Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема юни-юли 2006  
Автор *щypчo* (член)
Публикувано02.10.06 00:46



Как са малките съкровища?

Александър от 2-3 дни започна много по-съзнателно да разглежда нещата ,които го заобикалят.
Сякаш откри листата по дърветата докато се разхождаме навън с количката,а днес докато го возих в колата забелязах,че я разглежда с такъв интерес, сякаш за първи път я вижда..
Гледам,че като го оставя сам известно време (без да го закачам),започва да си разглежда ръчичките много съсредоточено и не ги размахва,ами се опитва да им координира движенията..
От известно време си хваща сам дрънкалките и играчките ,които са на количката или които са оставени около него..
Все още не се обръща от корем на гръб или обратно..понеже..май като се замисля много рядко го оставям по корем..(предимно сутрин за да си изважда сам въздухчето което е нагълтал докато суче ...и..той се научи да заспива така..) Сега като го сложа по корем,обикновено полягва..освен,ако не е напълно буден - тогава си вири главицата и се смее..
Понякога си мисля,че се смее за да ми достави удоволствие,понеже вижда,че ми харесва и съм доволна..(възможно ли е?)
Също така имам усещането,че вече ме разбира и..като се забавя с кърменето,но му обясня,че знам,че е гладен, но трябва да почака по някаква причина ...си изчаква(това възможно ли е или си го въобразявам,а просто не е мрънкал от глад?)
Вече почти не плаче.Само когато иска да го вдигна да се оригне почва да се сърди и се надига от възглавничката - едновременно главичката и раменцата..
Като му подам ръце,се "набира" самичък и се изправя почти сам до седнало положение(почти,понеже му хващам ръцете за да не се изпусне и да си удари главичката)
Не иска да стои легнал

..Вече не мога да го возя легнал в количката ,освен когато заспи..Все иска да гледа какво става и се надига..и се сърди,ако не го сложа малко по-изправен..В къщи почнах да го подпирам на една възглавница(гледам да не е висока,но....във всеки случай не е от неговите бебешки..)
През ден давам плодово пюренце на HIPP(около 20гр) вместо сокче между храненията и .. Александър се облизва само като види бурканчето и лъжичката..и почти подскача като почна да му слагам лигавника...Ако му дам повече с удоволствие ще изяде и него..(сега очаквам да ме оплюят привържениците на късното захранване..)Обаче..целта на всичко в крайна сметка е да научим децата си да се хранят,без това да им донесе храносмилателни проблеми или алергии..и..аз точно това се опитвам.Нямам намерение да го отбивам скоро..Обаче вече е 7.200кг и се притеснявам,че млякото вече не му стига(възможно ли е той да има същите нужди като връстниците си,които на тази възраст са средно 5кг..,а той е с килограми на поне 6м бебе?)Смятам да задам тези въпроси на педиатърката като дойде да му бие ваксината другата седмица..Мисля,че Александър е готов да започне зеленчуково пюре на обяд..и..до 2-3 седмици да заменим обедното кърмене..почти..( самата мисъл ме натъжава,но..ако е добре за детето - предпочитам..)

Притеснявам се, понеже не спира нощното кърмене! Има дни в които е сукал в 20ч и след това се събужда ЧАК в 4.30 сутринта..ОБАЧЕ,това е много рядко.Най-често се буди и в 1.30 или 2.30..и си е гладен!Така през деня вероятно суче по-малко..пък това води до намаляване на кърмата..Ама детето си иска общото количество храна:)
Мисля си..ако хапва на обяд пюре ..сутрин в 7ч ще има достатъчно мляко в едната гърда..в 10ч в другата..на обяд пюре..после в 16ч гърдата от 7ч трябва да има достатъчно..а в 19ч другата..и..така вероятно ще е възможно да спре да се буди нощем..Или поне ще се буди само веднъж.
Не ми тежи да го кърмя по много повече пъти нощем..Просто мисля,че така съня се накъсва и не е толква спокоен..Освен това ,като хапва,пишка..памперса му натежава и...или пропуска и трябва да го преобличам целия,което го разсънва и пак води до искане да суче...или му тежи и му пречи да спи спокойно...или..гълта въздух,пък аз нямам желание да стоя по 10мин права и да чакам да се оригне нощем...и..такива мисли ми минават..Някой имал ли е подобен проблем с толкова много нощно хранене? Не искам да давам водичка,понеже той и през деня не иска да пие..(или много рядко) пък..нощем като суче се и затопля и отпуска и..изобщо много често само да го гушна е достатъчно..


