Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор bapros (непознат )
Публикувано31.05.07 20:07



Професор Кременски, искам да попитам какви иследвания трябва да направим относно PTC124 , и кога може да стане това за да разберем дали детето ни е от тия 15%.Благодаря че винаги отговаряте на нашите въпроси.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: bapros]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.06.07 20:17



Уважаема Госпожо,

Вашето дете изследвано ли е при нас?
Ако не е, ще трябва да се вземе кръв.
Ако е, значи, че при нас има ДНК. Моля обадете се потелефона и дайте точните данни на детето. Така ще можем да разберем, възможно ли е на настоящия етап и кога евентуално ще можем да извършим изследванията. Във всеки случай в края на лятото ние започваме изследванията.

Проучването с РТС124 все още не е посочило крайни резултати.
По принцип 65% във всички страни и нашите болни деца са с големи дефекти в гена и не са подходящи за този вид лечение. За тях тази година започна Европейско проучване с друг вид генно лечение. Ние го следим, но все още няма публикувани никакви резултати.

От останалити 35% около 10-15% очакваме да бъдат подходящи, но е все още рано да се говори в цифри.
Ние се готвим и изследваме нашите болни и за двата подхода.
В момента, когато се появят твърди данни ще уведомим всички наши деца и ще направим всичко зависещо от нас в най-кратки срокове да започне лечение за тях

Кременски



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: nixie]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.06.07 21:15



Здравейте Гопожо,

Аз ще се въздържа от съвети. Ще се опитам да Ви дам само информация.
Двата метода по ръзличен път оценяват риска за Даун. И двата метода имат ограничение във възможностите за прогноза на риска - "хващат" (показват повишен риск) при около 70% от случаите с Даун, но не едни и същи случаи.
За биохимичният скрининг Ви е необходимо само ултразвуково изследване за определяне възрастта на бременността в дни (например, 15 седмици + 2 дни).
Изолираният СЕРУМ ОТ КРЪВТА МОЖЕ ДА СЕ ИЗПРАТИ С КУРИЕРСКА ПОЩА до лабораторията

За съжаление ние не разполагаме все още с компютърна програма, която да оценява н.нар. "комбиниран" риск и да хващаме над 90% от болните.
Всеки момент ще бъде подписана наредба, в която е заложена възможността на българските бремени да се предложи най-съвремената възможност за оценка на риска. Тя ще включва:
1) Биохимичен скрининг + ултразвуково измерване на "нухалната транслуценция" в 10-14 седмице с количествена оценка на риска и вземане решение за болшинството от бременните.
2) Биохимичен скрининг, по информативен от настоящият в 15-19 седмица с количествена оценка от двете изследвания и вземане на решение за останалите бременни.

Силно се надявам, че не съм ви объркал допълнително.

Искрено Ви шелая успех

Кременски



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор nixie (новак)
Публикувано02.06.07 09:13



Благодаря Ви за отговора, проф. Кременски.
Само още нещо ме интересува- колко дни ултразвуковото изследване може предшества взимането на кръвната проба или е задължително да са едновременно направени?



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: nixie]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.06.07 17:53



До 3-4 дни преди вземане на кръвната проба.



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор muzolina (непознат )
Публикувано09.06.07 14:23



Д-р Кременски,в 14г.с. ми направиха Даун скрийнинг.Резултатите са:
РАРР-А тест:5949 mU/1
MOM PAPP-A: 2.12
Free бета ЧХГ: 35.1 IU/1
MOM free бета ЧХГ:1.08
Очакван възрастов риск за тризомия 21 е 1:450
Индивидуален риск е 1:3216
Риск за тризомия 13 и 18 е 1:5811
Аз съм на 33 г.,първа бременност след инсеменация.
Интересува ме възрастовия или индивидуалния риск е от значение,кое е определящото?Необходимо ли е да правя амниоцентеза или други изследвания?Ще съм ви благодарна,ако разчетете изследването ми и ме насочите.



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: muzolina]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано10.06.07 11:31



Здравейте,

Това изследване не е провеждано при нас, поради което не мога да коментирам конкретните резултати. Приемам, че са извършени професионално.

Очакваният възрастов риск не е Вашият риск, а на средностатистическата бременна на Вашата възраст. За това се провежда изследването за да се определи Вашият индивидуален риск.

Намереният при Вас индивидуален риск е много нисък и не налага провеждането на амниоцентеза, която е поне 6 пъти по-рискова от !:3216.

Измерването на индивидуалния риск не отменя провеждането на специализираното ултразвуково изследване ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ, което е най-информативно в 19-22

Успех
Кременски



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор muzolina (непознат )
Публикувано10.06.07 16:10



Благодаря за изчерпателния отговор.





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано11.06.07 15:35



Здравейте отново, уважаеми проф. Кременски.

Вече съм в 14-15 г.с. Ако си спомняте, бременността ми почна като двуплодна. В последствие единият близнак спря да се развива, остана без сърдечна дейност още в 7-8 г.с. Той, обаче, е все още вътре в мен, голям е около 10 мм. Другото бебе засега е добре и отговаря на показателите за гестационната си възраст.

Имам няколко въпроса:

1. Може ли неразвитият близнак да навреди на нормалния, при условие, че има преграда между тях и е останал толкова малък?

2. Доколкото разбрах показанията ми при БХС ще бъдат много лоши именно заради неразвития близнак - има ли смисъл да ги правя?

3. Може ли да ми се направи амниоцентеза при това положение?

Благодаря ви предварително! Вие сте ни голяма опора и надежда!

Когато Господ затваря врати, отваря порти!



Тема Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор nixie (новак)
Публикувано13.06.07 12:38



Професор Кременски,

Резултатът от БХС все още ли може да се получи по пощата, по телефон или Е-поща или е необходимо да се изчака цяла седмица, за да се получи от съответното здравно заведение?

Питам Ви, защото ми се струва мъчително да съм в неведение през цялото това време. Благодаря Ви!




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.