Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Два въпроса...  
Автор nedover4iva (минаващ)
Публикувано27.10.06 18:24



Здравейте!
Нарочно не пускам две теми, за да не пълня страницата с баластра, надявам се които от вас имат опит, да споделят, без значение по кой от въпросите.
Първият от тях е как се справя/х/те с коликите, защото моето малко слънце по цяла нощ ръмжи, пъшка и изплаква, давам му СИМПЛЕКС, но знам, че има и други алтернативи, заради което реших да попитам миналите по този път.
Вторият ми въпрос е свързан с кърмата, понеже усещам, че на малчо не му стига май май. На 23 дни е, сутринта реших да се "тествам" колко материал имам и грабнах помпата. Оказа се, че от двете гърди с триста зора изцедих 100 грама, а до вчера преливах от кърма. Не знам на какво се дължи, но все пак ако можете да помогнете - споделете вашия опит. Благодаря!



Тема Веднага ти споделям!нови [re: nedover4iva]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано27.10.06 18:39



Първо - за коликите - моя опит е - освен с капки, от които голям ефект няма - аз съм давала на моето какви ли не, в т.ч. и едни от чужбина, които бяха ефикасни, донякъде, но и на тях им свикна, и пак пищеше - можеш с една ютия да награвяш една кърпа, и през дрешките да му затопляш коремчето - е, да не е много нагрято, приятно. И да го носиш наобратно върху ръцете ти, да може да пръцка, да изкарва газовете - т.е. с лицето надолу, а коремчето на дребчето да ти е върху дланите. Но, да ти призная, няма лекарство, сами отшумяват за месец - два, при различните деца - различно. И не е вярно, че момиченцата карат коликите по-леко - моето дете е момиченце, пък имаше колики повече от два месеца. По въпроса за кърмата съм специалист - оказа се, че аз съм нямала достатъчно, и дребчето качи само 200 гр. в първия месец, и пищеше денонощно. Почнах да я дохранвам със Нутрилон Омнео, но ти си виж и други млека, защото това е 11лв. кутията, а не е хубаво да го сменяш, и в началото ще са ти нужни около 15 кутии на месец, та не е много ефтино, но пък е противоколично, и противозапично, та и досега моето дете ходи редовно по голяма нужда, за разлика от децата на мои приятелки, които имат проблеми с акането. Дохранвах по 30 грама вода със една мерителна лъжичка мляко след всяко кърмене, и детето малко се успокои, макар, че много повече пищеше, докато свикне със смесеното хранене - кърма - адаптирано мляко... Важното е да си спокойна. Понякога помага и да го слагаш да спи на гърдите ти, както ти си лежиш, също и по коремче - облекчава го, макар, че може малко да те оповръща, но няма нищо, ще спре към 6-тия месец. Повръщането, иначе коликите - по -рано. Успехи





Тема Re: Два въпроса...нови [re: nedover4iva]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано27.10.06 18:39



по първия въпрос давах Саб и Лефакс. Нищо не и помогна_имаше си колики до 5 месечна

.
по втория_100 грама zа бебе под месец хич не е zле...някъде ок. 28мия ден има криzа в раzтежа и бебетата тогава сучат мнооого, лакомо и на често...кърмата се увеличава според търсенето.Слагай го по_често на гърдата, махни води, zалъгалки и т.н. Ти самата пий повече течности(лактогонен чай, пилешки бульон_не много силен, крем супи, сокове), хапвай овесени ядки, варено жито, сусамов тахан, пълноzърнест хляб...много почивка...и ще се оправят нещата...имаше и някакво хомеопатично zа увеличаване на кърма Рицинус нещо си, ако искаш може и zа него да питаш в аптеката.




Тема Re: Два въпроса...нови [re: nedover4iva]  
Автор Teди (есенна)
Публикувано27.10.06 18:58



Задължително изчакай с даването на добавка. Започнеш ли да дохранваш, краят на кърменето приближава.
Това, че ти си изцедила 100 грама не е критерий, бебето може да изцока повече отколкото ти да изцедиш с помпата. Не се навивай на пробно кърмене, много педиатри го предлагат, но то не е показателно. Следи памперса, онези бели топченца (дето говорихме веднъж за тях) има ли ги?

За коликите няма да ти кажа нещо по-различно от другите мами. Капките против колики в повечето случаи са само за успокоение на родителите. Затоплянето на коремчето помага най-много. Вземи една твоя много дебела блуза, метни си я на ръката и носи бебко "яхнал" ръката ти (с гръбчето нагоре).
Може да пробваш и номера с пластмасовото шише - пълниш едно шише от литър и половина с топла вода (приятно топла, в никакъв случай гореща!), увиваш я в хавлиена кърпа и я слагаш в леглото до бебока (все едно да я гушне).
Ще минат коликите. Много е болезнено за детенце, много е изнервящо за родителите, но ще минат. Стискай палци при вас да е по-бързо! И аз ви го пожелавам от сърце!





Тема Re: Два въпроса...нови [re: nedover4iva]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано27.10.06 20:45



За коликите аз нищо не съм давала освен веднъж-два пъти чай от копър. Моята беше доста ревлива и според мен далеч не само от колики.