Лелееее...и този пост стана много дълъг..Надявам се да споделите какво умеят вашите бебоци и как се справяте с нощния сън (а и по колко време спите през деня..)




Тема Re: юни-юли 2006нови [re: *щypчo*]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано02.10.06 09:18



грешен постинг - съжалявам

Редактирано от little.monkey на 02.10.06 09:19.



Тема Re: юни-юли 2006нови [re: *щypчo*]  
Автор rosi_dat (непознат )
Публикувано02.10.06 10:24



Здрасти!!!!!!!!!!!
И при нас нещата стоят по същия начин само кадето се обръщаме вече от коремче на гръб!Нощтните хранения си ги имаме-ядем в 19ч.,2ч.,7ч.(разбира се увеличи си периода между храненията но..........).И ние сме 7кг.и мисля че за 3 месечно бебе е нормално!Пюретата още не сме ги почнали но му давам сок от ябълка и морков!
Вчера ми се случи нещо уникално-сложих го по коремче и се смя с глас цели 5мин.Аз се стреснах и онемях дори го записах на клипче!Смееше се почти истерично,само като посегнех да го пипна се скъсваше от смях!И изведнъж спря!Направо останах потресена!





Тема Re: юни-юли 2006нови [re: *щypчo*]  
Автор mamanaicko (непознат)
Публикувано02.10.06 12:35



zdravei!!!az sam nova v tozi forum,no bih jelala da spodelia s vas za moeto bebence...6to se otnasia do hraneniata-ot navar6vane na 2 meseca sme na ka6i i piureta,kazaha mi sa6to da ne pe izob6to voda,nito sokove,bez zahrankanapravo da zamenia iadeneto na mliako na obed s ka6a i piure...da ne go karmia sa6to..

...no tova e za6toto biahme se izpla6ili s nego 2 meseca-po doktori li ne hodihme,kade li...i v bolnica lejahme...s tova obilno povra6tane deto go ima6e vze da smakva na teglo...ujas prejiviahme s ba6ta mu,pritesnenia samo i hodene po makite...za6toto i v balgaria nali e palno s mnogo "kadarni" doktori...6tiaha na 40 dni da mi go operirat,predstaviate li si......dobre 4e ne se doverihme naplno i go vodihme v sofia,v plovdiv,na izsledvania,...ta se okaza 4e ni6to mu niama nakraia...6tiaha da go operirat za ednoto ni6to...abe,sega e mnogo dobre,po nova shema se hranim i naddavame normalno.sega beboka e 6kg. i e dalag 63sm.

nau4ih go o6te ot na4aloto na 2-ri mesec da spi ve4er ot 9 do 6 sutrnta...i togava i iade...no be6e mnogo trudno,bezsanni no6ti i t.n....no 4rez uporstvo do progres......ina4e prez denia iade na 3 4asa,spi po 1 4as mejdu hraneniata i ve4er v 8:30 kato go izkapia zaspiva sled iadene...ne 4e ne se sabujda,no go obra6tam na drugata strana i zaspiva momentalno...spi na mnogo visoka vazglavnica i mu e trudno da se obarne...ina4e prez denia si se varti nakadeto si iska kato e na ravno...mnogo e jilav,potoianno e v dvijenie...ob6to vzeto pravi sa6tite ne6ta kato va6ite mani4eta...ot 2-3 dni si hva6ta krakata savsem saznatelno i gi buta v ustata si...na nego po4ti mu zaiakna krast4eto za6toto ot dosta vreme stoi na visoki vazglavnici,po4ti sednal...mislia sled mesec da go ostaviam da posiada po malko i da go podpiram s vazglavni4ki...opira se na kra4etata si i se vdiga,pravi ne6to kato podskok...daje ako mu e zaiaknalo grabna4eto imam 4uvstvoto 4e 6te se darji na krakata si (e,za sekundi,de),za6toto izdarja naprejenieto na tialoto si varhu kra4etata...no i tova 6te stane

tova e za sega,ako vi interesuva ne6to drugo-s radost 6te spodelia





Тема Re: юни-юли 2006нови [re: rosi_dat]  
Автор *щypчo* (член)
Публикувано06.10.06 16:03



Всъщност и Александър се обръща от коремче по гръб,но си мисля,че не е съзнателно все още,а просто се търкулва..
Иначе..издава някакви силни звуци,които по-скоро са викове и радостни възгласи,но..не се е смял с глас до сега

(той по принцип е доста сериозен).
Случвало се е обаче докато го кърмя да се захили..и да издаде глас..Но за много кратко..

