]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.06.07 09:50



Уважаема Госпожо,

Нищо не се е променило
При мен всички консултации са безплатни.
При останалите консултанти за всички бременни консултаците за т.нар "биохимичен скрининг" са безплатни. При тях останалите консултации са платени.

Кременски



Тема Биохимичен скрининг - граничен резултатнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор eлeoнop (непознат)
Публикувано27.06.07 20:08



Здравейте,проф.Кременски!
Обръщам се към Вас с молба за анализ на резултатите от проведеният във Вашата лаборатория на 20.06.2007 БХС.Не мога да се възползвам от лична консултация,тъй като съм от провинцията и получих резултатите по пощата.
На 33години ,2 месеца и 21 дни към датата на изследването.Трета бременност - един аборт пожелание,мъртвораждане в 36г.с.Причина - плацентарна инсуфициенция,при плода не се доказаха отклонения.Към момента на изследването бях 17г. с. спрямо дата на последната редовна менструация,но 16г.с. спрямо УЗИ.Разликата се дължи не на изоставане на плода ,а на по-късно оплождане.Фамилно необременена.
Досега са направени:
- УЗИ в 14г.с. при Д-р Марков
-Изследване за вродени тромбофилии при Д-р А.Савов в поверената Ви лаборатория
-Имунологични изследвания при проф.Балева
-УЗУ в 16 г.с. при Д-р Марков
Всички изследвания са в норма.
Безпокоят ме резултатите от БХС:

17г.с.(16+4 -17+3)
S-AFP 11 U/ml [17.43-87.13]
S-b-hCG 6.5ng/ml [5.75-28.75]
възрастов риск 1/606
личен риск 1/249
Mo=34.85

На фона на тези резултати Ви питам:
1.Имам ли база за притеснение от ниската концентрация на алфа фетопротеина и повишения личен риск.Трябва ли да повторя БХС,налага ли се амниоцентеза или е достатъчно УЗИ,което ми предстои в 20г.с.?
2.Има ли значение ,че :
а)в бланката с изследването е написано АGE = 33.7 ,а аз към момента на изследването съм на 33 години и 3 месеца.Как да го тълкувам?
б)е записано Gest.age=17+1,а Д-р Марков изрично подчерта да спомена разликата от 1 седмица,т.е. 16+. Уведомих лаборантката за това разминаване,но тя ме успокои,че се вземат в предвид данните от УЗИ.
в)съм на терапия към момента на изследването с Pregnyl
по отношение на получените резултати.

Позволете ми чрез Вас да изкажа възхищението си от отношението,професионализма и точността на хората,които работят в Националната генетична лаборатория.
С уважение и предварителна благодарност за отговора: Манова

Редактирано от eлeoнop на 27.06.07 20:14.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.