Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема секцио или нормално раждане какво да изберанови  
Автор tyfi (новак)
Публикувано29.09.06 16:39



Може би темата е коментирана много пъти ама и аз да попитам.Не знам какво да избера а пък ве4е наближава и трябва да реша.Аз съм за секцио заради разширението на влагалището след нормалното раждане.Може да е глупаво ама нали след това продължаваш да водиш сексуален живот.Боже сигурно ме смятате за луда.Аз всъщност незнам дали след нормално раждане жената се разширява много или не.Ина4е не ме е страх от нормално раждане.Моля ви помагайте за и против едното и другото.



Тема Re: секцио или нормално раждане какво да изберанови [re: tyfi]  
Автор buba_atan (мама на Таня)
Публикувано29.09.06 16:49



Лично мое мнение,че е добре да се вслушаш в съветите на лекаря си,т.е.ако не се налага секцио си роди нормално.
И въпреки,че те съветвам така,аз лично съм раждала секцио(супер доволна съм) и сега живот и здраве пак ще раждам секцио.



Тема Re: секцио или нормално раждане какво да изберанови [re: buba_atan]  
Автор omax2 (непознат )
Публикувано29.09.06 18:54



аз ще раждам след 20 дни и избрах секцио / без да се налага/. първо ще си спестя трепетното чакане , болките ....разкрития , евентуални усложнения и т.н.



Тема Re: секцио или нормално раждане какво да изберанови [re: tyfi]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано29.09.06 18:56



Вчера четох една статия по въпроса, но не можах да я довърша. Така, че ако се върна на нея ще се допълвам.
(+) нормално раждане:
Бебето си тръгва в повечето случаи когато му е времето
При раждането се прочистват дробовете на бебето
Някаква бактерия му се дава, но сега не си спомням точно за какво помагаше
Много по-леко възстановяване на майката в общия случай
(-)нормално раждане
Бебето може да се задуши ако родилният процес не напредне достатъчно бързо
Не може да се предвиди кога ще стане (ако не се индуцира)
Усложнения при някои майки свързани с уринирането, секса (обикновено само за няколко месеца)

За секциото не стигнах по-далеч от това, че става супер планирано във времето. Идеално за работещи майки.
(+) планирано
без усложнения при изваждане на бебето
без болезнено раждане (въпреки, че за мен раждането върви с въстановяването и това ми звучи смешно)
(-) по-трудна адаптация на бебето, прочистване на дробове
по-трудно възстановяване
... и трябва да чета



Лично аз родих нормално с епидурална - за бебето надали е било леко раждането колкото за мен (аз само дето не му дремнах гледайки телевизия и после понапъвах колкото можех). Бебето си го закърмих на до 20тата минута. На втория час ме вдигнаха до тоалетната, на стол до отделението и там пак до тоалетната. Ходих до сестрите да искам смяна на чаршафите и спах като заклана 5 часа (браво, че бебето го дадох да го гледат сестрите първата нощ, т.е. оставащите 5 часа) след като пак го кърмих. Никакви болки (без упоителни вещества след раждането), освен като леко натъртване на опашката - аз си мислех, че е от леда. Почти не съм имала проблем да си сядам на дупето от самото начало освен за ден-два на по-късен етап когато явно се разложиха конците, но може би си е от стола.
Така, че ако мен питаш - твърдо за нормалното раждане



Тема Re: секцио или нормално раждане какво да изберанови [re: gugu]  
Автор ani_vk81 (щастлива)
Публикувано29.09.06 20:01



При нормално раждане наистина ще се разшириш.При първите сексуални контакти след раждането,няма да чувстваш съпруга си както преди,той също.Но това преминава за 4-6 месеца.Аз не съм раждаал,но това го знам от близка приятелка.
За секциото-родилката се възстановява по-бавно и не може сама да се грижи за бебето.Това все пак си е операция и си има и рискове.Един път започнеи ли със секцио има голяма вероятност и второто дете да е със секцио.Или трябва да изчакате да имат по-голяма разлика - 5-7 години.
Аз не съм раждала,но когато ми дойде ред мисля да е нормално.Струва ми се най-естествено