Вашите интервали нощем са съвсем чудесни:)
Какъв ви е дневния режим? Кога пиете сокчетата? С лъжичка или с биберон?

Сложихте ли втората ваксина на твоя бебчо? Как я понася? Нашето педи ще я слага в понеделник..и тогава ще видим какво ще каже за следващия месец.
Аз лично си мисля,че вече е време да почнем да бъркаме зеленчуковите пюрета..ама..ще изчакам "нареждане" от педито.. кога точно да почнем(понеже помня,че захранвах около месец преди да заменя напълно едно хранене..)








Тема Re: юни-юли 2006нови [re: mamanaicko]  
Автор *щypчo* (член)
Публикувано06.10.06 16:17



Здравей и добре дошла във форума!
Христо изглежда съвсем добре и е чудесно бебче.Да ти е жив и здрав!
Защо щяха да го оперират?
Според мен може да е повръщал и от прехранване или от поглъщане на много въздух,докато суче..(ама не съм специалист де..)

Сега с какво го храниш? Спря ли кърменето напълно или само на обяд? Какви пюрета даваш и каши и ..как ги възприема?

За нощното спане..и аз каките ги дресирвах навремето да спят като по книгите и..като казваха педитата да спря нощното кърмене -спирах го и..наливахме водички..и..безсънни нощи..обаче с момчетата ,нали все си мисля,че ще са ми последни дечица и..гледам да им се порадвам по-дълго и..хич не ми тежи да ги кърмя нощем. Знам,че това се израства и после ще иска мда ги гушкам,пък те няма да искат..и..така.

На голяма възглавница ли спи нощем?В каква поза спи-на гръб,по корем или на страни? Александър се оказа,че спи чудесно по корем..(явно по-лесно си изважда сам въздухчетата ,които е нагълтал..)

Как сте с ваксините?
От къде сте?








Тема Re: юни-юли 2006нови [re: *щypчo*]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано06.10.06 17:07



Здравейте!

Отдавна не съм влизала в клуба, но така е, нямам време...
Ние сме като вас и малко по-различни

. Ние сме около 6 400 гр. и 64 см. Александър също се оглежда наоколо, забелязва нояи непознати неща. Лапа си ръцете и пръстите постоянно, опитва се да лапа и моите, скубе ми косата като го нося на ръце. Играчки и дрънкалки хваща рядко, само ако му ги натикам в ръката, иначе сам не. Не се обръща нито от корем на гръб, нито обратно, впрочем по корем изобщо не му харесва и почти не го слагам, защото започва да реве. Успява да се извърти само на 1 страна, но не и да се преобърне. Надига си телцето клато се подпира на крачета, като го хвана за ръчичики успява да се изправи почти сам. Също не иска да стои легнал, през деня почти не спи, случва се да дремне по някой час или от време на време по половин час. Никакви опити за седене още, твърде рано е! Доколкото знам изобщо не е хубаво за гръбначния стълб и костите на таза. Имаме 2 зъба. Кърмя го без никакви добавки и смятам да го кърмя докато му стига кърмата, после ще започна да въвеждам нови храни. Смятам че кърмата е 1 път в живота, после ще има да яде всичко останало! Вода не давам и никога не съм му давала, дори и в най-големите жеги. Така ни съветва и педиатъра, само кърмене колкото се може по-дълго време. Вечер се събужда 1- 2 пъти. Къпем го към 8-8.30, кърмя го и го слагам да спи. После се събужда различно - може към 12.30, може в 1, 2 или 3, но това последното е рядкост. После имаме още 1 събуждане, в зависимост кога е било първото. Спи до 8, понякога до 9 сутрин. Има и изключения от това правило. В началото се беше отказал от нощните хранения, но имахме и малко по-различен режим. Не ми се става през нощта да го храня, понякога умирам за сън, но не ме притеснява че е гладен, все пак това няма да трае вечно, ще потърпя още известно време. През деня яде приблизително на 3-4 часа, абе като вземе да мрънка и му давам цицата.
Доколкото съм запозната от изчетените материали за кърменето и като гледам написаното от теб, мисля, че е логично през деня да ти намалява кърмата и да суче по-малко, нали вместо кърма му даваш пюрета и други работи, което замества кърменето все пак.... И колкото по-рядко му даваш гърдата, толкова по-малко кърма ще има.
А за памперса, ами ние си издържаме от вечерта до сутринта, може би е малко "жестоко" от моя страна, но така започнахме в началото, така ни каза сестрата, която идваше в къщи, но тогава за последно го преобувах в 11 вечерта, както казах имахме малко по-различен ред. Та той така си свикна, сега пробвах да му сменям памперса около 4-5 ч сутрин или ако се събуди към полунощ, но той се сърди, понеже явно му се спи . Е понякога ако знам че е наакан ще не ще го сменям, понякога памперса пропуска, ама какво да правя.
Това е горе долу от нас.



