Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Преводнови [re: fada]  
Автор little_ladybug (новак)
Публикувано11.11.06 22:22



детето ми е на година и четири месеца, понякога се буди нощем и плаче, вероятно сънува кошмари, но защо се включвам -
преди няколко дни течеше реклама на филма Маската с Джим Кери, тя като всички деца ужасно харесва рекламите, направо се вторачва в телевизора, та тази реклама съвсем явно я уплаши, нацупи се, размрънка се и дойде да я гушаМ. та, може и страха да идва от нещо, което не плаши според нас.



Тема Re: Среднощни писъцинови [re: SERBEZ]  
Автор Daisy76 (непознат )
Публикувано13.11.06 15:30



Здравей SERBEZ,

Не съм изчела отговорите, които са оставили другите мами, но при моята дъщеря се беше явил същия проблем горе долу на същата възраст. Нямаше никаква промяна, която да провокира този проблем освен нашата намеса във вътрешния й свят, а именно опитите ни да я откажем от вредния навик да си смуче пръста, което правеше постоянно, а не като други деца само когато заспива. Отказването беше абсолютно успешно-още на третия ден спряха опитите й да си лапа пръста, но започнаха тези истерични пристъпи, които се проявяваха или през нощта и/или след следобеден сън. По същия начин не даваше на никой да я пипа и успокоява. Опитвахме буквално всичко и единственото, което имаше някакъв ефект е четене на книжка на много тих глас, така че да се наложи да спре да плаче, за да чува. Това даваше резултати за кратко, после спря да действа. Друго нещо, което помага беше разсейване на вниманието с някакво възклицание или изненада от моя страна, по реално съществуващ проблем, например "Аууу, гледай как ми се е скъсал пантофа" или каквото и да е, моментално се спираше и се проявяваше интерес към възникналия проблем. Мога да изредя още, но синтезирано съвета ми е - много спокойствие и здрави нерви, изобретателност и внимание. Ако нищо не помага на момента нека просто се наплаче да мине от самосебе си.
При нас всичко изчезна по начина, по който започна, внезапно и неусетно. Общо взето с излизането от тази кошмарна възраст на самоосъзнаването между 2 и 3 се сдобиваш с едно малко сладко ангелче. Аз се бях отчаяла, че съм изпуснала възпитанието на дъщеря ми, особено когато тръгна на детска градина преди около 2 месеца, но когато и от това стреса отшумя ...... не смея да се хваля ...

Търпение и успех






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.