Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: Kлep]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.04.07 20:38



Здравейте Клер,

Вероятно Сте същата, която беше изключително активна преди 2-3 години във Форума. Не съобщавате коя седмица на бременността Сте?
Предлагам Ви да обсъдим проблема в нашата консултация след следващия понеделник. Биохимичният скрининг нама да Ви даде достатъчно информация, но професионално проведеното ултразвуково изследване "фетална анатомия(морфология)" със сугурнос ще бъде изключително полезно. От него може да се оцени и евентуалното изследване чрез амниоцентеза.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: elinabo]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.04.07 20:54



Уважаема Госпожо,

Мисля, че нямата основание за особено безпокойство за бъдещото, както с "лошия късмет" така и с "навършените години". Ако, не Ви затруднява особино можете да посетите нашата консултация след следващия понеделник.

Успех.
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор mama mini (непознат )
Публикувано19.04.07 14:44



Благодаря отново за отзивчивостта и бързия отговор, надявам се всичко да е наред при Вас.
Ние не сме от София, но момичето е решено да ражда в МД и утре /20.04/ ще са там за да се запишат и да уговорят приемането. Мисля, че ще е добре да се възползваме от предложението Ви за консултация с доц. Георгиева и ще Ви бъдем признателни, ако предупредите за това. Искам да попитам, нужно ли е записване на час или приемат без предварително записване.




Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: mama mini]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.04.07 21:58



Приема без записване.
Ще се обадя на доц. Георгиева утре.
Успех
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор nixie (новак)
Публикувано07.05.07 10:26



Пpoф.Kpeмeнckи,
Въпреки че тук някъде е обсъждано, бих искала да попитам каква е нормата за нухална транслуценция. От колко мм. нататък показателят е рисков. На мен ми предстои на 10-ти такова измерване и съм притеснена, а не намирам информация. Благодаря Ви предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор useraipassa (непознат )
Публикувано07.05.07 19:02



Уважаеми професор Кременски,
Казвам се Ваня. Изключително съм благодарна и впечатлена от помощта, която оказвате на интересуващите се от темата. Възползвам се от възможността да Ви запитам кога е удобно да дойда на консултация при Вас, за да ми назначите необходимите, според Вас, изследвания?
Касае се за следното: март месец се състоя първото ми неуспешно ин-витро (вследствие на тубарен стерилитет), на 29 години съм, с нормални хормони, спермограми и всички прилежащи изследвания. При пункцията бяха "извадени" 9 яйцеклетки, а при ембриотрансфера, 3 денонощия и 6 часа след това- "върнати" 5, разделени съответно на 8, 8, 6, 6, за петия не пише. Криопрезервация ми беше отказана поради твъде голяма дефрагментация, която знам, че в повечето случаи е и лош признак за настъпване на бременност.
Според гинеколога, правил ин-витрото, изследвания не са необходими, но аз четох, че в повечето случаи като моя се прави хромозомен анализ на двамата партньори, ДНК маркери за тромбофлебия на мен и изменения в микроделацията на Y-хромозомата за мъжа ми. Интересува ме срокът и цената за извършването на тези изследвания, както и кога мога да дойда.
Благодаря Ви предварително за тъппението и вниманието! Бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано08.05.07 12:33



Здравейте проф. Кременски!

бих искала да попитам, ако не ви затруднявам, как да постъпя? Миналата година (по това време) направих спонтанен аборт в 11-та г.с. след като такъв беше планиран за ден по-късно след установена липса на пулс на плода и размери на плода, отговарящи на 9 г.с., вместо на 11-та. Хистологичен анализ не е правен и с причините (ако са известни) за миседа не съм запозната. В момента съм в 5 г.с.

, но съм притеснена. Засега се чувствам добре, да чукна на дърво, но бих искала да зная дали преди да е дошло време за биохимичен скрининг е необходимо да правя други изследвания, с които да Ви посетя и ако да, какви са те? Благодаря Ви предварително.

П.П. на 28 г. съм, таткото е на 43. Планирам да проследявам бременността си в Майчин дом, но все още не съм избрала лекар. Каво бихте ми казали за д-р Асен Николов?

Благодаря Ви отново!




Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор iliana2311 (непознат )
Публикувано09.05.07 01:40



Здравейте проф.Кременски!Много хора мо препоръчаха именно вас за това което ме интересува.Какво то4но представлява генетичната консултация,къде бих могла дас си я направя и колко струва.Моят проблем е ,че се налойи да прекаснат бременността в края на 5 месец поради малформация на плода.Става въпрос за това,че на бебето му се е запушил единия бъбрек в следствие на което се образува киста в коремната кухина и редица увреждания на органите,в резултат на това.Обшо взето след хистологичните изследвания се установи че единствения здрав орган на бебето е било сърцето му,и не се и съмнявам при положение че лекарите тук ми казаха че не може и да става въпрос за живо раждане,а моето момиченце се роди живо.От болницата в Шумен не ми дадоха никаква информация освен че трягва да отидем на генетична консултация.Но къде,при кого,кога....идея си нямам.Трябва ли да чакам 6 месеца за да направим тази консултация...изобщо нищо не знам.Много ще се радвам ако ми отговорите на всичко това.Благодаря ви предвартително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: jungle79]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано09.05.07 11:51



Здравейте,

Препоръчва се в 11-13 седмица да се направи ултразвуково изследване за измерване на т.нар. "нухална транслуценция" (пространството мужду кожата и мускулите на врата на бебето) с оценка на риска за Даун.
Искрено се надявам, че случайното събитие при предишната бременност няма да се повтори.
Успех
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕнови [re: nixie]  
Автор пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано09.05.07 13:20



Здравейте,

Изследването се проевжда от 11 до 13-14 седмица. В зависимост от седмицата "нормата" е различна. По принцип се приема за "норма" нухалнато тарнслуценция да бъде до 3 милиметра. По-важно е този, който я измерва да разполага с компютърна програма за изчисляване на риска. Със сигурност с програма и квалифицирани специалисти разпола център "Фемина" и Университетска болница"Майчин дом"

Успех
Кременски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.