Тема Re: юни-юли 2006нови [re: Rosabelle]  
Автор *щypчo* (член)
Публикувано06.10.06 18:27



Привет Rosabelle,

Имаме още един адаш в клуба...Много се радвам! Поздравления за двете зъбчета

.Много рано са ви пробили..но..това било генетично казват.

За кърмата..честно да ти кажа не съм замествала кърмене с пюре до сега.Давам около 20гр пщре между храненията и то по-скоро около час след като е ял,точно за да не намалява кърмата.
Убедена съм,че като количество кърмата му стига напълно..дори му е в повече.Просто незнам дали хрранителните качества са достатъчни за килограмите му.Понеже чета,че ръста и килограмите му са като за бебе на 6-7месеца,пък..той си е на 3.Но чета съшо,че след 5 -6 месеца ,почват да не достигат желязото и витамините от майчината кърма ,поради което се налага да се дават други храни.
Из книжките,които аз чета,пише,че плодовите сокчета и плодовите пюрета НЕ са захранване.За захранване се смята подмяната на кърменето с друг вид храна в някое от основните хранения.Аз много държа да го кърмя дълго.И..мисля,че кърмата през деня намалява по-скоро,понеже го кърмя и нощем и реално той вероятно изсуква нощем повече,отколкото през деня,понеже нищо друго не го разсейва..А през деня е толкова любопитен,че ако има нещо в стаята което се движи,говори или е различно..той се върти и го разглежда и се разсейва(не винаги де)
Мисълта ми е,че при бебетата,които хапват Ам, е по-лесно да нямат нощно хранене,понеже през деня се вижда колко са хапнали и ако хапнат нужното количество мляко за деня-значи нямат нужда и нощем..и самите бебета не се будят.А кърмените си регулират колко да хапват,защото нуждите са им същите..но просто ги разпределят на повече хапвания по по-малко..(знам ли..-само предполагам..Не съм го теглила преди и след кърмене в рамките на денонощие..)
За сядането..правилно е да не се сяда преди 6 навършени месеца. Надявам се да го удържа до тогава..Но е много силен и просто го виждам,че иска да седне(все още не може)..


За памперса..Оказа се,че трябва да сменя размера поне за нощния памперс с такъв над 7кг. Явно миди от 4-9 му стават като размер,но..не могат да издържат на количеството ,което изпишква нощем и за това пропускат.Ползвам ги през деня,но нощем вече слагам либеро от 7-14кг и нямам никакви проблеми-изобщо не пропускат и сутрин Александър се събужда сух..макар и с много тежък памперс

Като казваш за това,че сте сменили режима..Какъв е сега?Нашия е ориентировъчно на 3 часа 7-10-13-16-19..но..това понякога се мени..

Поздравления за решението да го кърмиш докато му стига кърмата! Според моята педиатърка,може до 1г САМО кърма да се дава..(аз лично не споделям това мнение,понеже смятам,че после трудно се развива дъвкателния рефлекс..а се засилва смукателния)..Обаче..всеки си решава за неговото дете..и все е правилно (според мен)

За водата..и аз чух,.че не дават много мами.Но на нас ни препоръчаха още от началото да давм подсладена водичка, поради жълтеницата ,която продължи около месец след като ни изписаха..Тогава почти насила го карах да пие,после той сам се отказа почти.Сега има дни в които изобщо не пие водичка.Има дни в които изпива 5-10мл..докато хълца..или ако му се суче,пък аз преценя,че е преял..(Ние не ползваме залъгалка ).