Тема Re: секцио или нормално раждане какво да изберанови [re: gugu]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано29.09.06 21:30



да попреведа набързо с риск за повторение:
нормално (+)
* по-малък риск от загуба на кръв, инфекции, съсиреци и увреждане на вътрешни органи
* по-малък риск бебето да има респираторни проблеми
* по-малък риск бебето да развие асма и други алергии (това вече идва от тези бактерии които майката му дава по време на раждането)
* по-малко стоене в болницата
* по-лесно закърмване на бебето
* по-малка вероятност от цезерово и евентуално по-лесно раждане с последващи бремености

(-)
* страхът от раждането може да доведе до психически стрес
* вероятност от задушаване на бебето ако плацентата се увие или родовия процес не върви
* риск от травма на бебето докато минава през канала
* за някои жени честото преглеждане за разкритие може да е травмиращо
* риск от perineum tearing (това незнам какво е и не ми се чете нагоре за детайли)
* риск от смъкване на органи
* рядко дискомфорт предимно първите 3 месеци при сексуални контакти

цезерово(+):
* удобно във времето за подготовка и евентуално по-малко стрес
* намаляване на риск от задушаване на бебето по време на раждането
* намаляване на риск от травма на бебето

(-)
* при неправилно изчисление на терма се раждат бебетата недоразвити (мен лично това най ме притеснява като стане дума за индуциране или операция)
* рядко срещано - нараняване на бебето при операцията
* риск да се увредят органи на майката
* увеличаване на риска от загуба на кръв
* риск от усложнения от упойките
* леко по-висок процент смъртност
* два пъти по-голям процент смъртност при бебетата (незнам дали при изцисленията са имали предвид само опеарации по желание за които е статията или са грабнали всичките с-секшъни като все още повечето са свързани с рискови бремености)
* риск от инфекции
* намаляване на функциите на акането
* риск от lower Apgar scores for the baby ( който знае да каже)
* по-дълго седене в болницата; евентуални проблеми с кърменето; увеличение на вероятността за депресия
* вътрешната страна на белега може да е проблем за последващи раждания с операция


Това са фактите дето учените са извадили с годините. Но всичко в крайна сметка си е божа работа и си е до бременост. Важното е да отиваме да раждаме с усмивка, т.е. положителна нагласа, че няма да уцелим никой от (-)



Тема твърдо съм за нормално ражданенови [re: tyfi]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано30.09.06 00:32



Сега си има епидурална упойка, има и други обезболяващи. Ще мине като сън. Вярно, че първото излиза по-бавно, но също така можеш да поискаш и хапче за получаване на разкритие ... Рисковете за бебето са минимални, понеже ако нещо се зацикли веднага ще реагират, поне специалистите сега са доста опитни. Ако се консултираш с доктор, който не иска парите ти направо ще ти каже да си раждаш нормално. Забелязъла съм, че гинеколозите предпочитат нормалното раждане, нещо не тачат секцията ...

При секциото си има ред вредни неща, от които най-много ме беше впечатлила бебешката смъртност. Ставало така, че всичко си минава ОК, режат те, вадят бебето, продишва, проплаква и т.н. Обаче бебето доста бързо е сменило топлото коремче на мама с външния свят и след около 2 до 5 ч. просто си умира - цяло, здраво, право, но неподготвено за живота. Те това ме потресе и не мога да си го обясня. Доктора казва, че минавайки по родовите пътища, изживявайки всички контракции и напъвания бебето се ражда по-подготвено и силно за живот.

Аз лично първото родих нормално - доста дълго и тягосно раждане - тогава нямаше упойки. Второто през цялото време беше странично прилежание и планирано за секцио. Като започнаха контракциите и аз тръгнах за секцио се оказа, че няма време за рязане и раждах седалищно. Обаче мина много бързо и безпроблемно. Въобще не съжалявам, че прескочих секциото.

За разширяването след раждане - много е важно ако ти правят епизотомия как ще те съшият или пък ако не ти правят - всичко си отива по мястото след 3-4 м. Дори кокалите на таза ти ес прибират. При нормално раждане корема се свива по-бързо и се възстановява 100 %, при секциото колкото и да се стараеш, трудно ще си имаш пак плосък корем....

