Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За раждането у доманови  
Автор actinia (momiche)
Публикувано19.09.06 17:09



Има един господин, който перидодчино "захранва" клуба с различни налудничави, според мен, идеи. Една от тях беше за раждането в домашни условия. Е, аз категорично съм протива това да се връщам стотици години назад. Без да се опитвам да налагам мнение, ви предлагам да погледнете тази статия. На руски е, мисля, че е разбираема.
В последното изречение е изказано мнението на компетентно медицинско лице и съдържа посланието на статията:"Раждането у дома е връщане в каменната ера".
http://www.trud.ru/trud.php?id=200609121670101



Тема Re: За раждането у доманови [re: actinia]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано19.09.06 17:35



Само мога да кажа без коментар - хората са си написали всичко черно на бяло .... жалко, че има толкова лековерни хора, които стават жертва на такива провокации, жалко за дечицата и т.н





Тема Re: За раждането у доманови [re: actinia]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано19.09.06 19:02



Аз, без да съм съгласна с раждането у дома, ще ти кажа, че за много жени не от нашата култура, това е нормалния начин на раждане.

Много кофти е описаната ситуация, жалко за лековерието на хората повярвали на тази частна организация, дано въпросните собственици да си получат заслуженото



Аргументите "за" звучат примамливо: в домашна обстановка, със собствените си неща и между близки, една жена е много по-спокойна и отпусната. Все пак има си акушерка, която следи раждането и при необходимост вика линейка и те карат в болница. Детето остава в близък контакт със семейството си още от първия миг, което се счита за изклЮчително важно...Ваната (моя позната роди така 2рото си дете) явно наистина облегчава, иначе и топлите душове са приятни. Това кой ти го дава в болницата?? Не на последно място (според страната), ако една жена няма препоръката за болница и избере да ражда там, трябва сама да поеме разходите, които никак не са малки, докато вкъщи така или иначе е осигурено всичко необходимо (откъм основни материали)...

Мен ме занимава друг въпрос, понеже присъствах на по-голямата част от едно такова раждане: как издържат жените без упойка? Мен много ме е страх, а знам че току така няма да я получа



Тема Re: За раждането у доманови [re: flicka_an]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано20.09.06 12:11



Че аз също родих без упойка, ама още съм жива


Всъщност аз пък не си представям другото нещо - как ще ми наврат някаква игла в гръбнака - брррр - мерси



Тема Re: За раждането у доманови [re: actinia]  
Автор chibopis (писанче)
Публикувано20.09.06 14:11



Абсолютно права си!!! Освен това, всички знаем, че може да се наложи много спешна докторска намеса.



Тема Re: За раждането у доманови [re: little.monkey]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано20.09.06 14:57



малее, аз примирам при мисълта...Като си спомня какво беше с упойката, какво ли ще е без нея

Иглата трае няколко секунди и не боли... Но ето сега ми твърдят, че заради упойката не съм си усещала добре контракциите и силата им се е намалила...

Ама като дойде, къде ще ходим ;-) Приятелката ми преди 3 месеца, докато чакаше да дойдат да й я сложат и роди



Тема Re: За раждането у доманови [re: little.monkey]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано22.09.06 20:59



Въпросът не е дали ще оживееш, а защо е необходимо да си причиняваш нормалното необезболено рпаждане. За протокола

аз също не желая да ми бодат гръбнака и затова съм за крайния вариант.

Разнообразие -

Тема Re: За раждането у доманови [re: actinia]  
Автор galiaiam (непознат )
Публикувано23.09.06 13:39



много research има на тази тема. говоря за нау4ни проу4вания, не за клукарски статии. вси4ки те доказват 4е раждането в къщи е толкова безопасно, ако не и по безопасно от раждането в болница. в пресъствието на акушерка разбира се.
обезболяващите лекарства савсем не са толкова безобидни колкото си мислите. разбира се всеки има право да избира и това е наи правилното, това което ме притеснява е 4е решенията се вземат без цялата информация да бъде предоставена на бременната жена.
съжалявам ако съм обидила някои, уважавам мненията ви, просто искам да се интересувате подробно за вси4ки възможности които ви се предлагат, задаваите въпроси искаите доказателства,все пак става въпрос за вашия и на вашето беб4е живот.
успех на вси4ки



Тема Re: За раждането у доманови [re: galiaiam]  
Автор Лилитo ()
Публикувано23.09.06 17:30



В нашите тренинги по пренатално възпитание с бременните във Варна много оживено дискутираме този въпрос, тъй като въпросът за предстоящото раждане е е дин от основните, които вълнуват бъдещите майки.