От известно време се опитва да си налапа и двете ръце и аз си мислех,че е от сукателния рефлекс,обаче..снощи като докопа моята ръка и ми налапа пръста,така силно стискаше,че направо ме заболя.Мисля,че е от зъбите,които растат,макар да не си мисля,че скоро ще пробият..

Трябва да ги запознаем Александровците..Тяхното поколение има толкова Алекс-и и Алекс-овци,че..си представям една среща с всички тях накуп..и как ще се ошашявят за кой Александър(Александра) става дума..




Тема Re: юни-юли 2006нови [re: *щypчo*]  
Автор Mi-Ma (nova)
Публикувано06.10.06 19:41



Здравей Щурчо,
прочетох темата ти, но чесно казано нищо не разбрах от теориите, които даваш.

Обаче..целта на всичко в крайна сметка е да научим децата си да се хранят,без това да им донесе храносмилателни проблеми или алергии..и..аз точно това се опитвам.
Искаш да кажеш, че колкото по-рано детето прояде пюрета и други храни, то така го предпазваш от алергии????!!!!


Според световните стандарти, захранването започва най-рано при 4 месец. До тогава се дава само адаптирано мляко.
чревната система на тези малките ангелчета не е достатъчно развита и точно ранното тъпчене с храна, различна от кърма и АМ довежда до алергии.

Притеснявам се, понеже не спира нощното кърмене!
Защо то трябва да спира? Аз например бих се притеснила ако сина ми не се събуди през ноща и не си поиска храна. На възрастта на твоя е горе-долу. Понеже ме подковаха с много информация преди да родя за "внезапната смърт", когато една сутрин се събудих и осъзнах, че не съм ставала да кърмя през ноща изпаднах в ужас. Секундите, докато проверя, че малкия диша ми се сториха векове. Точно поради опасността от "внезапната смърт" се препоръчва бебето да е при родителите поне до 6-я месец.
Не пиша това, за да те плаша или упреквам, само ти споделям.

Давам около 20гр пщре между храненията и то по-скоро около час след като е ял,точно за да не намалява кърмата.
това ама никак не го разбрах. Ако бебето суче, кърмата се увеличава, а не намалява. За един час се възстановява 40% от съдържанието на гърдата.

П.С. Относно спането по корем. Нас ни учат и е едва ли не забранено да сложиш бебето да спи по корем. В болницата раздават на всяка родилка боди с надпис на гърдите: Тази страна е отгоре. В смисъл, че детето не бива да се оставя да спи по корем. Пак е свързано с внезапната смърт и е един от начините тя да се избегне.

Иначе, за статистиката: сима ми е 3 и половина месеца. Само на кърма е, никога не е вкусвал вода, храним се в 24, 04 и 07. 7 килограма е и 65 см. Така като го гледам е доволен и не изглежда, че не му стига кърмата. Купила съм си и един пакет адаптирано мляко за всеки случай, но ако мога да издържа само на кърма до 6-я месец ще е страхотно.

Поздрави


Редактирано от Mi-Ma на 06.10.06 19:44.



Тема Re: юни-юли 2006нови [re: Mi-Ma]  
Автор *щypчo* (член)
Публикувано06.10.06 20:21



Здравей,Mi-Ma,

Това дето си го подчертала не са теории

,а лично мнение..

Никъде не съм казала,че трябва да прояде детето колкото може по-рано ЗА ДА го предпазя от алергииДори не съм си го помислила!..
Това,което искам да кажа е,че целта на късното захранване е да НЕ СЕ ПРЕДИЗВИКАТ алергии,НО,ако бебето не проявява алергии при по-ранно захранване,това едва ли е проблем. Доказателство за това е,че на някой майки препоръчват да дават пюре и каша след втория месец.
Честно казано за мен дори АМ си е захранване с краве мляко..(но..и това е лично мнение).
"Теориите ми" се базират на личен опит от захранване на 3 малки бебета на възраст 3+ месеца с каша по препоръка на педиатрите ТОГАВА. Независимо,че хранителните "моди"(така ги наричам аз) са се променили ,то бебетата са със същите способности за храносмилане според мен. Моето мнение е,че щом преди години бебетата не са получавали храносмилателни смущения от захранване на 3-4 месеца,то няма никаква причина да ги получават сега,освен поради замърсяването на природата като цяло последните години и притесненията от алергии..
Не знам дали успях да го обясня(това,дето го имама впредвид).
Във всеки случай,не намирам късното захранване за особено предимство,ако трябва в 6-7 месец ИЗВЕДНЪЖ да заменя 3 кърмения..Честно казано,предпочитам да ги заменям по едно месечно..(ЛИЧНО предпочитание,понеже съм го правила и знам,че е най-щадящо и за майката и за бебето постепенното отбиване)
Разбира се държа да си кърмя бебето колкото може по-дълго сутрин и вечер..(за лично удобство),независимо дали така съветват педиатрите или не..

