Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови  
Автор buba_atan (мама на Таня)
Публикувано01.10.06 22:20



Правителствена- Д-р Пасков или Тина Киркова-Д-р Цветан Ослеков???
Искам да ви помоля да споделите мнения и впечатления от тези двама лекари.
Надявам се ,че благодарение на вашите мнения и съвети аз най накрая ще реша къде да раждам-времето бързо минава а аз ставам все по объркана.
Поздрави

Редактирано от buba_atan на 01.10.06 22:22.



Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: buba_atan]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано02.10.06 09:25



Не познавам нито един от лекарите но преди три години когато раждах аз Ослеков беше израждал една циганка от съседна стая. Мисля , че тя си беше платила за това но ми направи впечатление , че идваше да я види всеки ден и беше много внимателен с нея.
Не ти помагнах но само това знам. Леко раждане ти желая , кога е събитието ??



Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: topi]  
Автор buba_atan (мама на Таня)
Публикувано02.10.06 13:53



Все пак ти благодаря.Мненията които чувам оттук-там за Ослеков са все положителни,май е време и аз да се запозная с него


Събитието е (живот и здраве) края на декември-секциото трябва да се направи м/у 20 и 30.То хем има време до тогава-хем ей сега ще дойде.
Благодаря ти още веднъж.Желая ти здраве и късмет.



Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: buba_atan]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано02.10.06 14:54



Леко раждане и късмет !!!
Сигурна съм че когото и да избереш ще имаш едно прекрасно бебе !!!



Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: buba_atan]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано02.10.06 23:26



Ходих на курса бъдещи родители в Тина Киркова, но се отвратих от персонала.
Родих в Правителствена, в екипът за секциото ми бяха: д-р Илиев, д-р Христова и д-р Станев.
Д-р Пасков завеждащ Родилното ли е или бъркам? Само хубави неща съм чула за него, но личен опит нямам.
Разликата м/у двете болници е от земята до небето, в ползва на Правителствена ....

Леко раждане




София 16.08.2004 г.


Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: Пиcaнa]  
Автор sisislava (маминка)
Публикувано02.10.06 23:36



Здрасти!

Моля те, ако имаш малко време, разкажи как е в Правителствена изобщо.
Аз до сега от мненията които съм чела най-многото от добрите отзиви са за Тина Киркова.

Благодаря!




Елица-28/04/2003

Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: sisislava]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано03.10.06 02:03



Копирам мненията си от друг форум, за да не пиша на ново




В отговор на:


Родих в Правителствена.
Раждане с направление = 0 лв.
Не са ми искали пари на ръка.
Изследванията ми струваха около 250-300 лв.




В отговор на:


От както Правителствена стана многопрофилна, всеки може да отиде да роди там, но имат едно условие- да направиш изследванията в тяхната лаборатория, а тя не разботи със Здравната каса.
В тия 250-300 лв. включвам:
-проследяването на бременността през последните 45 дни, 3 записа на тонове по 20 лв. и 3-4 ехографа по 20 лв., което са си 140 лв.
-60 лв. за тестуването за упойки

До тук 200 лв. Другиите 50-100 лв. са кръв и урина (няколко пъти) и фецес веднъж, ама не ги помня по отделно колко струваха.

Признаха ми Кръвна група, Васерман, СПИН и Австралийски антиген, иначе трябваше да дам още 60 лв.

Сега са с 3D ехограф и е 50 лв., малко по-скъпо излиза.

В "Света София" за тези условия (избор на лекар и самостоятелен санитарен възел към стаята), щеше да ми излезе около 1000 лв., по каналния ред, с/у касова бележка.







В отговор на:

Когато приемат родилка, дават един пропуск на придружителя, в който се записват 3 имена по желание на жената, тези 3-ма човека могат да минават през входа, когато пожелаят, без нощем, разбира се, тогава всички спят

Иначе има 1 ден в седмицата, определен за свиждане и може да влиза всеки, който иска.
В самите стаи на жените не се влиза, има едно малко коридорче, в което се провеждат свижданията, неприятното е, че се намира точно пред Предродилна и Родилна и понякога се чуват викове, пък и раждащите се се притесняват но самото отделение е много мъничко и няма къде ...
В Интензивното, където настаняват след секцио и жената стои 24 часа, могат да влизат хората, дошли на свиждане, докторът се е обадил на мъжа ми в момента, в който са извадили бебето и докато са ме шили и съм излизала от упойка, вече беше в болницата, чакаха ме с бебето в Интензивното и останахме заедно да й се порадваме, без да ни притеснява някой с определено време или да му правят проблеми, че е при жена си. Майка ми, баща ми и зълва ми също влизаха свободно при мен в Интензивното Към роднините и родилката отношението е като към цар!!!
Стаите са с по 3 легла, такива с регулиращи се положение за гърба и на колелца, ако се наложи спешно да те забутат на някъде. Всяка стая е със самостоятелен санитарен възел, подвижен душ и нон стоп гореща вода (аз се изкъпах още щом ме преместиха от Интензивното, до там те карат с инвалидна количка, въпреки, че са няколко метра ), даже вана има, но не мисля, че е много подходящо за родила жена Пак във всяка стая има и телефон, телевизор, гардероб, тераса и маса със столчета, храната се доставя и отсервира по стаите. Бебетата не са при майките, акушерките ги карат и след това взимат, не знам, ако някоя майка иска да храни на поискване дали ще разрешат, не съм питала, тогава не разбирах много
Лекарите не чакат да ги питаш, а дават отговорите предварително, детската лекарка обикаляше непрекъснато по стаите да дава сведения за моментното състояние на бебетата и да изнася лекции.
Не е луксозно, поне 2004 г. така беше, сега не знам дали са стигнали с ремонта до Родилното, но е много чисто, чистят почти непрекъснато с нещо, което мирише много приятно
Ето снимка на стаята





За престоя си не видях лекарска грешка, пострадала родилка или новородено


София 16.08.2004 г.


Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: Пиcaнa]  
Автор sisislava (маминка)
Публикувано06.10.06 09:46



Благодаря!


А дали организират посещения на бремени в родилното за запознаване със условията им?
И, сещам се, че Света София имат сайт, а Правителствена имат ли и те?


Елица-28/04/2003

Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: buba_atan]  
Автор jufy (shtastliva)
Публикувано06.10.06 16:11



С две ръце (понеже имам само толкова) препоръчвам Правителствена болница.
Раждах там 2001 година, а сега водя детето - там ми е педиатърката.
Невероятно внимателен екип, страхотна обстановка, единствената болница, в която няма вътрешно болнични инфекции ........
Аз раждах при д-р Шумарев и д-р Станев.



Тема Re: Правителствена-Валентин Пасков или Св.София( Тинанови [re: sisislava]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано06.10.06 18:27



Сайтът не ми се зарежда от известно време, сигурно имат някакъв проблем



Май няма такива организирани посещения, но ако се запишеш там, ще те пращат на запис на тоновете, а апарата е в Родилното, така можеш да го разгледаш


София 16.08.2004 г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.