По време на тази тема изяснявахме преимуществата на естественото раждане, на домашната среда, на активното, съзнателно и осъзнато отношение и поведение на майката по време на раждането и особено значението му за последващия период на развитие на физиологията и психиката на бъдещото дете. Демонстрират се техники на дишане и други психологически подходи, които имат за цел да намалят и трансформират болките, да развията нагласи за продуктивната страна на процеса на раждане. Надълго и нашироко обсъждахме въпроса, какво отражение дава върху психиката на детето различните интервенции по време на бременността и раждането.

Не сме агитирали или препоръчвали на никого раждане в домашна среда, но моето лично убеждение е, че това е най-добрия начин по който едно дете може да дойде и да се посрещне на бял свят. Все пак за да се случи това е необходимо специална нагласа и увереност в себе си от страна на семейството и майката и ако липсва такава, е по-добре да не се рискува.

Тъй като, в голямата си част бременните се интересуват главно от информация и знание от стандартната и масово тиражираната физиологична и чисто медицинска страна на проблема, въпросът за пренаталното възпитание на майката, детето, за развитието на специфична сетивност и усет, не просто интелектуално да знаеш, а сетивно да усещаш и емоционално да чувстваш, кое е по-добро за теб и детето ти, не се пставя, не се осъзнава и не се взема пред вид.

Затова пък, когато децата поотраснат, моят кабинет, както и кабинетите на много колеги психолози се пълнят масово с проблемни майки и деца. При по-внимателно вглеждане в процеса на дългогодишна практика през последните години масово причините за тези проблеми водят до пренаталния (вътреутробен) период на детето, както и на травми на самата майка още от нейния такъв период. Моите лични наблюдения и изследвания върху това, както и на екипа колеги, с които работим, доказаха връзката на тези състояния с механистичното, формалистично отношение към раждането и родилките в болниците, като процес едва ли не на конвейр. Рутинираното и формално отношение, нерядко зле прикрито бездушно отношение на лекарските екипи, студената и безлична болнична обстановка допълнително натоварват психиката на майката и лишават акта на раждане от неговата специална, интимна и сакрална атмосфера. Проблемите на поколението от 60-тте години на миналия век, определено се свързва с психологическя дистрес на раждане в нашите болници. Разбира се вече има частни клиники и етажи в общинските болници за ВИП-клиенти, където обслужването и атмосферата в момента се опитват да съчетаят разбирането и уюта на "домашното" раждане", с осигуряване на лукс и модерно медицинско обслужване.

Въпросите са сложни и спорни, затова всякакви категорични и свръхкомпетентни изказвания и апели било в полза на едно или друго, са най-малко неуместни, тъй като дори в средите на специалистите - медици - пренатолози, психолози, неврофизиолози и други няма единно мнение. Живеем във време на роенето на множество научно обосновани гледни точки. И най-доброто, което можем да направим е не да се придържаме твърдоглаво за една от тях, а оптимално да се възползваме от колкото се може повече възможности.





Тема Re: За раждането у доманови [re: Лилитo]  
Автор galiaiam (непознат )
Публикувано24.09.06 15:11



искрени поздравления Лили. мисля 4е това което правите е 4удесно. ваобще си нямах напредстава 4е има такива класова за пренатално обу4ение. аз вярвам силно в натуралното раждане, но в никъв слу4ай не се опитвам да налагам мнение. другото нещо в което вярвам също толкова силно е правото на жената сама да решава кое е най добре за нея. за да направи това безопасно оба4е триабва да има цялата информация, а не мнението и виждането на един гинеколог. може би не съм права да коментирам защото не съм в БГ отдавна и незнам то4но как стоят нещата, пък и съм само студентка по акушерство, но пък това е при4ината да 4ета много и разли4ни мед. проу4вания а и у4а в страна където бременната жена е поставена в центъра на вси4ки грижи. системата е много по разли4на, но виждам 4е и в БГ нещата вървят на промяна. 4удесно.продължаваите страхотната си работа Лили. впе4атлена съм.
с уважение
galiaiam




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.