За кърменето - НЕ ДОХРАНВАЙ ако искаш да кърмиш. Това колко цедиш в помпа не е показателно, защото бебетата стимулират по-добре гърдите и изсмукват повече и 100 гр са си много на този етап. Ако се притесняваш от недохранване храни на по-малки интервали и премахни - както вече имаше съвет - водата и залъгалките.
За увеличение на кърмата трябва добро ядене, супи, течности (не прекаленно) и на мен учудващо ми помагаха леките разходки навън. Аз около 40тия ден май се оплаках, че много е намаляла и майка ми като ме почна с леки супички и няколко дни след това си изхраних детето сама на една гърда цял месец. Така, че горе главата, захвърли притесненията и си го кърми бебето!

Защо мислиш, че бебето е недохранено? Не пълни дайперите с урина, ако или двете? Това е най-добрият показател за дохранване.
А нощем кърмиш ли?
Лекарството за колики да не би да спестява ядене? По принцип кърмата намалява предимно от намалено търсене на такава (въпреки, че в твоя случай не мисля, че има такова нещо).

Редактирано от gugu на 27.10.06 20:52.



Тема Re: Два въпроса...нови [re: gugu]  
Автор nedover4iva (минаващ)
Публикувано27.10.06 21:23



Я виж ти, затова ли като къпе тати бебока, яхнал ръката му, малкият така се успокоява? Понеже пъпчето ни падна доста късно, чак на 20 ден, докторката ни каза да го къпем още няколко дни не във ваничката, а точно в поза "яхнал" на тати ръката /казвам тати, защото той се справя най-добре с тая процедура, мама е за след това/. Да, благодаря на всички, които дадоха своя съвет, явно ще трябва да стиснем зъби и да чакаме коликовия период да мине, няма как..
За кърменето - разбрах ви, не само вас, но и всички, с които говорих на тази тема - явно трябва да се приемат много течности, а аз определено не го правя, напротив - пия малко вода, а камо ли други видове течности, по 1-2 чаши мляко и това е, обаче от днес сутринта се наливам с компоти, бози и т. н. и резултатът не закъснява, само че на бебко не му стига едната гърда, а довършва от другата. За часовете, аз така или иначе не ги спазвам, като вземе да пищи давам, пък ако и да не са минали 3 часа или да ги е просрочил, което рядко се случва, обикновено нощем понякога.
Теди, помня какво ми писа, редовно следя памперсите. Имаме си от всичко, барабар с белите топченца, така че продължавам с проверките.
Благодаря на всички за съдействието, още веднъж, добре че го има тоя клуб, иначе трябва да звъня денонощно на джипито...





Тема Re: Два въпроса...нови [re: nedover4iva]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано28.10.06 08:24



1. За коликите - аз редувах саб-симплекс и бейбинос. Вторите май помагаха повече при нас. Затоплена пелена върху коремчето на бебчо и коремчето на бебчо върху коремчето на тати също помагаше. За протокола - и двамата ми юнаци имаха колики до 40 дена.
2. За кърменето - не може по едно изцеждане да съдиш за това дали имаш кърма или не. При изцеждане с помпа или на ръка винаги излиза по-малко кърма отколкото изсуква бебето. Просто бебчо суче по-здраво, а и по време на сукането се образува също кърма. Най-точно ще установиш колко изсуква бебчо като направиш няколко пъти пробни кърмения.
Успех!



Тема Re: Два въпроса...нови [re: surfline]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано28.10.06 08:27



Рицинус комунис 5СН се казва и се смуче 3х2, но трябва да прочетеш в клуб Хомеопатия статията за антидотирането, защото инъче не действа. На мен лично, не ми помогна.





Тема Re: Два въпроса...нови [re: nedover4iva]  
Автор HELlANA ()
Публикувано28.10.06 10:35



мила мамо, с коликите няма оправия. Давай си и капки и чайче и се зареди с търпение. Нищо не помага.Не давай копър. Сами ще отминат, гушкай бебчо и чакай.
По отношение на кърмата- достатъчно си изцедила, според мен. Има един период, не знам дали е около 28 ден, но изведнъж бебока започва да яде повечко. Честно казано цедене му е майката. За да наваксаш трябва да свикнеш гърдите си да произвеждат повече. Аз се цедях винаги след като го нахраня , много е досадно, но има ефект. Не дохранвай за сега. Съветът на нашия педиатър беше по-добре малко гладно, отколкото напомпано с адаптирано мляко.Всичко ще се успокои за 3-4 дни. Има такъв период и около 5-6 месец и тогава се побърках от цедене. Дори ставах да се цедя нощем, защото тогава някакъв хормон влияещ на лактацията бил най-активен. Забавата е пълна.

Успех



Тема Re: Два въпроса...нови [re: HELlANA]  
Автор lesna (минаващ)
Публикувано28.10.06 11:52



За коликите аз давах на Ники едни вълшебни хомеопатични капки, само дето не знам как се казват, защото хомеопата ми ги даде , а аз не питам кое как се казва.ВАжното е ,че му помагаха за около 5 мин след приема детенце се успокояваше и заспиваше доволно.
Колкото до кърменето , нямам голям опит, но не съм се цедила, давах на бебо да суче и от двете гърди.
Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.