В крайна сметка ти си събери меннията и си прецени, кое ще ти понесе по-лесно. Леко раждане ти пожелавам





Тема Re: твърдо съм за нормално ражданенови [re: 3aиpa]  
Автор mamanaicko (непознат)
Публикувано30.09.06 10:24



i az mislia 4e normalnoto rajdane e za predpo4itane.az rodih po normalen na4in i da ti kaja ne e viarno tova za prodaljitelnostta na rajdaneto na parvoto dete...az rodih svoeto za 3 4asa i 15 min.viarno e 4e boli,no o6te sled 2 4asa biah na kraka(s pomo6t ot sestrite de),a rodilkite sekcio izpitvat po-goliama bolka,ne mogat da se grijat za bebencata si,ostavat v bolnicata po-dalgo vreme i se vazstanoviavat ob6to vzeto mnogo tudno...a i kato izleze6 ot upoika adski bolialo...drugo preimu6testvo na normalnoto rajdane e 4e vednaga 4uva6 i vijda6 svoeto sakrovi6te,moje6 da go dokosne6 o6te v parvite migove na negovia jivot..poviarvai,4uvstvoto e velikolepno.osven tova ako rodi6 sekcio ima goliama veroiatnost da sre6tne6 zatrudnenia pri karmeneto v parvite dni,a stane li tova-karmata ti mnogo barzo 6te spre...nai-vajnia period e da go karmi6 ot samoto na4alo....tova e samo moe mnenie...a,6tiah da zabravia...6to se otnasia do seksa-o6te v sredata na 2-ria mesec (tova 6te re4e mesec i polovina sled rajdaneto)s maja mi pravihme seks-kato ima6 predvd 4e imah 22 6eva pri rajdaneto....i 4uvstvoto be6e malko stranno,vse edno ti e za parvi pat,no vtoria pat e postaromu,kakto predi da rodi6
taka 4e ne vijdam za6to vse pove4e hora se ma4at da rajdat sekcio-prirodata si go e izmislila-a i kolkoto i da se raz6iri6-do 40 dni vazvra6ta6 starata si forma....


kamet pri rajdneto i kakvoto i da izbere6-dano da mine gladko









tova e moeto slance,kazva se hristo,rodi se na 25.06.2006 (na 3 meseca i 5 dni e)



Тема Re: СЕКцИО [re: mamanaicko]  
Автор omax2 (непознат )
Публикувано30.09.06 11:49



когато раждаш с секцио също виждаш бебето си веднага *с спинална упойка * и единствения недостатък е че не си чувстваш краката 2 часа . аз не съм твърдо против нормалното раждане , но никои не може да бъде сигурен че всичко ще мине нормално и без проблеми, и опасността от усложнения е много по голям...рисковете при нормалното раждане са много по големи





Тема Re: СЕКцИОнови [re: omax2]  
Автор maniana (утрешна)
Публикувано01.10.06 01:12



Естествено "за" нормалното раждане, освен ако друго не налага секцио.
Всичко, което са написали майките за естественото раждане е много точно.
Само без да те плаша ще ти опиша какво се случи с моя приятелка при планирано секцио в Майчин дом. Първо вътрешните шевове не се абсорбираха и се наложи 2г. и 10 месеца след секциото да я оперират за да махнат мастните натрупвания и самите конци. По време на операцията установяват, че всъщност има забравена марля, която сещаш се като чуждо тяло може да предизвика сепсис-разнасяне на гной в цялата кръвна верига и оттам...най-лошото. Срокът за премахването на марлята е бил 3 години, след това става страшно. Но това не е всичко.....освен това са зашили към матката грешна ципа, заради която ще следва още една операция и пак няма гаранця, ще всичко ще се оправи защото трябва да се чисти клетка по клетка а това е невъзможно.
На всичко отгоре се оказа, че не може и да ги съди, но това е друга тема.
Надявам се, да не съм те стреснала много и да направиш правилния избор.
и....най-важното....болката от самото раждане се забравя много, много бързо.
Бъди здрава!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.