Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лоши новини за млеката?!нови  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано22.08.06 19:14



Днес мъжът ми отиде до аптеката, откъдето взимахме преди АМ на бебо (Пепти Джуниор) при Военна болница, за да купи мляко, защото от безплатното ни свърши вече и решихме да купим 1-2 кутии, за да изкараме докато пак го пуснат да се покрива през здравната каса. Но там го очаквал шок! - едно, че млякото вече не било 21 лв. колкото беше в началото на юли, когато се обадих да питам на каква цена го продават, а е вече 29 лв. и второ, че аптекарката му казала, че са получили списъка с лекарствата на Здравната каса и там нямало никакви млека. Жената в прав текст заявила, че млека няма, следователно няма да се покриват от Касата и, следователно, ще си ги плащаме ние, щото не можем да си оставим децата без храна...

Той я попитал как така, нали по медиите друго се каза, а тя отвърнала, че явно инфото на медиите не е вярно, защото в списъка нямало нищо такова... И сега ние сме в шок и ужас какво значи това?! Моля ви, ако някоя от вас има по-достоверно инфо, да каже, че не знам какво да мисля. 30 лв. на кутия е просто безумие...



Тема Re: Лоши новини за млеката?!нови [re: ~@%^;]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано23.08.06 13:08



миналата седмица бяхме при Ковачева оп педиатрията. тя ми каза, че поне още 2-3 месеца няма да има безплатни млека, защото тепърва НЗОК ще организира търг за избор на доставчик и т.н.



Тема Re: Лоши новини за млеката?!нови [re: jam]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано23.08.06 13:14



Значи надеждите за пускане на млеката от начолото на септември са били химера. Личната лекарка тръдреше, че горе-долу тогава щяла да стане работата или поне енщо такова измънкал представител на фирмата, който минал през кабинета й. Е, жалко. Много жалко за всички майки с деца с алергии.





Тема Re: Лоши новини за млеката?! [re: ~@%^;]  
Автор ~@%^; (ex-karlaa)
Публикувано23.08.06 13:17



И докато за децата ни няма пари, за командировки на куцо, кьораво и сакато от МнЗ има. По 5000 евро и нагоре за човек на събитие дават от здравното министерство да си пращат хора на разни международни семинари, конференции и прочие простотии, от които уж трябва да разберем как се става бяла държава в здравеопазването, а това са много пари като сметнеш, е пращат по няколко човека и колко начесто са тия събития. Обаче за нашите деца пари няма. Докато тия кратуни се научат как да ни здравоеопазват, в държавата ни ще останат само пенсионерите и циганите.



Тема Re: Лоши новини за млеката?!нови [re: ~@%^;]  
Автор little.monkey (мама)
Публикувано23.08.06 16:26



"Докато тия кратуни се научат как да ни здравоеопазват, в държавата ни ще останат само пенсионерите и циганите."

Много вярно! И не само заради здравеопазването.
Освен цигани и пенсионери и богаташите, на които тук им е рай от беззаконие.



Тема Re: Лоши новини за млеката?!нови [re: little.monkey]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано24.08.06 06:52



Напълно съм съгласна с вас, момичета, и не че съм песимистка, ама не виждам оправия в тая държава. Що народ се извъртя из кулоарите на властта - и нищо, всеки краде, лъже, маже и гледа собствения си задник. Ами да са живи и здрави мъжете ни, да работят, че с тези 160 лв. майчини направо ни се подиграват!


Колко се писа за протестите на майките ... и какъв е резултата ... дърво



Тема Абсолютно вярно.....нови [re: ~@%^;]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано24.08.06 08:47



....всички адаптирани млека отпадат от списъка на НЗОК от 01.09.2006

Редактирано от TCP/lP на 24.08.06 08:49.



Тема Re: Абсолютно вярно.....нови [re: TCP/lP]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано24.08.06 09:39



Не искам да се заяждам..... но не мога да разбера защо трябва да са в списъка на НЗОК?!?!? Става дума за обикновините адаптирани млека, нали? Имам в предвид и тези, които са за регулиране на стомаха и т.н.
Не знам как е в другите Европейски държави (нека още мами да се вклчючат), но В Гърция няма такова нещо. Купуваш си ги на общо основание.
Изключение за бебета и деца със сериозни болести, тежки алергии и т.н. За да си вземеш тези млека и други лечебни храни, бебето или детето минава през многочленна лекарска комисия с куп изследвания и тогава - да. Но вярвайте ми това са много редки случай и Бог да пази да попадне в тази категория бебето или детето.....



Тема Re: Абсолютно вярно.....нови [re: AйeзCeдaй]  
Автор Acя ()
Публикувано24.08.06 09:54



Става дума точно за лечебните млека за деца с доказани алергии,а не за обикновенните адаптирани млека!




Елена 10.11.2003

Тема Re: Абсолютно вярно.....нови [re: TCP/lP]  
Автор Teди (в почивка)
Публикувано24.08.06 11:13



Те отпаднаха от 01.07.2006г.
Сега чакаме пак да ги включат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.