Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Относно раждането на n-знаци...нови  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано28.08.06 14:29



Порових се доста, за да проверя дали е пускана подобна тема през последните 2 месеца и понеже не намерих, реших аз да пусна тази. /моля да ме извините, ако съм пропуснала да я открия.../



Става дума за следното: преди около 2 месеца в Плевен една жена роди 6-знаци, да са й живи и здрави, 5 момиченца и 1 момченце, всички с рождено тегло между 1.500 и 2.000 кг. Преди около месец във Варна друга жена роди 4-знаци, не зная повече за тях. Та въпросът ми е следният: дали държавата, общините, социалните грижи, НПО помогнаха на тези семейства? И според вас необходима ли е подкрепа от страна на институциите при раждане на тризнаци, четиризнаци и т.н.?

Аз съм напълно ЗА всякаква помощ на такива семейства - не само финансова, но и физическа, и психическа, и битово-икономическа... Все пак семейството изведнъж се разраства, и то с много. Представете си колко грижи... колко храна, дрехи, козметични продукти... колко шум вдигат... колко време е нужно за отглеждането на тези деца... всяко едно действие /разходка, къпане, хранене/ може да се превърне в непосилен товар и задача само за майката... Честно казано, ако аз бях родила толкова много деца, и то наведнъж, бих очаквала помощ! А вие?

Откакто чух за тези 2 случая в БГ, не мога да спра да мисля за тях... Току се сетя, примерно в момент, в който се почувствам уморена или раздразнена от Алекс, и си представя, ами ако бяха 3 накуп, а в случаите - 4, дори 6!!!

Наистина не знам дали държавата откликна с помощ. Или и в тези случаи важи правилото всеки да се оправя сам. Не съм сигурна и коя е адекватната подкрепа. Но съм сигурна, че такава просто трябва да има! Вашите идеи?



Тема Re: Относно раждането на n-знаци...нови [re: desykv]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано28.08.06 18:29



Незнам какво е да гледаш 4-6 деца. Но искам да разкажа какво на мен ми се случи като малката беше на годинка и малко. В парка се засякох с майка с 5 деца с около година-две разлика. Това което силно ми направи впечатление е, че тя изглездаше млада, жизнена, енергична и многоо щастлива и говореше за шесто. Базата на сравнение бях аз - занемарена, с черни торби под очите, изглеждаща на плюс пет години поне; уморена психически повече, но и физически; трепереща над едно дете.
Това ме накара много да се замисля. И до сега се чудя дали си е до натура на човека, възпитание или какво. Но на първо време реших да видя дали шапката ще ме пусне ако имам второ и уж да не се вманиачавам само над едно. Т.е. като се оплаквам си е друго да кажеш, че са две - звучи по-добре


Е, не искам да кажа, че майчинството много ми тежи. Просто контраста тогава ме изуми.

А за помощ - надявам се, че получават тези близначета. Това наистина си е голямо изпитание.



Тема Да, голямо изпитание си е това...нови [re: gugu]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано03.09.06 22:32



да имаш близнаци, а камо ли тризнаци... четиризнаци... шестзнаци...
Даже не знам какво е? Тройно щастие или бреме, тройна радост или тежест?


Статистиката сочи - на всеки 80 раждания едно е на близнаци, на всеки около 3000 раждания едно е на тризнаци... оттам насетне не знам. Някой да знае повече?
Много ми се иска да знам, че тези семейства не са оставени сами на себе си да се оправят както могат...



Тема Re: Да, голямо изпитание си е това...нови [re: desykv]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано04.09.06 12:09



Деси ти наистина ли мислиш че държавата си мърда пръста за тези деца??? Изненадвам се, когато виждам хора като теб, които още вярват в "държавните помощи" за нуждаещите се. Тук всеки сам се оправя и никой на никого не помага. Бъди сигурна, че тези хора сами си гледат децата и не са видели никакви помощи от държавни институции. Без да го знам директно, индиректно мога да ти го гарантирам на 100% че е точно така.
Аз напълно съм се отказала да търся подкрепата на държавата. Разчитам само и единствено на мен и мъжа ми за всичко, което правим...

И само да добавя едно лично мнение по отношение на гледането на близнаци. Според мен те се гледат по-лесно отколкото породени деца...За породените деца... да не казвам голяма дума, ама е почти невъзможно да ги гледаш сам. Ставаш луд - буквално!

По ред причини, които не ми се изброяват сега...

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Привет, албенади! [re: aлбeнaди]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано04.09.06 23:11



Да са ти живи и здрави породените дъщерички, и много да те радват!

По-малко да те уморяват, повече да те слушат и бъдете всички много щастливи! Имам един любим лаф на Аеросмит - "Не се побърквай - бъди зъл!" Така че и ти не полудявай покрай децата, моля те! Отстоявай себе си! /е, без да бъдеш зла де.../

Отворих темата не толкова за близнаците и породените 2 деца, макар че твърдо съм убедена, че тяхното отглеждане е МНОГО трудно, тежко и направо непосилно без подкрепата на близки хора...

Отворих темата именно за майките, родили наведнъж 3 и дори повече бебета! Е това вече ми се вижда наистина множко! И да, наистина очаквам, че една нормална, хуманна, наричаща себе си соцално-правова и не-знам-каква-си-още държава, ще осигури някаква ПОМОЩ на такива специални, станали изведнъж многодетни, семейства! Иначе сигурно хората вместо да се чувстват тройно или четворно или шесторно благословени, те се чувстват тройно или четворно или шесторно прецакани от съдбата! Всъщност нямам право да говоря от тяхно име... това са само мои разсъждения и усещания...






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.