Притеснявам се,понеже не спира нощното кърмене-ДА,понеже Александър е вече над 7.5кг,а по книгите пише,че над 5кг бебетата ОБИКНОВЕНО минават на едно хранене по-малко..т.е. спират да имат нужда от нощно кърмене..(разбира се за хранените с АМ бебета има обяснение,но..аз се притеснявам,че Александър е ВЪЗМОЖНО да се буди не защото е гладен,пък..аз като най-лесно му пъхам цица в устата (страхувам се да не го прехранвам,пък и да не му създам грешен навик да се буди нощем за да го гушкам,понеже му харесва!)

За внезапната смърт..Чукам на дърво..да не се случва на никого...Обаче..дори да се буди по 5 пъти нощем..пак е възможно в останалите интервали докато спят всички....така,че..да не дава Господ..на никого.

Давам пюрето 1 час след кърмене,за да не е непосредствено преди кърменето. По този начин съм сигурна,че докато дойде часа на следващото кърмене,бебчо е достатъчно гладен и стимулира отделянето на кърма достатъчно за да не намалее кърмата ЗАРАДИ пюрето,което давам(около 20гр).
По принцип в дните в които давам пюре,не давам сокче..т.е. замествам сокчето,а не храненето..
Надявам се този път да съм обяснила по-читаво..

Относно спането по корем..и аз съм чела за това,колко е вредно и как статистиката показва,че внезапната смърт при кърмачета,които спят по корем е по-голяма от тези,които спят по гръб..
ОБАЧЕ,когато каките ми бяха бебета,статистиката беше обратна!! Смяташе се за по-опасно бебето да спи по гръб,понеже е безпомощно да се обърне и при задавяне,или повръщане...може да има фатален край..
Аз лично съм ЗА спането на страни и редувам ту едната-ту другата посока.ОБАЧЕ бебчо от 1 седмица установих,че спи по-спокойно по корем НОЩЕМ между 4.30 и 7-7.30ч.
Според мен това се дължи на факта,че съм твърде сънена за да го оригна като хората,а 10мин просто не съм в състояние да стоя права в този час. За тва аз лично го оставям по корем. Забравих да уточня,че съм виждала детето си през деня,как многократно си върти главата легнало по корем.Т.е. ако е с глава надясно е в състояние да си я обърне на ляво..Това не означава,че не се притеснявам.За това и съм споделила,че се притеснявам от този факт..Обаче..пак казвам,че чукам на дърво и се надявам да не познавам човек от тази мрачна статистика..защото все едно дали по гръб,по корем или на една страна се случват нещастията най-често..дори човек да попадне в категорията "супер рядко" или "невъзможно рядко" пак не е успокояващо ..

Направо съм изумена,че препоръчват спане по гръб..но..явно и тук е въпрос на "мода"..

В часовете,които бебето спи по корем спи на една ръка разстояние от мен..(което не еникаква гаранция за нищо,както и да спи..)

П.П. Аз също ставам да го слушам дали диша,ако е много тихо в стаята.Дори през деня ми се случва да ходя да го проверявам..Мисля,че всеки родител се притеснява за бебето си,бнезависимо от позата в която спи.

Молбата ми е,ако някоя мама знае начин за бързо оригване,да го сподели,за да може да го прилагам нощно време. По принцип го оригвам на рамото си с потупване по дупето и понякога по гръбчето или отстрани(като една бутилчица пълна с мехурчета)

Пожелавам ти за издържиш само на кърма до 6-тия месец и ми е интересно какво мислиш за седмия месец?Тогава с какво ще захранваш-каша,пюре или и двете едновременно?
Много успокояващо е това,че всички бебчета на 3+ месеца са около 7кг.Бях се притеснила,че Александър е по-тежък,отколкото пише за възрастта му





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.